Premiérový skalp Živanic s rekordní návštěvou.

Premiérový skalp Živanic s rekordní návštěvou.

Sobotní šlágr pátého kola divize C k sobě svedl dva vedoucí celky, které si to tak v přímém boji rozdaly o průběžné první místo.

O důležitosti utkání svědčil náš cenný host, dlouholetý reprezentant a oblíbenec fanoušků na ostrovech Luděk Mikloško. Vedle obou fanouškovských kotlů si na stadion v Kratonohách našly cestu necelé čtyři stovky diváků, čímž byl překonán dosavadní rekord v návštěvě. Počasí bylo přívětivé a fotbal svou kvalitou odpovídal třetí lize

Od úvodního hvizdu se hrál atraktivní fotbal plný osobních soubojů a pohledných kombinací na obou stranách. Tempo hry bylo strhující a méně natrénovaní hráči pokukovali po světelné tabuli již v desáté minutě. Zatímco hosté hrozili především z velmi nebezpečně zahraných trestných kopů Gorola, domácí se do vápna soupeře dostávali centrovanými míči ze stran.

O první branku utkání se postaral novic kratonožského týmu Filip Klapka, který z nenápadné akce za vápnem střelou z voleje rozvlnil síť živanické branky. Byť ochozy kratonožského stánku ztichly v němém úžasu, Filip svou premiérovou branku oslavil gestem nezainteresovaného snipera Zlatana Ibrahimoviče. Zkrátka jako kdyby podobné branky střílel s železnou pravidelností. (nakonec, nechme se překvapit).Taktická bitva plná šancí na obou stranách pokračovala a hosté začali pro svou skvělou fyzickou kondici hru mírně ovládat.

Nakonec to však byli opět sršni, kdo mohl vsítit druhou branku utkání. Zaváhání v živanické obraně vystihl Klapka, který šikovnou kolmicí vyzval Brunclíka k nájezdu na soupeřova brankáře. Ten si však při druhém doteku míč špatně posunul a nepovedlo se mu zakončit. Když už to vypadalo, že se do kabin odebereme s jednogólovým náskokem, zazmatkovali jsme ve vápně a branku soupeři jednoduše darovali. Nečekanou malou domů a následnou dorážku ještě Mačí dokázal uhasit, následnou střelu z malého vápna už ne. Rozhodčí tak poslal svým hvizdem hráče do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas nejzásadněji ovlivnil zkrat domácího Krejčíka, který nesportovně oplatil skluz jednoho ze Živanických. Po červené kartě a pískotu z hostujícího kotle se odebral předčasně do kabin. Oslabení sršni se zatáhli do vlastního vápna a bránili se ze všech sil. Domácí drželi míč na svých kopačkách, ale k ničemu většímu se nezmohli. Několik nebezpečných hlaviček a střel z dálky udržel Mačí ve svých rukavicích a tak se šlo do penalt. Nikoho nejspíš nepřekvapím, že byly opět v režii penaltového kouzelníka Mačího, který opět chytil hned dvě penalty ze čtyř. Zajistil tak černožlutým další veledůležitý bod a důvod k oslavám.

Sestava:                     Mačí

              Štěpán    Kouřil   Kábrt   Krejčík

              Kraják   Čada   Klapka  Jošt

                           Brunclík  Štoček

Střídání:  45′ Novák- Jošt

                70′ Ličman- Brunclík

                65’Haupt- Kouřil

                80’Čihák- Kraják

Author: David Jošt