Muži jednoznačně zválcovali soupeře ve šlágru kola

SK ČESKÁ SKALICE – TJ SLAVOJ PŘEDMĚŘICE

5 : 0 (3 : 0)

Branky: Jan Valeš 2, Otakar Pšenička, Michal Šrajbr, Pavel Sedláček

Sestava Skalice: Jakl – Koza (69. Novák), Kožený, Berger, Pšenička (85. Novotný) – Šrajbr (59. Hánl), Voráček, Hanel, Panenka, Valeš (79. Mertlík), Sedláček (69. Vik)

Měl to být šlágr kola. V tabulce druhá Česká Skalice přivítala třetí Slavoj Předměřice. Domácí začali dobře, již po čtvrthodině zahrávali roh. Hostující obrana ho sice odvrátila, ale míč zpátky před kasu nacentroval Ota Pšenička a Honza Valeš otevřel hlavičkou skóre. O šest minut později předvedli ťukec Standa Hanel s Márou Panenkou a na konci jejich parádní kombinace byl opět Valeš, který z vyložené šance vytěžil druhý gól. Další parádní kombinace se zrodila ve 34. minutě, jenže Panenka zamířil nad „zařízení“. O dvě minuty později hosté míč odvrátili z brankové čáry. Z následného rohu zvýšil Míňa Šrajbr na 3 : 0. V první půli byli domácí jasně lepší, o čemž svědčilo skóre i množství vypracovaných šancí. Ještě do poločasu neproměnil loženku Pavel Sedláček.

Sedlisovi se nedařilo ani ve 47. minutě, kdy zazdil další tutovku. Vzápětí byl nekompromisní Panenka a posunul skóre na čtyřku. Hosté se do „jakés takés“ šance dostali v 55. minutě, jejich střela ale skončila mimo Jaklovy tyče. Po hodině hry se na potřetí prosadil Sedláček, který chytře přeloboval brankáře. Domácí měli další šanci 62. minutě, to by ale v bráně Předměřic nesměl stát brankář Švehlík, který zabránil jasné brance. Slavoj zahrozil více až v posledních minutách zápasu, ale skóre se už neměnilo. Nejprve v 78. minutě skončila dělovka hostí opět mimo a minutu před koncem zahodili další tutovku.

Marek Vik, vedoucí mužstva (domácí): „Další jednoznačné vítězství po disciplinovaném a kolektivním výkonu, kdy jsme ještě neproměnili další šance. Pochvalu zaslouží trojice rozhodčích“.

Martin Pšenička, vedoucí mužstva  (hosté): „Pokorně souhlasím s domácím týmem. Po takovém výkonu nejde nic jiného napsat.“