Po dvou jarních výhrách tentokrát muži „A“ přivezli jen bod ze Zbraslavi.

FK Zbraslav, z.s. „A“- TATRAN Kohoutovice, z.s. „A“ 2:2 (1:1)

STŘELCI: 18. Sítař Martin, 68. Vít Jan – 9. Rumler Tomáš, 56. Vránek Lukáš
Sestava: Uhlíř (69.Svoboda) – Rumler (80.Knoth), Kajanovič, Mezera, Varga, Vodák (38.Nevřivý), Proch, Žáček, Vránek, Růna (46.Havlíček), Hála
Hodnocení utkání našeho „Áčka“ ve Zbraslavi jsem si protentokrát stáhnul z webu: fotbal u nas, přijde mi vcelku objektivní:

Kohoutovice mají na jaře formu jako hrom a tak jejich příjezd do Zbraslavi vzbudil velké očekávání nad tímto utkáním. Domácí si zase po dvou ztrátách nemohli dovolit zaváhat.

Do kabin se šlo za stavu 1:1

Domácí byli v prvních minutách zápasu aktivnější a zatlačili hosty na jejich půli. Bohužel pro ně, jim opět chyběla v mnoha slibně se rozvíjejících akcích přesnost. V první šanci zápasu se ocitl za obránci hostů Martin Sítař, branku ale netrefil. Kohoutovice se čím dál více osmělovaly a lepším pohybem a důrazem domácím dělaly velké problémy. 

Dobrý presink Kohoutovic nedovolil Zbraslavi klidnou rozehrávku. Hosté šli do vedení po rohu, kdy se k odraženému míči dostal Rumler, navedl si ho na střed a přesnou přízemní střelou k přední tyči zařídil Kohoutovicím vedení. Zbraslav odpověděla gólem Martina Sítaře, který po odraženém míči z přímého kopu, pronikl do vápna a podél gólmana zakončil nechytatelně.  Ještě do poločasu měly oba týmy šanci jít do vedení, ale Jan Vít svou hlavičkou nenašel prostor mezi třemi tyčemi, a Kohoutovicím nevyšel pokus o lob.

Druhá půle ve znamení náporu Kohoutovic

Kohoutovice vlétly do druhé půle velice aktivně a převyšovaly domácí ve všech směrech. Logickým vyústěním jejich tlaku byla vedoucí branka, kterou zaznamenal Lukáš Vránek, když se dostal k odraženému míči po střele Havlíčka a neměl problém s tím, dostat ho tam, kam patří. Hosté byli i nadále aktivnějším týmem. Když se nedaří herně, tak si aslepoň Zbraslav pomohla standardní situací. Vyrovnání z ní zařídil kapitán domácího týmu Jan Vít, když si našel míč, který vypadl Uhlířovi z rukou. Do konce utkání se oba týmy snažily strhnout vítězství na svou stranu, ale změnu jsme již neviděli a tak se Zbraslavi do třetice „povedlo“ remizovat.

Ohlasy k zápasu:
FK Sokol Zbraslav

Jakub Mareček: V posledních minutách už jsem toho měl plný zuby, remízu bereme.

Author: Tomáš Proch