z webu Idnes

Pardubická vítězná mašina ztratila. Z Líšně si odváží bod

Pardubičtí fotbalisté přišli o vítěznou sérii. Druholigový lídr ztratil po sedmi zápasech body na hřišti Líšně, kde ve 24. kole remizoval 1:1. Po stejném skóre si odvezl Prostějov bod z Chrudimi, poslední Vítkovice porazily Ústí nad Labem 3:1.

ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Východočeši mají na čele tabulky sedmibodový náskok na brněnskou Zbrojovku, která ve čtvrtek nastoupí na hřišti Hradce Králové.

Pardubice po koronavirové přestávce dosud jen vyhrávaly, nováček druhé ligy je ale bojovným výkonem zaskočil. Favorit vedl od 30. minuty, kdy se po rohu prosadil Jeřábek. V 73. minutě se ale dostal k odraženému míči Hlavica a zařídil dělbu bodů. Líšni patří deváté místo.

Poslední Vítkovice nečekaně porazily Ústí nad Labem a připsaly si teprve třetí výhru v druholigové sezoně. Na první nesestupovou příčku ztrácejí osm bodů.

Ve zbylém dnešním utkání remizovala Chrudim v souboji týmů ze středu tabulky s Prostějovem 1:1. Hosty poslal v 78. minutě do vedení Šteigl, za sedm minut srovnal Vašulín.