Napínavé a pohledné utkání ve Stěchovicích

V neděli 26.8. nás čekalo první mistrovské utkání v nové sezóně, kdy se nám podařilo přihlásit již dlouho zmiňovaný Krajský přebor. Tato nová výzva, pro naše borce, byla velkou neznámou. Již ráno, spolu se staršími žáky, jsme vyráželi autobusem a to plni očekávání z této velké akce. Už dopředu bylo jasné, že polovina našich hráčů, bude muset odehrát zápas za starší a to z důvodu nedostatku hráčů. Proto, jsem musel domluvit, že zase náš tým, doplní hráči z ročníku 07. Našim soupeřem, byla Povltavská FA a zápas se hrál na hřišti ve Štěchovicích, mimochodem ve velmi krásném prostředí.

Povltavská FA – SK Slaný 5:3 ( Hájek, Kejkrt, Dudáček )

Do utkání jsme tedy nevstupovali zrovna ve svěžím opojení a hned v úvodu se dostali pod tlak našeho soupeře, ten se snažil do naší obrany pronikat individuálně jeden na jednoho a poměrně dost se mu to dařilo. Kuba se v naší brance musel pořádně činit a hned náš tým podržel dvěma skvělými zákroky, bohužel hned po té a to po několika smolných odrazech se už domácí prosadili a šli do vedení. Tlak stále pokračoval a my se nedokázali dostat ani za půlku a tak v minutě čtvrté po našem nedůrazu, jsme již prohrávali 2:0, bylo to po rohovém kopu. Po naší první povedené akci se v 6. minutě krásnou ranou k tyči trefil Adam a vykřesal tak naději na lepší průběh tohoto utkání. Najednou se náš herní projev hodně zvednul, začalo se více dařit kombinovat a my začali přebírat otěže utkání do vlastních rukou. Po faulu na hranici šestnáctky, trefil Keki z trestňáku pouze střed branky a tak jsme ještě slavit vyrovnání nemohli. V 17. minutě se mu ale již povedenou střelou k tyči podařilo rozvlnit síť domácích a skóre 2:2, bylo velmi pozitivní. Vytvořili jsme si ještě další zajímavé šance, ale chybělo nám trochu málo štěstí k lepšímu zakončení, kdy Filip trefil skákavý balón nad branku domácích. Naopak, to byli právě oni, kdo se dokázal těsně před přestávkou z ojedinělé akce střelecky prosadit 3:2.
Do druhé půle jsme pokračovali stále stejně a kombinační hrou se snažili přelstít domácí a to se povedlo opět po pěkné akci, kdy se po pěkné přihrávce na vápno trefil Basťa parádně za tyč a nedal tak domácímu gólmanovi šanci 3:3. S tím se domácí tým nechtěl smířit a opět nás zatlačil. Lepší pasáže střídaly ty horší, ale my věřili, že se nám podaří zvítězit a strhnout toto utkání na naší stranu. Hrálo se opravdu pěkné a napínavé utkání. Bohužel, asi sedm minut před koncem, nám došly tatranky, čehož dokázali domácí hráči využít. Po několika zákrocích Kuby a dvakrát nastřeleném břevně naší svatyně se jim podařilo utkání definitivně zlomit a stav 4:3, byl pro nás asi už zlomový. Přesto jsme se ještě vrhli za vyrovnáním, buď a nebo a tak jsme inkasovali ještě v poslední minutě 5:3.

Před našimi borci musíme smeknout, když si uvědomíme, že polovina z nich odehrála spoustu minut za starší žáky a po té vydali ze sebe, ještě maximum v tomto zápase. Velmi mne překvapili kluci z ročníku 07, Vejmík, Basťa, Adam a Petr, byli pro nás obrovským přínosem a posledně jmenovanému přejeme jen to nejlepší v jeho postupu v kariéře a jeho velkému přestupu:-) Doufáme, že i do budoucna, bude spolupráce s klukama z 07 fungovat. Díky rodičům, kteří přijeli zafandit. Byla to nová zkušenost pro všechny, tak se pojďme těšit na další utkání.

Milan Lukeš

 

Příspěvek Napínavé a pohledné utkání ve Stěchovicích pochází z SK Slaný 2006

Author: Milan Lukeš