„U19“ Začala sezóna U19

Příprava na sezónu začala 17.7.2017.

Do prvního mistrovského utkání 18.8. jsme trénovali 5x týdně. Průměrná docházka na trénink byla 8 hráčů, přičemž kompletní kádr tvoří 13 hráčů. Z toho Vašek Dvořák byl přeřazen do „A“ družstva mužů a Steve Ikri je dlouhodobě zraněn. Do mužstva přišel nový hráč Vojta Valášek z Hostinného a těsně před soutěží jsme získali Michala Uiberlaye z Olympie Hradec Králové.

V přípravném období jsme sehráli 7 přátelských zápasů.

TU U19 – Velké Poříčí muži 0:8, Miletín muži – TU U19 5:4, TU U19 – Pardubice U18 3:1, Jaroměř U19 – TU U19 3:4, TU U19 – SAE U19 4:6, TU U19 – Poříčí muži 0:6; Kocbeře muži – TU U19 6:4.

Přes ohromná vedra jsme odtrénovali a odehráli maximum možného. Přístup k tréninkům byl výborný a věřím, že se dříve, či později musí promítnout do předváděné hry. Výsledky přípravných zápasů nám ukázaly, že nás čeká mnoho práce. Odehráli jsme dvě výborná utkání. Jedno v Miletíně, druhé s Kocbeří. Naopak jsme totálně vybouchli s Poříčím – což hraničilo až s ostudou.

Po 6 týdenní přípravě jsme naskočili do mistrovských zápasů s odhodláním zúročit natrénované a pokusit se do soutěže vstoupit na vítězné vlně.

Posuďte sami jak se nám to podařilo:

18. 08. – FK Slavoj Vyšehrad „B“ – MFK Trutnov

Výsledek: 3 : 2
Branky MFK: Valášek, Anderle

Zde jsme mohli vyhrát, ale agresivita domácích a šíře kolektivu domácích nám nedovolili si odvést 3 body, leč jsme vedli 1:0 a 2:1.

26. 08. – MFK Trutnov – FC Tempo Praha

Výsledek: 1 : 3
Branka MFK: Jirousek

Soupeř lepší, zasloužené vítězství hostů.

29. 08. – MFK Trutnov – FK Meteor Praha VIII „B“

Výsledek: 1 : 3
Branka: Jirousek

Soupeř lepší, zasloužené vítězství hostů.

01. 09. – Sportovní sdružení Ostrá – MFK Trutnov

Výsledek: 2 : 1
Branka MFK: Toman

Do Ostré jsme přijeli bez tří hráčů základu: Hrnčíř, Valašek, Meliš. Sahali jsme na vítězství, hráli snad i lepší fotbal než domácí, ale na vítězství to nestačilo.

Co říci závěrem:

První zápasy nám jednoznačně ukázali, že bez práce koláče nejsou. Narazili jsme ze 4 zápasů na první tři mužstva soutěže. Příklad mužstvo Meteoru trénuje starý praktik z 1.ligy František Kopač, říše kádru 20 vyrovnaných kluků, kteří jezdí 90 minut a nevypustí žádný souboj, žádný sprint.

Myslím, že máme družstvo, které postupem času bude schopné konkurovat v soutěži, ale musíme prostě jednoduše přidat na všech frontách, nehledat chyby u druhých , ale každý musí začít u sebe.

Výbornými výkony se prezentuje zatím Petr Anderle a Vojta Valášek s Pavlem Melišem. Spokojen jsem i s přístupem Ondřeje Turnera a Ondra Metlického. Ostatní jsou jak na houpačce a k výsledkům potřebujeme výkony stabilizovat a nedělat hloupé chyby.

Chybí nám agresivita, chybí nám větší chuť vyhrávat, chybí nám fotbalové myšlení – soustředění se na probíhající utkání a předně musíme být kompletní. V prvních třech zápasech jsme se nechali zkopat a máme 3-4 zraněné. ( Valášek – výron, Meliš – zlomený palec – oba mimo 6 týdnů) , k tomu Hrnčíč kotník, sval- Ikri, Zahálka třísla. A hned místo konkurenčního mužstva máme torzo mužstva.

Nyní se ukáže, jak máme rádi fotbal a sport, jak se umíme vypořádat s nepřízní osudu . Nyní to bude o morálce, o podpoře jeden druhého, o pokoře, o kolektivu. Snad se nějaké výhry v této sezóně ještě dočkáme – je to o nás.

Závěrem chci poděkovat výboru MFK za umožnění kvalitní přípravy s kvalitním servisem okolo.

Pavel Matějka, trenér MFK Trutnov

 

Družstvo U19 tvoří:

Brankáři: Turek Jiří, Hofírek Matěj

Hráči: Zahálka Adam, Meliš Pavel, Turner Ondra, Steve Ikri, Voňka Marek, Anderle Petr, Metlický Ondřej, Toman Ondřej, Valašek Vojta, Jirousek

Trenér: Matějka Pavel
Asistent: Matějka Pavel ml.
Vedoucí mužstva: Kaska Milan

Author: MV