Staré Buky-Vrchlabí B 2:5 (1:2)

“Třetí kolo a další ztráta – body pro soupeře”
25.8.2018.
Sestava: Pelc Michael (Koščál Daniel), Týnek Aleš (Tryzna Aleš), Záplata Lukáš (C), Tošovský Jiří, Prokop Jan (Němeček Jan), Pištora Zdeněk, Trunkát Lukáš, Makovský Jiří, Křižovič Martin, Šošovička Vít, Wimmer Roman, Nývlt Lukáš.
Ve druhém domácím utkání jsme přivítali postoupivší mužstvo, Vrchlabí B a čekalo se, jak si Bukovští povedou po minulém “výprasku”. No a úvod domácím vůbec nevyšel. Už v 1.min. ztráty míče ve středu pole na levé straně, rychlý útok do obrany, centr z malého vápna na střed a nekompromisní střela nabíhajícího hráče “pod víko”, znamenala rychlé vedení hostů – 0:1. Domácí se poté snažili kombinovat a dostat se k soupeřově brance, ale většina útoků končila před velkým vápnem. Sice měli více míč na kopačkách, ale hosté byli nebezpečnější. V 17.min. vyráží Pelc tvrdou střelu zpoza vápna po rychlém útoku a “uličkou” na nabíhajícího hráče hostů. Ve 29.min. se znovu měnilo skóre utkání, po útoku hostů tentokráte z pravé strany, kdy centr na střed zpracoval a následně nekompromisně doprostřed brány zakončil hostující hráč a zvýšil vedení hostů na 0:2. S postupujícím časem se domácí nevzdávali a bojovali a nakonec s koncem poločasu přišli i šance. Poprvé vyzkoušel hostujícího brankáře Křižovič střelou z velkého vápna po přihrávce Prokopa – brankář vyráží. V 40.min. dostal centr na pravou stranu po přenesení hry zleva Šošovička, ale i jeho střelu ze slibné pozice hostující brankář pokryl. Nakonec se však přeci jenom domácím snaha vyplatila, když Prokop vystřelil, brankář vyráží a odražený míč nakonec napodruhé “prostřelil” za brankáře hostů Roman Wimmer a snížil na poločasových 1:2. Ve druhém poločasu začali domácí opět s míčem na kopačkách, ale vážnější šance z toho nebyla. Naopak v 51.min. po sporné situaci u velkého vápna hostů přišla “minela” v domácích řadách a jako v Nepolysech, pomalá domů, kdy před rychlým hráčem hostů musel zasahovat Pelc, který však hráče zastavil za cenu faulu a nařízeného pokutového kopu, který hosté bezpečně proměnili a zvýšili na 1:3. Toto byla asi opět zlomová situace utkání. V dalším průběhu se domácím pomalu nic nedařilo, naopak hosté opět udeřili v 65.min. po rohovém kopu z levé strany nejvýše na přední tyči vyskočil hráč a umístěným míčem opět navýšil skóre utkání pro hosty 1:4. Poté došlo v Bukovském kádru k několika změnám, když Pelce vystřídal v bráně Koščál, za Týnka nastoupil Aleš Tryzna a za Prokopa nastoupil Jan Němeček. Další snaha domácích o korigování skóre znamenala otevření “zadních vrátek”, čehož názorně hosté využili opět v 82.min., kdy po vybojovaném míči ve středu hřiště přišel útok po levé straně s následným průnikem hráče přes obránce a následným zakončením podél Koščála k pravé tyči. V závěru utkání, se přeci jenom domácím podařilo skórovat a korigovat tak neutěšené skóre, když Tryzna na levé straně velkého vápna “nůžkami” našel na středu nabíhajícího Jirku Makovského, který pohotovou střelou prostřelil brankáře hostů a stanovil konečné skóre zápasu 2:5.
Závěrem: další nepovedené utkání z naší strany, kdy zápas ovlivnil rychlý gól hostů v první minutě a dále chyba za stavu 1:2. Ze hry byla patrná snaha hráčů se zápasem něco udělat jak se říká, ale zbytečné chyby nás opět srazili na “dno” a to nejen v tabulce. Je jisté, že začátek sezóny nám vůbec nevyšel a je potřeba se řádně kousnout a “shodit ze sebe deku”, která na hráčích leží. Musíme věřit, že už v příštím zápase v Kopidlně se podaří opět nastartovat sebevědomí z minulé sezóny a zadaří se urvat nějaký ten bod s nováčkem soutěže.
Oficiální komentáře:
Pavel Korec (domácí):
Další nepovedené utkání,krize pokračuje a nezbývá než tuto krizi překonat poctivým přístupem k tréninkům a doufat v uzdravení zraněných hráčů, hosté vyhráli zaslouženě.