Z webu Idnes

S Jihlavou fotbalisté Sokolova neuspěli, ve středu hrají v Líšni

 
Náročný duel mají před sebou fotbalisté Baníku Sokolov, ve středu se představí na hřišti brněnské Líšně. Utkání 26. kola Fortuna národní ligy začíná v 17 hodin. Baník do zápasu půjde se dvěma porážkami v zádech. Naposledy neuspěl v domácím prostředí s Vysočinou Jihlava poměrem 1:3. Stejným výsledkem skončilo také utkání v Praze na Julisce, kde svěřenci trenéra Bohuslava Pilného podlehli Dukle.

Fotbalisté Sokolova už dlouho neměli důvod k podobným soavám. | foto: ČTK

Ale jak Dukla, tak i Vysočina patří k favoritům soutěže. Líšeň, která drží v tabulce devátou pozici, se řadí mezi ty hratelné.

„Já bych zase tak úplně neřekl, že patří do skupiny těch hratelnějších. Stačí, když se podíváte na jejich poslední výsledky. Vyhráli v Prostějově a remizovali v Ústí nad Labem a doma s Pardubicemi,“ nabádá trenér Bohuslav Pilný k obezřetnosti před nevyzpytatelným soupeřem a přidává: „Je pravda, že sice moc branek nedávají, ale na druhou stranu velice dobře hrají v obraně. Z posledních pěti utkání inkasovali jen tři branky.“

Líšeň podle všech dostupných informací působí jako kompaktní a vyrovnaný tým. „Tak to prostě je. Potrápili nejednoho favorita,“ pokračuje Pilný.

A jaký je tedy cíl pro dnešní zápas v brněnské Líšni? Na tuto otázku odpovědělo několik hráčů A mužstva. „Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát, takže cílem jsou tři body.“

Trenér Líšně Milan Valachovič pokládá utkání za velmi důležité. O víkendu dal odpočinek čtyřem hráčům základní sestavy, aby byli lépe na Sokolov připravení. Jednoduché počty říkají, že v případě výhry, už Líšeň jak Sokolov, tak Vítkovice, nemohou předstihnout ani teoreticky. Tím by byla definitivně zachráněna.

S Jihlavou prohráli

V nedělním domácím utkání s Vysočinou Jihlava Baník přepisoval historii. Jihlava se po sedmi zápasech bez vítězství (z toho dvě remízy a pět porážek) dočkala plného bodového zisku. Poprvé po koronaviru, poprvé v Sokolově a po dlouhých deseti duelech venku. Baník navázal na předchozí porážku v Praze Na Julisce s Duklou, také 1:3.

Jihlava se zmátořila po mnoha nezdarech a v Sokolově vyhrála. K vítězství Vysočině pomohl jednou brankou i Klobása a s jedenácti zásahy rozšířil čtveřici nejlepších střelců druhé ligy. Spolu s ním se o vedení dělí Čvančara z Vyšehradu, Matějka z Ústí nad Labem, Přichystal z Brna a Vlkanova z Hradce. V Sokolově další branky přidali Smejkal a Mikuš. Premiéru v jihlavské brance si odbyl devatenáctiletý brankář Michal Lancman, který inkasoval jen jednou: v 69. minutě za stavu 0:2 proměnil penaltu Stanislav Vávra.

„Myslel jsem si, že to bude těžší. Hrozně důležité bylo, že kluci mi

v defenzívě hrozně moc pomohli. Vnímal jsem na nich, že byli více obezřetní a snažili se nedostávat mne pod tlak. Utkání jsme tak zvládli bez nějakých větších šancí Baníku. Krom penalty teda. Ošemetnější byla ještě jedna situace, kdy na mne šel útočník z boku a střílel. Jinak to pro mne bylo hlavně o časté práci nohou a centrech ze strany,“ uvedl pro klubový jihlavský web mladý gólman.

Autoři: MF DNES, Ivo Vymětalík

Zdroj: https://www.idnes.cz/fotbal/domaci-souteze/sokolov-po-jihlava-druha-liga.A200623_224248_fot_dsouteze_rou

Author: Karel Hladiš