Staré Buky – Lokomotiva Hradec Králové 2:2 (2:1) pen. 4:3

“Druhý domácí zápas – Lokomotiva padla na penalty”
Staré Buky-Lokomotiva Hradec Králové 2:2 (2:1), pen. 4:3
9.9.2017. K druhému domácímu utkání přijel do Starých Buků opět tým, který loňskou sezónu hrál I.A třídu – Lokomotiva Hradec Králové. A úvod zápasu vyšel daleko lépe domácím. Už ve 3.min. si domácí fanouškové mohli zakřičet gól, po parádní akci Křižoviče, který centrem našel na malém vápně Davida Pálinkáše a ten pohotovou hlavičkou otevřel skóre. Na druhé straně se hosté dostali do šance v 5.min. po chybné rozehrávce brankáře Pelce, kdy hostující hráč zachytil rozehrávku, ale vzápětí jeho střelu z bezprostřední blízkosti Pelc vyrazil mimo branku. Domácí zaskočili soupeře rychlou rozehrávkou a kombinací. Už v 6.min. se opět rozvlnila síť branky hostů, když si shora jmenovaní, z prvního gólu, role vyměnili, Pálinkáš za polovinou vybojoval míč, zatáhl k velkému vápnu, našel uličkou nabíhajícího Martina Křižoviče, který nekompromisní střelou z hranice penalty, “pod víko” zvýšil skóre pro domácí – 2:0. Tento stav však probudil hostující tým, který vyrovnal hru a začal nebezpečně hrozit před domácí brankou. Už v 11.min. aktivní hráč zachytil malou domů obránce Wimmera, ale naštěstí pro domácí, opět skvělým zákrokem zaskočil a odmítl skórovat brankář Pelc. Zvýšený tlak hostů přeci jenom přinesl ovoce, a to v 17.min. po rychlé kombinaci z levé strany přišel centr a nejvýše si vyskočil hráč hostů a přesně usměrnil míč k pravé tyči, do protipohybu Pelce – 2:1. Hra se poté opět srovnala a ve 21.min. domácí opět zahodili stoprocentní šanci, když Mucudis na pravé straně vybojoval míč, přes obránce zatáhl “k lajně” odcentroval do malého vápna, kde Knap, z bezprostřední blízkosti nedokázal na 2x překonat brankáře hostů. Ve 33.min. zachytil Mucudis chybnou rozehrávku hostů, našel opět volného Knapa, který však svou střelu ve slibné pozici poslal jen vedle levé tyče. Hosté si opět zvýšenou aktivitou v závěru poločasu vytvořili další “tutovku” v 36.min., po přeneseném centru z pravé strany, hráč z levé strany poslal míč zpět na střed , kde ihned z první nebezpečně pálil volný spoluhráč, ale naštěstí Pelc opět parádním zákrokem “vytáhl” jeho střelu na břevno své branky. Do konce poločasu se již žádné z mužstev do šance nedostalo, a to zejména dobrou hrou obran, tak poločas skončil slibně 2:1, pro domácí Sokolíky. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, kteří měli míč častěji v držení. A hned první vážnější šanci využili v 52.min. po nedůrazné rozehrávce v obraně se k míči dostal volný hráč, dostal se do “šestnáctky”, obešel si s míčem Pelce a pohodlně zavěsil k levé tyči a srovnal skóre 2:2. Po obdrženém gólu Bukovští opět zvýšili svou aktivitu, k čemuž přispěl i příchod čerstvých sil, když za Mucudise nastoupil Vít Šošovička a v 72.min. poté za Knapa nastoupil po zranění Jan Prokop. Hra se odehrávala zejména mezi vápny, kdy míče končily při obranných zákrocích, či střelami mimo branky. Až v 78.min. musel Pelc vyrážet nepříjemnou, umístěnou tvrdou střelu hostujícího hráče, z poza velkého vápna, ze skrumáže hráčů. Poslední střídání domácích proběhlo v 84.min., kdy Prokopa musel střídat Jan Němeček. Ani závěr utkání nepřinesl další vážnější ohrožení jedné či druhé branky, a tak podruhé doma skončilo utkání nerozhodným výsledkem 2:2, a šlo se tedy do pokutových kopů. Za domácí proměnili Křižovič, Wimmer, Šošovička, Kuric nedal ve druhé sérii pouze Brutovský. To však nikomu nevadilo, protože výborný brankář Michal Pelc v první a poslední sérii “vychytal” střely soupeře a tak mohly opět vypuknout oslavy v domácích řadách – 4:3.
Závěrem: Mohu říci, že toto byl nejkvalitnější a tedy nejtěžší soupeř, se kterým jsme se zatím střetli. Bojovný výkon celého mužstva opět znamenal 2. body i přes to, že v tomto zápase jsme si nevytvořili tolik možností k vstřelení gólu, jako v předešlých utkáních. O to je tento výsledek důležitější a určitě poučný. Teď již k dalšímu utkání, ke kterému zajíždíme do Nové Paky a vzhledem k předvedeným výkonům věříme v zisk nějakého “bodíku”.