Muži zaslouženě vyhráli v Doudlebách a jsou druzí!

TJ VELEŠOV DOUDLEBY NAD ORLICÍ – SK ČESKÁ SKALICE

0 : 3 (0 : 1)

Branky: 35. Lukáš Kožený, 51. Jan Valeš, 84. Jiří Koza

Sestava Skalice: Jakl – Voráček, Sedláček (72. Hánl), Pšenička, Hanel- Koza (87. Novák), Panenka (88. Novotný), Berger (86. Vik), Kožený – Valeš (88.Resler), Šrajbr

Hosté začali zostra. Ve 2. minutě trefil po standardce tyč Míňa Šrajbr, o dvě minuty později zakončil samostatnou akci střelou do tyče Mára Panenka! Pak převzali iniciativu Baníkovci, ale jejich střela skončila mimo Jaklovy tyče. V 18. minutě pálil tvrdě Standa Hanel, brankář Vamberka ale jeho dělovku vyrazil na roh. Ve 27. minutě centroval Erik Berger a Pavel Sedláček mířil hlavou nad. Skóre se měnilo až ve 34. minutě, kdy po standardce využil zmatku Lukáš Geri Kožený a poslal hosty dovedení 0 : 1. Závěr poločasu patřil domácím. Těsně před odchodem do kabin hosté ubránili sérii dvou rohů.

Šest minut po změně stran skóruje Honza Valeš hlavičkou po pěkném centru Standy Hanela. Čtvrt hodiny před koncem se začervenali domácí, když po druhém faulu musel předčasně do sprch Michal Mazura. Přesilovku využila Skalice v 83. minutě, když na konci ťukece Jirky Hánla a Standy Hanela stál Jirka Koza, který neomylně uzavřel skóre. Konec zápasu se odehrál na polovině domácích. Zakončila ho série tří rohů, během kterých Skalice takticky prostřídala čtyři hráče.

Marek Mazura, trenér Doudleb: V prvním poločase jsme měli herní převahu, ale bohužel neproměňujeme gólové šance. V druhém poločase hosté přidali další branky a po vyloučení našeho hráče předvedli také kvalitní kombinační hru. My jsme přes veškerou snahu neskórovali. Gratulujeme soupeři k vítězství.

Marek Vik, vedoucí mužstva Skalice: „Dnes moc fotbalové krásy k vidění nebylo. Zápas plný osobních soubojů se odehrál za stálého deště, těžký terén byl na hranici regulérnosti a všichni můžeme být rádi, že nedošlo k nějakému vážnějšímu zranění. Přesto jsme vzhledem průběhu utkání a proměněným šancím zvítězili zaslouženě.“