Prostějov – Líšeň 0:1

První jarní výhra

Poločas: 0:1. Branka: 18. Silný. Rozhodčí: Klíma – Mojžíš, Vodrážka. Delegáti: Vidlák, Chytil. ŽK: 0 – Málek, Ševčík, Rolinek, Minařík, Halouska.

Prostějov: Mucha – Machynek, Bialek (75. Pernackij), Schuster (46. Slaměna), Lutonský – Sus, Polák – Pašek (75. Píchal), Koudelka, Zapletal (61. Šteigl) – Rolinc. Trenér Šustr.

Líšeň: Halouska – Jeřábek, Hlavica, Černín – Ševčík – Vasiljev, Matocha (66. Minařík), Málek (77. Demeter), Rolinek (86. Vintr) – Silný (66. Machálek), Zikl (86. Fall). Trenér Valachovič.

Trenér Hanáků Pavel Šustr ve čtvrtek při brněnském derby seděl na tribuně a pečlivě sledoval utkání nastávajícího soupeře. Už v hlavě si skládal přípravu na zápas. V neděli po dvou minutách na hřišti poznal, že ji mohl hodit za hlavu. Nejen proto, že Valachovič poslal do základní sestavy tři jiné hráče. To by takový problém nebyl. Jenže líšeňský kouč vsadil na jiné rozestavení. Vrátil se k podzimnímu Machálkovu složení se třemi obránci a dvěma útočníky. A v takovém rozestavení se hraje jiný fotbal. Především co se týká ofenzívy. Dva napadající hroty se brání složitěji než jeden vysunutý borec. A tak první poločas přinesl řadu šancí před oběma brankami, z nichž však padl jediný gól, jehož autorem byl Silný. V 18. min. dorazil míč z malého vápna do sítě. Už před tím ohrozil Muchu Zikl, ale střelu druhého útočníka Líšně mladík v brance Prostějova výtečně vytěsnil. Nutno dodat, že vůbec první šance zápasu přišla už v 6.min., kdy Rolinc pálil těsně vedle tyče. Po brance se zvýšila aktivita Hanáků, kteří postupně získávali převahu i střelecké příležitosti, v nichž se na jedné straně blýskali Pašek, Rolinc, Koudelka, na druhé straně brankář Halouska, který udržel čisté konto.

Po změně stran nechal Šustr v kabině obrance Schustera a posílil útok, když obránci zůstali jen ve trojici. Tlak to byl přímo děsivý. Dvacet minut snad nepustili svého protivníka na vlastní polovinu. Během deseti minut rozehrávali šest rohových kopů, s nimiž si však vysocí obránci Líšně, jimž vzadu pomáhali o oba krajní záložníci, poradili. Ačkoliv měl Prostějov převahu doslova drtivou, Halouska snad ani jednou nemusel chytat míč, neboť obránci spoustu střel zblokovali. Líšeň tak udržela čisté konto. Naopak mohla své vítězství v závěru pojistit, ale Demeter v 85. min. v sólu z úhlu nastřelil jen brankáře a v nastavení Vintr špatně řešil další sólo na opuštěnou branku, když Mucha byl při standardce vysunutý k polovině hřiště. Líšeň tak slavila první jarní vítězství, Prostějov naopak poprvé na jaře doma prohrál.

Zajímavý obraz rámujístatistiky utkání. Na rohy vyhrál Prostějov 13:5. Na branku vystřelili domácí šestnáctkrát, ale jen polovina šla přímo na Halousku. Líšeň vyprodukovala třináct ran, z toho desetkrát pálily dlaně Muchu. Faulů udělala víc Líšeň: 12:22. Držení míče bylo 56:44. Suma sumárum: tentokrát nám štěstí přálo. Konečně.

 

Miloslav Vlašic

 

Komentuje Adam Kodet

Branky: 18. Silný

Karty: 42. Málek (LIS), 65. O. Ševčík (LIS), 70. Rolinek (LIS), 78. Černín (LIS), 90+3. Halouska (LIS)1. SK Prostějov: Mucha – Lutonský, Schuster (46. Slaměna), Bialek (75. Pernackyj), Machynek – Pašek (75. Píchal), Polák (C), Sus, Zapletal (61. Šteigl) – Koudelka – Rolinc.
Náhradníci: Bréda – Stříž, Pernackyj, Slaměna, Šteigl, Píchal, Biolek.


SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, O. Ševčík, Hlavica (C), Černín – Málek (77. Demeter) – Matocha (66. Minařík), Vasiljev, Rolinek (86. O. Vintr) – Silný (66. T. Machálek), Zikl (86. Fall).
Náhradníci: Vítek – Šenk, Minařík, O. Vintr, Fall, T. Machálek, Demeter.


Rozhodčí: Klíma – Mojžíš, Vodrážka


Diváci: 348

Vítejte na Hané ve statutárním městě Prostějov, jehož fotbalový klub má tradici trvající už 116 let. Aktuálně nese jméno 1. SK Prostějov a v rámci 23. kola FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY vyzve na stadionu Za Místním nádražím nedaleký SK Líšeň.   ()

SK Líšeň

Brněnský klub si svou první historickou sezónu ve druhé nejvyšší české soutěži náležitě užívá a rozhodně to zatím nevypadá, že by se ho měly týkat záchranářské boje. Na předposlední Sokolov mají Moravané pohodlný náskok dvanácti bodů a i když momentálně oslnivou formou neoplývají, tento polštář by jim měl na záchranu stačit.

Líšeň v jarní části soutěže ještě nevyhrála, z šesti utkání dokázala vydolovat tři body za tři remízy 1:1. Jednobodové zisky proti ambiciózním Hradci Králové a Jihlavě se ale dají považovat za úspěch, stejně jako aktuální 11. místo v tabulce se ztrátou pouze tří bodů na svého dnešního soka.

Brňané jsou sedmým nejlépe skórujícím celkem soutěže, na služby svých dvou nejlepších střelců však už spoléhat nemohou. Jak Marka Vintra, tak Jana Hladíka si totiž už před vypuknutím jarní části ligy stáhla z hostování mateřská Zbrojovka. Líšeň tak aktuálně musí sázet na čtyřgólové Martina Zikla a Tomáše Machálka.   ()

1. SK Prostějov

Hanáci po nepříliš vydařeném podzimu o přestávce angažovali nového trenéra, který tým, zdá se, postavil do latě. Prostějov totiž začal pomalu ale jistě stoupat tabulkou a na jaře z šesti případů prohrál jen jednou na hřišti suverénních Pardubic. Svěřenci Pavla Šustra tak mají reálnou šanci loňskou devátou pozici ve své obnovené premiéře ve druhé lize ještě vylepšit.

Moravané aktuálně táhnou čtyřzápasovou sérii s alespoň jedním bodem, přičemž tři z těchto duelů dokázali ovládnout. Doma letos prohráli jen jedinkrát, a tak i do zápasu 23. kola F:NL budou vstupovat jako jasný favorit. Momentálně modro-bílí okupují deváté místo, ale sedmé Ústí nastřádalo jen o tři body víc a navíc už má utkání tohoto kola za sebou.

S novým herním systémem a některými posilami se začíná zlepšovat i prostějovská produktivita. Útok Hanáků na podzim rozhodně hrůzu nebudil, ale na jaře je to jiná písnička. Do obdivuhodné formy se dostal domácí oblíbenec Jan Koudelka, který v posledních třech zápasech, kdy Prostějov dal alespoň gól, vždy skóroval. A nutno podotknout, že zejména dvě poslední domácí dalekonosné trefy byly opravdu výstavní. Pětigólovému Koudelkovi sekundují se čtyřmi zářezy Jakub Rolinc a se třemi zásahy rychlonohý Milan Lutonský.   ()

Jelikož Líšeň poprvé postoupila do druhé ligy až loni, v rámci této soutěže existuje jen jediné vzájemné utkání z loňského září, které vyznělo jasně 3:0 pro Brňany. Vítězství řídil dvěma brankami reprezentant Gabonu Reteno Elekana Guy. Oba týmy se ale potkávaly v nedávných letech i o patro níž a i když většinu z těchto duelů ovládli Hanáci, prostějovští fanoušci určitě ještě teď těžko kousají potupnou porážku 2:6, kterou jim Líšeň uštědřila na stadionu Za Místním nádražím v rámci MSFL květnu 2018.   ()

Naposledy vás vítám na Hané, na místním stadionu Za Místním nádražím už se všichni hlavní aktéři rozcvičují a tribuny, které dnes pojmou maximálně 500 osob, už se pomalu plní. Počasí, vypadá to, se umoudřilo a déšť by trávník již do konce zápasu zkrápět neměl, naopak stále pofukuje poměrně silný vítr.   ()

Úvodní sestavy:

1. SK Prostějov: Mucha – Lutonský, Schuster, Bialek, Machynek – Pašek, Polák (C), Sus, Zapletal – Koudelka – Rolinc.
Náhradníci: Bréda – Stříž, Pernackyj, Slaměna, Šteigl, Píchal, Biolek.

SK Líšeň: Halouska – Jeřábek, O. Ševčík, Hlavica (C), Černín – Málek – Matocha, Vasiljev, Rolinek – Silný, Zikl.
Náhradníci: Vítek – Šenk, Minařík, O. Vintr, Fall, T. Machálek, Demeter.

Rozhodčí: Klíma – Mojžíš, Vodrážka.   ()

V prostějovské sestavě se dnes podruhé za sebou v brance objevuje náhradník Filip Mucha, do základu se po jednozápasové pauze vrací kapitán Jan Polák. V sestavě Líšně registrujeme jedinou změnu oproti derby se Zbrojovkou, Patrika Demetera nahradil Martin Zikl.   ()

Hráči Líšně už vybíhají na trávník, oděni v červeném, v dostatečném rozestupu za nimi se vydávají do centra dění také domácí borci v modro-bílých dresech. Utkání co nevidět začne.   ()

Zdánlivě dobře naladěný rozhodčí Klíma určil losem, že vykopávat budou hosté, konkrétně útočník Martin Zikl.   ()

1

Utkání právě začalo.   ()

1

Hned po uvedení míče do hry se dlouhým nákopem snažil Matocha uvolnit oba útočníky, balón ale skončil na kopačce Lubomíra Machynka.   ()

1

Záhy si zahrál i brankář Mucha, který se zhostil rozehrávky od své branky.   ()

2

Zapletal se chtěl míč ze středu hřiště narazit s Lutonským, po nepřesnosti prvního jmenovaného ale míč skončil v autu, za což ho jeho parťák zpražil nelítostným pohledem.   ()

3

Bialek s Machynkem také nepředvedli zrovna ukázkové založení akce, vše musel řešit svou rozehrávkou protřelý Jan Polák.   ()

3

Líšeň ale nepříliš přesvědčivé prostějovské rozehrávky nevyužila a i když se do ni Zikl obětavým skluzem položil, míč nevybojoval.   ()

4

Zikl se ocitl nikým nechráněný až před Muchou a čekal na odražený balón, Mucha ale dorážku nepřipustil a centr udržel v náruči.   ()

5

Rychlý kontr Lutonského a Zapletala končí vybojovaným rohem pro domácí.   ()

5

Hanáci rozehrávali roh dokonce dvakrát po sobě, ani varianta s centrem na bližší tyč, ani rozehrávka nakrátko nepřinesla ovoce v podobě ohrožení Halouskovy brány.   ()

6

Silný na hranici vápna stáhl Poláka k zemi, faul se ale nepíská a Líšeň se vrhá do útoku.   ()

7

Rolinkův pokus o centr dobře zablokoval Machynek a Brňané budou zahrávat první roh.   ()

7

Matocha ho sice dostal dostal na Zikla, ten ale zazmatkoval a zblízka nezakončil.   ()

8

Tentýž hráč se ale po centru zprava dostal ke střele, kterou krásně kroutil na zadní tyč. Hráči v červeném už skoro zvedali ruce, Mucha se ale blýskl fantastickým zákrokem a míč vytěsnil.   ()

9

Ševčík zaváhal při rozehrávce, ale napadající Koudelka se Susem mu míč nedokázali uzmout.   ()

10

Matocha skolil ve středu hřiště Machynka a byl za to rozhodčím důrazně pokárán, kartu mu ale zatím neudělil.   ()

10

Hra se přesunula do malého vápna před Halouskem, Koudelka se tam rychle otočil s míčem a mířil na spoluhráče, míč ale zablokoval Jeřábek a poslal ho na roh.   ()

11

Ten krásně zakroutil Koudelka na hlavu Jakuba Rolince, který ho lízl téměř ideálně. Míč ale prolétl jen pár centimetrů nad horní tyčí!   ()

12

Vasiljev zbytečně fauloval Zapletala, který už míč přitom dávno ztratil, standardka pro Prostějov z levé strany.   ()

13

Exekuce se zhostil znovu místní specialista Koudelka, který opět mířil na hlavu Rolince. Ten nyní trefil jen brankáře, ten ale míč v náruči neudržel a nebezpečí musel hasit Jeřábek.   ()

14

Lutonský ubránil Zikla, vystartoval vpřed, ale ztroskotal ve středu hřiště na Málkovi.   ()

15

Rolinek prověřil Muchu v brance jedovatou přízemní ranou na bližší tyč, prostějovský gólman ale zatím působí velmi jistě.   ()

15

Zapletal neubránil Zikla a dovolil mu zakončit z hranice vápna, Muchu tentokrát zastoupil perfektním obranným zákrokem stoper Bialek.   ()

18

Líšeň právě vstřelila branku!
Hosté využívají dobrého tlaku do branky a kostrbaté rozehrávky Prostějova a jdou do vedení. Málek si zabehl za obranu a zprava poslal po zemi ideální pas na JANA SILNÉHO, jenž neměl problém poslat zblízka míč do odkryté části branky.
  ()

19

Inkasovaná branka by mohla sebevědomí Hanáků ještě více pochroumat, domácí se nemohou uklidnit a kupí velké množství chyb v kombinaci i rozehrávce. Halouska v posledních minutách vůbec neohrozili.   ()

21

Faul domácích vyústil v přímý volný kop v podání Matochy. Ten ho mířil na zadní tyč, žádný z jeho parťáků se ale k míči nedostal.   ()

22

Prostějov se zbytečně rychle zbavuje míčů, což se nelíbí kouči Pavlu Šustrovi. Naopak hra se asi líbí fanouškovi přihlížejícímu z balkónu přilehlého panelového domu, který si tam zřídil jednočlenný kotel a na dálku hlasitě povzbuzuje své oblíbence.   ()

23

Se standardními situacemi si zatím Líšeň neumí poradit. Tentokrát ji z další slušné pozice zahrával Málek, míč ale znovu poslal až za všechny hráče na hřišti.   ()

24

Pašek se při průniku po pravém křídle zamotal s míčem na noze a upadl, rozhodčí to ale klasifikoval jako faul hostí a modro-bílí se tak zadarmo dostávají slušnou možnost přímáku.   ()

25

Toho se ujal kdo jiný než Jan Koudelka, který rozehrál tentokrát pravačkou. Našel hlavu Jana Poláka, který ale míč poslal jen vysoko nad branku Líšně.   ()

26

V prostějovské obraně vázne komunikace, Bialek se nedokázal dohodnout s Machynkem a Polákem a míč před dotírajícím Ziklem málem neodkopli.   ()

26

Zdánlivě ztracený míč ještě těsně před koncovou čarou stihl doběhnout Rolinek a nacentroval ho před Muchu, ten si ho ale bez problému pohlídal.   ()

27

Neskutečný přehled a backchecking Jana Poláka, který zezadu obral Ševčíka o míč. Nutno ale podotknout, že do složité situace dostala Prostějov ledabylá rozehrávka a ztráta Schustera.   ()

28

Série chyb na obou stranách vede v přetahovanou o míč ve středu hřiště.   ()

29

Machynek se znovu skácel k zemi po tvrdém ataku. Rozhodčí se dotázal, zda je schopen pokračovat bez ošetření pokračovat, ten mu odpověděl tím, že se rychle zvedl na nohy.   ()

30

Rolinc velmi okatě zafilmoval ve vápně a chtěl si vymodlit pokutový kop. Rozhodčí mu to ale nezbaštil a kapitán Líšně směrem k Rolincovi prohodil pár nevybíravých výrazů.   ()

31

Prostějov tahá veškeré útoky po pravé straně, Líšeň je zastavuje téměř výhradně za cenu faulů. Tentokrát se provinil Rolinek, který poslal k zemi Paška.   ()

32

Prostějov začal svírat soupeře kolem branky, Lutonský ale namísto přihrávky začal postupovat sám, míč si kopl přímo před sebe a záhy o něj přišel.   ()

33

Líšeň rychle hru otočila a Málek hledal pasem po zemi útočníky před Muchou. Obrana Hanáků ale zareagovala včas a odvrátila míč na roh.   ()

34

Zatím největší šance domácích! Rolinc se tentokrát velkou bojovností prodral přes dva obránce ve velké rychlosti až k zakončení a rychlou ranou nártem pořádně vystrašil Halousku, který skvěle vyběhl a pokus zneutralizoval.   ()

34

V akci ještě po odraženém balónu pokračoval Zapletal, ani on ale na Halouska nevyzrál.   ()

35

Rolinc hlasitým výkřikem znovu upozornil rozhodčího na faul Líšně, kdyby si toho arbitr náhodou nevšiml. Koudelka se zhostil přímého kopu téměř od rohového praporku, svůj centr ale hodně přetáhl.   ()

36

Halouska notnou chvíli otálel s odkopem od své branky, nakonec jeho nákop ukořistili domácí a přechází do útoku.   ()

37

Nakonec ale snahy domácích nikam nevedly a Pašek se sám vystavil do autu.   ()

38

Krásná rychlá akce po ose Lutonský-Zapletal! Druhý jmenovaný vyhrál souboj s Ševčíkem a poslal přihrávku po zemi směrem na Rolince, který trefil levou tyč!   ()

39

Jan Silný je při chuti. Z Machynka i Bialka si udělal kužely a dostal se k zakončení zblízka, na Muchu si ale střelou mezi nohy nepřišel.   ()

40

Ožehavé chvíle na obou stranách se rychle střídají. Lutonský opět podřadil, proběhl hřiště, posunul míč na Koudelku, který ho okamžitě předal do vápna. Tam byli jak Rolinc, tak Sus, oba se ale dostali do kontaktu a tak musel zakončit až z dálky Pašek, na tuto střelu dokázal Halouska dobře zareagovat.   ()

41

Znovu skvělá práce Jana Silného, který se dostal k rychlé střele na bližší tyč. Tohoto hráče by si prostějovská obrana měla lépe hlídat, pokud chce pomýšlet na body z tohoto zápasu.   ()

42

Žlutou kartu dostává Jaroslav Málek (SK Líšeň).   ()

43

Zikl poslal Koudelku k zemi a Prostějov rozehrává další standardku.   ()

43

Nenaložil s ní ale příliš dobře a balón skončil až za koncovou čarou.   ()

44

Líšeň se nevzdává, skvěle napadá a její hráči se mezi sebou hlasitě povzbuzují. To se rozhodně nedá říct o domácích kteří už se spíš vidí v kabině.   ()

45

Rozhodčí bude nastavovat jednu minutu.   ()

45+1

I Martin Zikl je ve vápně jako doma a ani Machynek ani Bialek mu nezabránili v zakončení. Defenzíva domácích působí proti dvojici hrotů Líšně poněkud bezradně.   ()

45+1

První poločas skončil.   ()

První půle je minulostí a Prostějov zatím rozhodně nepůsobí jako jasný favorit a tým v mnohem lepší výsledkové formě. Líšeň dokáže být před brankou mnohem nebezpečnější a klidně mohla vést o víc než jednu branku. O jediný gól se postaral Jan SIlný, jenž zužitkoval krásný Málkův pas. V kabině Hanáků bude asi o přestávce hodně dusno.   ()

Druhý poločas začne přibližně v 18:01.   ()

Oba týmy se pomalu vracejí zpět na hřiště, u postranní čáry se rozcvičuje Patrik Slaměna, který pravděpodobně bude střídat ještě před výkopem.   ()

46

Začal druhý poločas.   ()

46

Ze hřiště odešel stoper Aleš Schuster, kterého nahradil Patrik Slaměna. Prostějov má aktuálně na hřišti pouze tři beky a bude chtít vrhnout všechny síly do útoku.   ()

47

Hanáci si neví rady a nemohou překonat obranný val Líšně.   ()

47

Koudelka to vzal na sebe a i když první ranou trefil jen obětavého Ševčíka, nevzdal to a odražený míč krásně kroutil do vinglu. Halouska se ale vytáhl a míč vyškrábl na roh.   ()

48

Lutonský se vší silou opřel do míče z voleje, jenže napálil do zad jen bránícího Matochu, který ránu bude chvíli rozdýchávat.   ()

49

Rolinc lízl hlavou centr Lutonského a poslal ho mimo tři tyče. Míč nikdo netečoval, rozhodčí ale přesto nařídil roh. Rolinc se nezachoval příliš sportovně a nepřiznal se.   ()

50

Další roh rozehraje Zapletal za asistence Patrika Slaměny.   ()

50

Jeden z obránců Lišně odvrátil roh ve vápně za přispění ruky, rozhodčí to ale nepostřehl a za nelibosti místních diváků nechal hru pokračovat.   ()

51

Slaměnův přízemní pas skluzem poslal do autu Ševčík, následná akce končí dalším rohovým kopem domácích.   ()

52

Slaměna se neodhodlal ke střele, namísto toho hledal dalekonosným centrem Bialka, kterého nenašel.   ()

52

Do střely po odraženém míči se položil na hranici pokutového území Zapletal, míč ale poslal několik metrů nad branku Líšně a málem mu nestačila ani ochranná síť za ní.   ()

55

Koudelka rozehrával přímý volný kop z ideální vzdálenosti a středu hřiště, Dle svého zvyku chtěl míč poslat do šibenice, místo toho ale trefil jen Jeřábka ve zdi.   ()

55

Tomu chvíli trvalo, než se zvedl na nohy, ošetření nakonec ale nepotřeboval.   ()

56

Domácí stupňují tlak, Mucha se zatím ve druhé půli příliš nezapotil.   ()

57

Zapletal dostal pas za obranu, z otočky ho bez rozmyslu napálil na branku, chyběly mu zhruba dva metry.   ()

58

Dnešní utkání sleduje 348 diváků. Dle aktuální kvóty 500 osob je vyprodáno!   ()

58

Milan Lutonský to vzal na sebe a míč poslal z velké dálky na zadní tyč. Ten nakonec ale vedle brankové konstrukce jen prosvištěl, Halouska nemusel zasahovat.   ()

59

Rolinc si zařval a skočil si na Polákův centr, nechal se ale jednoduše odzbrojit hostujícím kapitánem Hlavicou.   ()

59

Líšeň se po dlouhých minutách dostala na útočnou polovinu, její ofenzivní choutky ale rychle utnul Sus.   ()

60

Koudelka zatáhl po pravé straně, uvolnil se přes Rolinka a nacentroval míč do malého vápna. Tam se ve snaze ho zasáhnout srazili hlavou Zapletal s Hlavicou.   ()

61

Zapletal odkulhal za postranní čáru a už si nezahraje, nahradí ho Jan Šteigl, který by měl vnést svěží vítr do ofenzívy Hanáků.   ()

62

Rolinc se vrhl s míčem na noze proti přesile, prošel přes Zikla, ale zastavil ho pozorný Matocha.   ()

63

Koudelku brání hosté už nějakou chvíli ve dvou, a tak se po jeho pasu dostal k centru úplně volný Pašek. Poslal ho obloučkem přímo na branku a i když Halousku pořádně vyděsil, balón nakonec skončil jen na horní síti.   ()

65

Ševčík skluzem zkosil Bialka, který se dlouho nezvedá z hřiště. Kromě toho, že se i Ševčík sám zranil, dostal za své počínání žlutou kartu.   ()

66

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Jan Silný, přichází Tomáš Machálek.   ()

66

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Marek Matocha, přichází Václav Minařík.   ()

67

Na tribunách to začíná vřít. Nejprve po lehkém kontaktu ruky v obličeji se za hlasitého řevu skácel k zemi hostující Černín, hned po dvojitém střídání Líšně pak rozhodčí přešel zdánlivě jasný faul na Šteigla. Domácí diváci tyto výroky nesou velmi nelibě.   ()

68

Koudelka schválně napálil u brankové čáry Rolinka, aby se od něj míč odrazil na roh.   ()

69

Sám Koudelka ale poslal svůj pokus od rohového praporku jen na hlavu vysokého Černína.   ()

70

Už několikátý souboj Koudelky s Rolinkem tentokrát po skluzu líšeňského hráči konči žlutou kartou pro něj.   ()

71

Líšeň se prakticky nedostává k míči, Prostějov ji drží v šachu. Jenže kvalitní zakončení domácím zatím schází.   ()

72

Vasiljev dostal tvrdý úder míčem přímo do obličeje, za což se mu Bialek hned omluvil.   ()

73

Utkání se dost přiostřuje a soubojů přibývá. Tentokrát se po nájezdu Paška poroučel na trávu Černín a i když se chvíli svíjel bolestí na zemi, po tom, co vstal, se zeširoka usmíval narážkám Šteigla.   ()

74

Ojedinělý pobyt Líšně v pokutovém území soupeře skončil hlavičkou Zikla, míč ale skončil daleko mimo branku.   ()

75

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází David Pašek, přichází David Píchal.   ()

75

Střídání v týmu 1. SK Prostějov: ze hřiště odchází Daniel Bialek, přichází Olexandr Pernackyj.   ()

76

Další výrazné posílení ofenzívy Prostějova. Křídlo Paška nahradil útočník David Píchal, druhého stopera Bialka vystřídal Ukrajinec Pernackyj.   ()

77

Koudelka se vrhal do útoku marně, jeho akci předcházel Šteiglův faul.   ()

77

Defenzivní štít v záloze Málek dnes dohrál, vystřídal ho Patrik Demeter.   ()

78

Černík tvrdě a velmi nevybíravě trefil Šteigla do kolene přímo v momentě střely. Vysloužil si za to další kartu pro Líšeň.   ()

79

Prostějov bude zahrávat přímý kop přímo z hranice vápna.   ()

80

Vypadalo to, že se ho zhostí tradičně Koudelka, toto privilegium ale nakonec přenechal Milanu Lutonskému. Ten krásně zleva obstřelil zeď, míč ale proletěl jen metr okolo zadní tyče.   ()

81

Domácí se v obraně zbytečně ukvapili a Sus z otočky napálil míč zbytečně zbrkle do autu.   ()

81

Líšeň se svůj pobyt na útočné polovině bude snažit co nejvíce prodloužit, bodový zisk z prostějovského stadionu pro ni představuje velký úspěch.   ()

82

Minařík se po vystřídání zřejmě potřebuje zastřelit, majitel jednoho z vozů na parkovišti za hřištěm mu ale nepoděkuje. Minařík totiž zamířil snad 20 metrů nad branku a přestřelil i plot za ní.   ()

83

Koudelkův centr zprava nikdo z jeho spoluhráčů v pokutovém území nezasáhl a Prostějov to musí zkoušet nanovo.   ()

83

Šteigl měl až příliš prostoru, svou možnost ale prováhal a zamotal se do vlastních kliček.   ()

84

Počínání domácích hráčů se nelíbí místním horkokrevným divákům, kteří začali hlasitě pískat.   ()

85

Minařík se znovu dostal do střelecké pozice a předchozí zastřelovací rána mu zjevně pomohla. Tentokrát mířil těsně pod hodní tyč, vychladlý Mucha jeho pokus skvěle vyboxoval.   ()

86

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Zikl, přichází Lamine Fall.   ()

86

Střídání v týmu SK Líšeň: ze hřiště odchází Martin Rolinek, přichází Ondřej Vintr.   ()

87

Nad stadionem Za Místním nádraží se zatáhlo, stejně tak se stahují mračna nad vidinou bodů pro domácí hráče.   ()

88

Další pokus domácích o postupný útok zmařil dobrým defenzivním zákrokem Hlavica.   ()

88

Právě hostující kapitán řídí a hecuje své parťáky, aby ve svém snažení vytrvali.   ()

89

Rolinc namísto průniku znovu vsadil na pád na zem a vymodlený faul, což se mu opět nevyplatilo.   ()

90

Líšeň v klidu kombinuje na útočné polovině, domácí se k míči snaží dostat marně.   ()

90

Nastavovat se budou tři minuty.   ()

90+1

Prostějov se marně snaží přiblížit s míčem na noze brance Halousky, obrana Líšně je pozorná.   ()

90+2

Hanáky nespasil ani hrdina Koudelka, který aspoň vybojoval roh.   ()

90+3

Do akce dva na jednoho se v otevřené prostějovské obraně pustili Vintr s Machálkem, který obdržel ideální pas. Mucha ale svým zákrokem útočníkovi hostí natolik znepříjemnil zakončení, že ve vyložené šanci nedokázal skórovat.   ()

90+3

Brankář Líšně dostal kartu za zdržování při rozehrávce, za dané situace ho to ale určitě nemrzí.   ()

90+3

Konec zápasu.   ()

Je konec! Čtyřzápasová bodová série Prostějova je u konce a Hanáci letos ani napodruhé na Líšeň nevyzráli. Brňané naopak vyhráli na jaře vůbec poprvé a stali se teprve druhým mužstvem, které dokázalo na prostějovském stadionu uspět za tři body. Prostějov se nedokázal vypořádat s kompaktní defenzívou svého soupeře a jen potvrdil svou nepříliš oslnivou produktivitu z této sezóny.   ()

S těmito slovy se s vámi z Prostějova loučím a srdečně vás zvu ke sledování našich dalších textových přenosů z FORTUNA: NÁRODNÍ LIGY.   ()

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:10.
Střely mimo: 8:3.
Rohy: 13:5.
Fauly: 12:22.
Žluté karty: 0:5.
  (18:55:54)

Author: Karel Hladiš