Návrat Čekala? Novozélanďan v bráně. A další výhra dorostu.

ÁČKO
—————

A mužstvo odjelo v sobotu do Pacova značně oslabeno. Ve čtvrtek se na tréninku zranil brankář Lukáš Novák a bylo velice málo času na to sehnat náhradu.
Nasnadě bylo povolat Filipa Smolíka, který dochytal podzimní zápas ve Struhařově a díky chycené penaltě jsme zde vyhráli 1:0. Trenér se však rozhodl postavit do brány skvělého gólmana z mládežnických soutěží a současného útočníka týmu – Lukáše Roba.
Tím však byl tým oslaben o jednoho člena základní sestavy. A vzhledem k tomu, že se těsně před utkáním omluvil i Míra Manhart a David Smolík muselo tým doplnit hned 5 dorostenců, kteří měli v nohách dopolední utkání (Lukáš Machoň, Tomáš Kopecký, Jirka Bouška, Dominik Krykorka a Pavel Šubrt).
I v takovéto situaci jsme ale do Pacova nejeli prohrát. Uhrát minimálně bod se zdálo reálné, kdybychom si však klasicky nenechali dát gól na 1:0 minutu před koncem prvního poločasu. Na povedenou střelu z trestňáku Lukáš Rob dosáhl, balón mu však nešťastně podskočil pod rukou.
Tento gól náš tým velice srazil, ale i přes neustálou bojovnost se nám v druhém poločase nepodařilo vyrovnat. Soupeř navíc přidal druhou branku a tak utkání skončilo výsledkem 2:0 pro Pacov.
Za zmínku ještě stojí, že v kritické situaci přijel tým podpořit i dlouhodobě zdravotně indisponovaný tahoun týmu – Martin Čekal. Do utkání zasáhl na 20 minut, ale bohužel byla znát jeho dlouhodobá absence. A tak ani on utkání nezachránil (jak jsme na to od něj byli zvyklý v minulých letech).
Martin svůj výkon v Pacově okomentoval takto:IMG_0123

“Po roce nehraní fotbalu jsem jel s klukama do Pacova v roli náhradního brankáře. Jelikož se stav nevyvíjel podle našich představ, tak po domluvě s trenérem sem naskočil na posledních dvacet minut doplnit Kanečka do útoku.
Během tohoto času se mi nepodařilo v podstatě nic a k pořádnému ohrožení branky soupeře jsme se nedostali.
Bohužel se mi potvrdilo, že můj zdravotní stav mi nedovoluje dostat se k mé tradiční hře, tj. síla, tvrdost a vyhrávání osobních soubojů.”

 

DOROST
—————

Naše mladá krev odehrála v sobotu dopoledne první jarní domácí utkání. Pro 3 body si do Skalice přijela Kouřim. A kdyby zápas skončil po prvním poločase (0:1), tak by si je i odvezla.
Ani v druhém poločase naši dorostenci nepolevili. Naopak ještě trochu přidali a zápas s přehledem otočili na konečných 6:1.stribrna_skalice_dorost_kourim

Utkání podrobně rozebírá trenér Martin Vastl:

“Druhý zápas jsme odehráli teď v sobotu na domácím hřišti, kde jsme přivítali soupeře z Kouřimi. Očekávali jsme, že to nebude lehké utkání, protože na podzim jsme prohráli vysoko 11:3. Měl jsem ale zprávy od fanoušků, že jsme nebyli až tak špatným soupeřem, a určitě ne tak špatným, aby jsme prohráli takovým rozdílem. Tato skutečnost jen potvrdila můj názor, že kluci nejsou vůbec špatní fotbalisti, jen jsou někteří trochu líní a když se zrovna dobře nevyspí, tak umí zápas pěkně odfláknout a vykašlat se na něj. Proto jsme udělali vše pro to, aby kluci šli do sobotního zápasu nažhavení, koncentrovaní a s touhou vrátit soupeři podzimní debakl. První poločas jsme nezačali vůbec špatně, měli jsme i vyloženou šanci, kdy Míša Voráček kopl místo do balonu do tyčky a sám před prázdnou brankou spálil tuto šanci. Poté nás soupeř trochu zatlačil na vlastní polovinu a výsledkem toho bylo velký počet standardních situací proti našemu mužstvu. A jak to tak bývá, opět se vyplnilo rčení “nedáš, dostaneš”. Po jednom z rohů se po nepovedeném odvrácení balonu do bezpečí, odrazil nešťastně od Pavla Šubrta a to přímo do branky. Do kabin jsme šli tedy v náš neprospěch v podobě jednoho gólu. Pocit jsem z probíhajícího poločasu ale neměl vůbec špatný a tak jsme kluky v šatně podpořili, že není nic ztracené, naopak když přidáme na důrazu a agresivitě, tenhle zápas určitě vyrovnáme a můžeme i obrátit v náš prospěch. Jak jsme si řekli, tak se stalo. Hned ve třetí minutě druhého poločasu Voras (Michal Voráček) přesprintoval obránce a po lehkém zaváhání golmana hostů mu nedal šanci a zavěsil.1:1. Následně na to v 50.minutě po nenápadné individuální akci a chytré střele na zadní tyč zvýšil Kavi (Tomáš Kavan)na 2:1. Byl to tzv. začátek snů a bylo na klucích vidět, jak moc jim to pomohlo, že si začali věřit. Prvních 20 minut druhé půle jsme jasně dominovali a naše převaha vygradovala v 63.minutě kdy Boušín (Jirka Bouška) vybojoval na pravé straně míč, trochu ho potáhl a poslal přesný centr do vápna na Vorase, který chladnokrevně placírou zavěsil pod břevno. 3:1. Tímto okamžikem, ale naše dominance ustala, jelikož jsme asi začali mít pocit, že se nám už nemůže nic stát a zápas nějak dohrajeme. Otěže zápasu převzal tedy soupeř a v 70.minutě svou snahu vyjádřil v podobě vstřelené branky, kdy se pěkně trefil z přímého kopu. 3:2. V tu chvíli nám byl soupeř na dostřel a my se trochu začali bát o výsledek. Strach nás ale brzy opustil, protože na klucích bylo vidět, že si věří a tenhle zápas pustit nechceme! Za sedm minut zvýšil Dominik (Dominik Krykorka) na 4:2 a náš tým se tak uklidnil. Do zápasu se dostali i srdcaři Venda Podroužek (Vašek Podroužek) a Pepa Hamák (Josef Hamák) a po zranění vrátivší se Hany (Pavel Hanuš). Soupeř poté již také rezignoval a do konce zápasu jsme mu ještě na cestu přibalili dva banány, kdy se trefili Jarda Šticha a Lukáš Machoň.
Zápas se nám povedl a já v něm viděl i prvky, které po klucích chceme, aby hráli. V zápase byly samozřejmě také chyby a i chyby zbytečné, ale celkově se mi to moc líbilo a věřím, že je to příslib do budoucnosti. Myslím si, že tímto výkonem kluci zjistili, že není potřeba se šetřit, a že když budou takto hrát, tak můžou porazit každého.
Tuto neděli zajíždíme do Cerhenic a chtěli bychom navázat dobrým výkonem na předešlé výsledky. Chtěl bych Vás poprosit, abyste s námi vyrazili do Cerhenic a podpořili kluky. Pro kluky je to pozitivní, když vědí, že na tribuně je i někdo kdo je podpoří a fandí jim a né jen ten uřvaný Vastl na střídačce.

 

STARÁ GARDA
—————

Tento víkend ke svému prvnímu utkání nastoupili i naši starší páni. Odjeli na hřiště do Chocerad. Utkání bohužel dopadlo v náš neprospěch. Chocerady vyhráli 6:1.
V brance si odbyl premiéru “novozélanďan” Mirek Louda mladší. Jediný gól Skalice vstřelil Míra Bouček.

“Tento soupeř je zkrátka nad naše síly. Vždyť většina z nich hraje ještě aktivně nejméně III. třídu.” – Láďa Popela

 

Author: Clob