MUŽI – Lion Sport 1.B, skupina B – SR 2017/18 – 19. kolo

NE 29.4.2018

ŠTERNBERK B – LOŠTICE 3:2 (2:1)

Branky: 26. + 53. Hlaváček, 29. D. Lošťák – 24. Kneifel, 66. Krejčí
Sestava Loštic: Slavíček – Odložil, Rousek, Havelka – Ďurček, Vinkler (71. Petruška), Borovička (68. Novák), Morávek – Kneifel, Plhák (62. R. Faltýnek) – Krejčí (78. Göbl)
Loštice vyběhly na trávník v novém rozestavení 3-4-2-1 a hned se třemi dorostenci v základní sestavě. Další dva pak naskočili do hry v průběhu druhé půle. V prvním poločase měly mírně navrch domácí, ve druhém byli na hřišti dominovali hosté. Bohužel ale pálili jednu šanci za druhou, zejména Vojta Kneifel, který čtyřikrát nedokázal ve vyložených pozicích překonat skvěle chytajícího domácího gólmana Šimka.
Do 24. minuty se hrálo pouze mezi oběma šestnáctkami bez vyložených šancí na obou stranách. Pak zahrával trestný kop Ďurček a Kneifel z malého vápna nasměroval míč přesně k pravé tyči (0:1). Ve 26. minutě neudržel lehký míč v rukách gólman Slavíček, D. Lošťák přihrál pod sebe Hlaváčkovi ten střelou z velkého vápna střelou k pravé tyči srovnal skóre (1:1). Ve 29. minutě využili domácí nekoncentrovanost hostů, když narychlo rozehráli trestný kop a posila z divizního áčka D. Lošťák šel sám na gólmana a střelou po zemi otočil vývoj zápasu (2:1).
V 51. minutě orazítkoval břevno domácí branky Morávek. V 53. minutě zvýšil po hrubce loštického gólmana Hlaváček, když jej následně přeloboval střelou z 25 m do prázdné branky (3:1). V 56. minutě nasadil k sólu z vlastní poloviny hřiště Kneifel, ale ve finále trefil pouze nohy domácího gólmana. V 58. minutě dostal Kneifel parádní balon od Krejčího, ale opět ve vyložené pozici pálil do nohou brankáře Šimka. V 66. minutě utekla domácí obraně dvojice Krejčí – Kneifel a prvně jmenovaný střelou ke vzdálenější tyči snížil na rozdíl gólu (3:2). V závěru hosté domací doslova mačkali. Nejprve v 89. minutě Rousek hlavičkoval po přetaženém centru na vzdálenější tyč těsně vedle a v 90.minutě trefil Kneifel pouze pravou tyč domácí svatyně po přihrávce Ďurčeka.