Staré Buky-Skřivany 1:4 (1:1)

“První prohra přišla nečekaně doma, v deštivé loterii”

23.9.2017. Za nefotbalového počasí, za neustálého deště a na podmáčeném terénu se uskutečnil další zápas, tentokrát se Slavojem Skřivany. A hned o úvodního hvizdu bylo jasné, že to bude souboj s terénem. Přesto začali Bukovští aktivněji a v 6.min. poprvé prověřil v pěkné pozici brankáře hostů Křižovič, po centru Makovského, ale ten jeho střelu pokryl. V 8.min. nahrával Brutovský z pravé strany, míč prošel na vápno k Pálinkášovi, který však svou střelu vyslal vedle pravé tyče. Domácí měli i nadále míč častěji na kopačkách, ale bez většího ohrožení branky, což platilo na straně hostů, kde bezpečně akce řešila domácí obrana. V 23.min. však přišla chvíle pro domácího Pavla Knapa. Míč na pravé straně vybojoval a přes dva hráče hostů přešel Křižovič, nacentroval na hranici penalty, kde se právě Knap položil do centru a hlavou k pravé tyči otevřel skóre – 1:0. Hosté po obdržené brance přidali a v 30.min. se dostali do šance, když po rozehrání dlouhý centr z vlastní poloviny prošel přes obranu až k volnému hráči, který však naštěstí pro domácí nezvládl koncovku a s jeho špatně kopnutým míčem neměl Pelc v brance domácích moc práce. Ve 33.min. se musel natáhnout brankář hostů po střele Pálinkáše k levé tyči, kterou vyrazil. A jen o minutku později, po rohovém kopu Brutovského z levé strany se opět ukázal brankář hostů, když pohotově vyrazil hlavičku Záplaty, jenž právě z rohu na zadní tyči hlavičkoval do brány. Když se zdálo, že domácí dovedou poločas na vítězného konce, v 45.min. přišla “nevinná” akce hostů z levé strany, centr na střed velkého vápna, kde však z “druhé vlny” naběhl volný hráč, který pohotovou střelou k levé tyči prostřelil vše, co ve vápně stálo a srovnal na 1:1. Do druhého opět promoklého poločasu vstoupili lépe domácí, ale šance hned v úvodu zůstala nevyužita, to když se po centru ocitl před brankou Křižovič, ale než stihl vystřelit, byl “odzbrojen” hostujícím hráčem. Pak začali hrát i hosté a v 51.min. poprvé zahrozili, když centr z levé strany hlavou poslal hráč jen těsně vedle pravé tyče. Pohroma pro domácí přišla v 56.min., kdy hosté rozehrávali přímý kop z pravé strany a na hranici penalty si naběhl nekrytý hráč a tvrdou hlavičkou, přesně poslanou k pravé tyči otočil skóre utkání – 1:2. Vzápětí došlo ke střídání v domácím kádru, kdy za Brutovského nastoupil Jan Němeček. Bukovští se nechtěli smířit s nepříznivým skóre a v 60.min. jen “břevno” branky hostů zastavilo opět parádní přímák Wimmera z 35.m. V 63.min. zase po přímém kopu Němečka z levé strany se v šanci ocitl Křižovič, ale i on mířil jen vedle tyče branky hostů. V 70.min. došlo k dalšímu střídání, když ze hřiště odešel Trunkát a nahradil jej Aleš Týnek. Pohroma a pravděpodobně rozhodnutí zápasu přišlo v 74.min., když po pádu ve skrumáži hráčů před domácí brankou, po “pádu” hráče hostů odpískal hlavní arbitr pokutový kop, který hráč hostů bezpečně proměnil a zvýšil skóre na 1:3. Hosté poté začali kontrolovat hru a domácí, přes snahu nedokázali ohrozit jejich branku, Navíc v 77.min. přišel další šok pro domácí, když po rychlém útoku hostů po levé straně, přišel centr do otevřené obrany , na hranici velkého vápna, zde se opět k míči dostal volný hráč, poradil si s dobíhajícím obráncem a přesnou střelou k pravé tyči nedal Pelcovi v bráně šanci 1:4. Otřesení Bukovští se poté už ve zbývajícím čase nezmohli k vážnější šanci, naopak hosté si již svůj náskok bezpečně pohlídali. A tak v 90.min., po závěrečném hvizdu sudího, mohli vypuknout oslavy hostujících hráčů s fanoušky.
Závěrem: Jak jsem již napsal “mokrá” loterie vyšla lépe hostům, kteří zejména výkonem ve druhém poločase rozhodli utkání. Domácí odehráli svou klasickou hru jen v prvém poločase a proto tentokráte zůstáváme bez bodu. Nic, zapomeňme nebo spíše, poučme se a v příštím zápase v Rudníku se vraťme tam, kde jsme začali. Jen doufám, že po tomto utkání se nám nerozšíří marodka o další hráče, což už by byl asi problém. Přesto Vás v tom Fans nenechá a jede dál s Vámi.