Matěj Vrzák krátce zhodnotil první kolo Korona Cupu

Litoměřicko má za sebou první utkání po karanténě. V úterý porazilo v prvním kole Dušníky 3:1 a připsalo si tak první tři body do tabulky v turnaji Korona Cup, který se odehrává v Bohušovicích nad Ohří. Utkání zhodnotila budoucí posila Matěj Vrzák, který je odchovancem Litoměřického fotbalu. Do patnácti let oblékal žlutomodrý dres, který následně vyměnil za Jablonecký, ve kterém působil čtyři roky.

 

Než se dostaneme k hodnocení zápasu, pověz nám něco o sobě. Je pro tebe Litoměřicko první volbou po dokončení studia v Jablonci?
V Litoměřicích jsem hrál od svých 6 do 15 let, takže myslím, že volba byla jasná. Záleží hlavně na klubech jak se domluví mezi sebou. Já jsem rozhodnutý jasně.

V týmu máš Kubu Hnáta, který s tebou hrával v Jablonci, jak tě přijal zbytek kabiny?
S některými kluky jsem hrál v žákovských kategoriích, takže s těma se znám dobře. S ostatními se pomalu seznamuji, máme za sebou teprve pár tréninků, takže se tu pomalu rozkoukávám. Ale jinak si myslím, že mě kabina vzala dobře. Je tu skvělá parta a věřím, že s tímhle týmem se toho dá spostu dokázat.

Máš za sebou první start za áčko, ve kterém jsi se gólově prosadil, i když jsi nastoupil netradičně na kraji obrany. Jak by jsi zápas zhodnotil?
Na kraji obrany už jsem párkrát hrál, takže jsem věděl jak bych měl hrát. Dost mi pomohli i kluci za mnou, kteří si mě řídili po celý zápas. Hráli jsme s týmem z okresního přeboru a věděli jsme, že budou hrát defenzivně. Nebyl to jednoduchý zápas. Do zatažený obrany se dostávalo těžce a taky to byl první zápas po 3 měsících, takže byly znát i nějaké nedostatky. Ale jsem rád, že jsme zápas zvládli výsledkově.

Report od Litoměřicka24 najdete zde.