Z Kyjova body odvezli jen starší dorostenci

FC Kyjov 1919 SD – TATRAN Kohoutovice SD. 0:3 (0:1)

STŘELCI: 44. Krejčí Lukáš, 56. Pyšík Ondra, 72. Pyšík Ondra

FC Kyjov 1919 MD – TATRAN Kohoutovice MD 5:1 (2:1) 

STŘELCI: 31. Procházka Radim, 32. Jelínek Hynek, 42. Rotrekl David, 58. Loprais Matěj, 68. Svoboda Jakub – 11. Ryš Štěpán

Sestava: Křeček – Lipovský (55. Černý), Šulák, Komárek, Baláč – Jedlička, Procházka, Mládek (60. Koukal), Zatloukal – Ryš, Dokoupil (41. Brabec) 

MD: Zápas začal oboustranně opatrně, my jsme měli více příležitostí ke skórování, využili jsme ale jen jednu šanci v 11. minutě, o další možnosti jsme se připravovali většinou sami vlastní zbrklostí. Domácí se zahřívali pomalu, ale zhruba po dvaceti minutách nás začali jasně kombinačně přehrávat ve středu pole a po půl hodině během minuty otočili skóre. I zbytek poločasu se odehrál převážně na naší polovině, nám se podařilo už jen párkrát zahrozit z rychlého protiútoku, ale do čistých šancí jsme se nedostali.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a pokusit se o další otočku ve skóre, ale domácí byli proti, výborně nás napadali, kombinacemi, do kterých se zapojovali všichni hráči, nás přehrávali, my jsme si nebyli schopni přesně přihrát, když už se nám to povedlo, následovalo špatné přebrání míče a další ztráta. K nějakému většímu ohrožení domácí brány jsme se dostali až v závěru, kdy už bylo o vítězi rozhodnuto, jinak nás ve druhé půli kyjovští jasně přehráli.

Slovo trenéra: Jen do vstřeleného gólu jsme byli domácím vyrovnaným týmem, pár možností jsme ještě měli, půl hodiny jsme drželi vzadu nulu, ale pak už byli ve všech ohledech jasně lepší domácí. Opět se ukázalo, že máme velký problém s hrou jeden na jednoho, přebírání míče a rozehrávka pod tlakem, zkrátka dovednosti, ve kterých nás žákovská krajská třída příliš neprověřila. Čím dříve budeme individuálně konkurovat v těchto fotbalových dovednostech, tím dříve budeme schopni odehrát herně vyrovnané zápasy i s těmi fotbalovějšími, byť většinou staršími soupeři.

Petr Mládek

Author: Tomáš Proch