Do jarní části vítězný vstup

V neděli 8.4. pro nás začala jarní část sezóny 2017/18 a to o týden později, než pro ostatní týmy naší soutěže. To bylo z důvodu odstoupení Zvoleněvsi, která se nechala na jarní část nalosovat do okresní soutěže, prý z důvodů špatných výsledků a tak jsme hned v úvodu měli volno. Na náš první mistrák jsme tedy vyfasovali našeho ne moc oblíbeného soupeře kladenský Slovan. Nutno poznamenat, že naše poslední klání, jsme zvládli vyhrát, až na penalty a na podzim, jsme vyfasovali na jejich půdě bůra. Tentokráte, jsme však věřili, že konečně zvítězíme a protože počasí bylo parádní, tak jsme se všichni velmi těšili, co nám naši borci předvedou, ikdyž nás trochu zužovala marodka.

SK Slaný – Slovan Kladno 5:2 ( Chochola, Zinke2, Kapusta, Kejkrt )

V první půli, to bylo trochu takové oťukávaní a oba soupeři si moc vyložené šance nepřipravovali. Zprvu byli asi nebezpečnější hosté a však závěr patřil spíše našim borcům, bohužel po několika menších šancích, jsme se ke gólu nepropracovali.
To druhý poločas, už byl zcela o něčem jiném a jak se říká, někdo to musí vzít na sebe a udělat rozhodující krok k vítězství, po našem rohovém kopu ve 35 minutě se na dvakrát dokázal důrazně prosadit Ondřej a my šli do vedení 1:0. Sebevědomí bylo v tu chvíli na naší straně a začalo se najednou dařit takřka vše, po krásném sólu Daniela, kdy si na zadek posadil hostujícího gólmana a pohodlně skóroval do prázdné brány, jsme měli k dispozici dvoubrankový náskok. Ještě veseleji nám bylo po parádní akci Kekiho, po které naservíroval přihrávku, jako na zlatém podnose Danielovi a tomu stačilo jen nastavit placírku a vymetl pavouky z levé šibenice 3:0. Soupeř ale zmobilizoval své síly a začal se hnát dopředu. Párkrát zahrozil nebezpečnými průniky, ale Fanda si dokázal poradit a náš tým podržel. Avšak po další akci, už se mu přeci jen povedlo snížit, ač míč který centroval před branku, byl již za čarou. Rozhodčí bohužel nepoužil video a tak gól platil :-) O výsledek jsme se však nemuseli strachovat příliš dlouho a po zaváhání hostujícího brankáře, skóroval Matěj do opuštěné branky 4:1. Na konci utkání ještě Keki dokázal krásnou akcí zvýšit na 5:1. I to však ještě nebylo vše a tak soupeř ještě po našem faulu v pokutovém území, dostal možnost upravit výsledek utkání na 5:2 a to se mu následně i podařilo.

Všem našim borcům patří velká pochvala a to zejména za druhý poločas, který byl z naší strany hodně povedený, předvedli týmový výkon, parádní akce některých jednotlivců, byly oku lahodící. Všem kdo nás přišli povzbudit, velké díky a brzy naviděnou :-)