z webu denik.cz Ústí

Záložní plán. Líšeň jede do Ústí bez Černína a váhá nad rozestavením

Karetní trest kapitána Jana Hlavici ho posunul do základní sestavy a pak z ní už nevypadl. Jenže stoper Jakub Černín se ve středečním utkání proti Pardubicím, kdy fotbalisté Líšně remizovali 1:1, zranil. A do sobotního utkání od pěti hodin odpoledne na hřišti sedmého Ústí nad Labem nenastoupí.

17.6.2020 - 24 kolo F:NL mezi domácí SK Líšeň v bílém (Jakub Černín) a FK Pardubice (Pavel Zifčák)lupa-plusKliknutím zvětšíte
17.6.2020 – 24 kolo F:NL mezi domácí SK Líšeň v bílém (Jakub Černín) a FK Pardubice (Pavel Zifčák) | Foto: Deník / Attila Racek

Jedenadvacetiletý kmenový hráč Zbrojovky léčí kotník a další vyšetření podstoupí v úterý. „Měli jsme plán do Ústí, který nám tímto kiksnul. Máme ale v mužstvu další hráče. Může tam hrát třeba Ševčík, proti Pardubicím nastoupil i Kučera, který se jevil velice dobře. Není důvod nad tím moc přemýšlet,“ mínil po utkání s Pardubicemi líšeňský kouč Milan Valachovič.

A proti lídrovi tabulky předvedla Líšeň odvážnější výkon než v předchozích utkáních, kdy se pohybovala především v bloku. „Když hrajeme útočně, trápíme soupeře mnohem víc. Tomu odpovídá i rozestavení, kdy postavíme tři obránce a dva útočníky,“ vysvětlil líšeňský kapitán Hlavica.

To se ale může opět změnit. Líšeň sehrála na podzim v rozestavení 3-5-2 i duel proti Ústí a podlehla mu 1:3. „Tenkrát to soupeř dokonale přečetl a využil toho. Ústí umí hrát proti takovému rozestavení, proto se můžeme rozhodnout i jinak,“ prozradil Valachovič.

25. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY: FK Ústí nad Labem - SK LíšeňZdroj: Deník / VLP Externista

Rychlý sled utkání bere líšeňským fotbalistům síly a času na odpočinek si moc neužijí. „Máme každý den trénink, což někteří z nás těžce koušou, ale je to nápomocné. Musíme se z únavy dostat a je lepší se z ní vyběhat než jen ležet doma,“ podotkl Hlavica.

I přes náročný los je nováček devátý a pokud v Ústí zvítězí, může si v případě prohry Sokolova s Jihlavou zajistit druhou ligu i pro příští sezonu s předstihem pěti kol.

Autor: Pavel Šťastný

Author: Karel Hladiš