SK POSÁZAVAN POŘÍČÍ n/SÁZ. – AFK TUCHLOVICE 2:2 (0:0)

AFK

 

 

  V pátém kole se vyjíždělo v netradiční čas, pátek večer, do Poříčí nad Sázavou. Na hřišti jsme hráli už poněkolikáté, takže jsme věděli co nás čeká. Malé a velmi mokré hřiště. Věc na kterou nejsme vůbec zvyklí je umělé osvětlení, pod kterým se vzhledem k času utkání muselo hrát. 

  Do Poříčí jsme jeli bez nových posil Chaloupky a Podraného, kteří se léčí se zraněními. Dalším zraněným je Kraus. Bohužel z osobních důvodů nebyl ani Skořepa a Brož, takže jsme jeli velmi oslabeni. S týmem tak musel odjet i Nejedlí, který již za A tým nechtěl nastupovat a stejně tak i Kedroň. 

  Do zápasu jsme nastoupili s odhodláním vyhrát i přes velké oslabení týmu. Našemu nasazení odpovídali i počty šancí hned od začátku utkání. Brankáře Kondelíka prověřil Balík hned v první minutě, kdy se ještě snažil dorážet Kedroň, ale i jeho bohužel gólman vychytal. Další krásnou šancí byla hlava Hadriky, který po centru Balíka trefil jen břevno. Větší prověření našeho gólmana, Pospíšila, přišlo až v 26. minutě. Jinak hosté celý poločas pálili vždy vedle tyčí.

 

  Do druhého poločasu jsme nastupovali již bez Kedroně, který po jednom ze soubojů již nemohl dále pokračovat. Na hřiště jej šel nahradit Mikuláš Pospíšil. Domácí hrozili hned od začátku poločasu. V 46.minutě kdy se při nepřehledné situaci dokázal zorientovat Martin Pospíšil a vyrazil míč do bezpečí. Deset minut na to se balónu zmocnil Mikuláš Pospíšil a poslal jej do vápna, kde se po odrazu od břevna dostal k Balíkovi, který jej z první poslal na zadní tyč, a gólman se již jen ohlédl za napnutou sítí (0:1). Domácí bohužel s odpovědí dlouho nečekali a již v 62. minutě dokázal Vacek tečovat nastřelený balón a uklidit ho obloučkem do šibenice. Pospíšilovi se padající míč ztratil v nízkých reflektorech a tak jej spatřil až za svými zády (1:1). V 65. minutě se domácí dostali ze standartky ke střele ze strany, kterou chtěl duchaplně vykopnout Tirol, bohužel se mu balón svezl po kopačce a uklidil jej nešťastně pouze do vlastní brány (2:1). I při nepříznivém stavu pro náš tým jsme udrželi chladnou hlavu a snažili se skóre otočit. Ke dvou velkým šancím se dostal Hadrika, ale bohužel ho gólman vždy vychytal. Radovat jsme se mohli až v 85.minutě, kdy se míče zmocnil Balík uvolnil se kolem obránce a tečovanou střelou na zadní tyč vyrovnal na 2:2. Do konce zápasu už žádná velká šance nepřibyla a tak se šlo k penaltovému rozstřelu. Minutu před koncem se v bráně vyměnil Pospíšil se Šimkem, který se tak postavil do brány při penaltách. Šimek si připsal jeden úspěšný zásah a střelci všech pět, tak jsme sebou zpátky do Tuchlovic brali 2 body.

 

 

AFK Tuchlovice: Pospíšil (90´ Šimek) – Brnovják, Nejedlý, Tirol, Hajník (K) – Hafenrichter, Pudil – Kedroň (46´ Pospíšil), Hadrika, Balík – Fitko (73´ Gerhardt)

 

Branky: 58´, 85´ Balík

Author: Aktuality