Kolín 2:3 pk Kratonohy.

První utkání v podzimních podmínkách mají za sebou svěřenci trenéra Pišty, kteří v neděli zavítali na půdu silného Kolína.

Ten se netají vysokými ambicemi a do soutěže vstoupil poměrně šťastně. Po úvodní výhře ve Dvoře Králové sice přišlo zaváhání v Pardubicích, ale ve třetím kole si poradil se silnou Admirou.
Pro domácí prostředí byl tedy v zápase se Sršni mírným favoritem, byť se před utkáním nacházel na sedmé příčce divizní tabulky.

Hned po úvodním hvizdu jsme byli aktivnějším týmem a dostávali se do vápna soupeře, kde nám však chyběl klid v předfinální fazy. Drželi jsme míč na polovině Kolína, který však hrozil z velmi rychlých kombinačních protiútoků, které se nám příliš nedařilo zachytávat. Když se dalekonosná střela Bruncklíka ani zakončení Štočka neujaly, přihlásili se o slovo domácí. Zachytili balón na své polovině a rychlými narážečkami se ocitli před naším vápnem, kde střelu jednoho z kolínských ještě srazil vedle tyče Kábrt. Následoval nebezpečný rohový kop, který na brankové čáře hasil pohotově Mačí. Dorážka z malého vápna, která měla podobně jako předchozí zakončení gólové paramatry, se za brankáře Mačího také nedostala. Míč se však odrazil na vápno, kde ani jeden z paralizované obrany černožlutých nestihl včas zareagovat a osamocený záložník domácích poslal míč do kratonožské branky a svůj tým do vedení. Obdržená branka jako kdyby probudila zaskočené sršně a ti začali udávat tempo hry. Ovládli střed hřiště a vysílali krajní hráče do centrů ze stran. Po zaváhání na pravé straně kolínské obrany se míče zmocnil Krejčík, který ho uklidil do pravého rohu svým, dnes již typickým, zakončením. Vstřelená branka nás vyburcovala k větší aktivitě a domácí jsme doslova semkli ve vlastním vápně. Další branka černožutých visela ve vzduchu a přišla záhy. Po zmatcích v soupeřově obraně se ve vápně nejlépe zorientoval stoper Kouřil, který s klidem zkušeného snipera uklidil míč k levé tyči kolínské branky. Domácí se ještě vstekali na rozhodčího za údajný offside, špatně nafouknutý balón a snad i uprchlickou krizi. Ten však zůstal nestranným. Obraz hry se naprosto zásadně otočil se změnou stran. Sršňům došly síly a začali se všemi možnými způsoby bránit. Domácí měli dostatek sil na aktivní napadání a Kratonožáci už jen nakopávali míč na soupeřovu polovinu. Vyrovnání bylo nevyhnutelné.

Utkání plné zvratů, které přineslo hned čtyři branky a pohlednou sportovní podívanou, nakonec dospělo do penaltového rozstřelu, ve kterém se opět blýsknul brankář Mačí.Tentokrát si poradil hned se čtveřicí pokutových kopů. Roli spasitele kratonožského týmu nakonec přijal Kouřil, který zakončil jeho povedený výkon klidnou placírkou k pravé tyči. Dva body byly tuším zasloužené.

Hodnocení Václava Pišty: Začátek zápasu se odehrával převážně ve středu hřiště. Domácí vycházeli z obranného bloku a nechali nás tvořit hru a při zisku míče vyráželi do rychlých protiútoků v přečíslení. Po půlhodině šli domácí do vedení, když první dvě střely fantasticky chytil Mačí, ale na třetí dorážku už nestačil – 1:0. Během pěti minut jsme však skóre dokázali otočit na 1:2. Nejprve se po přihrávce Čady prosadil Krejčík a o dvě minuty později jsme dohráli standardní situaci a Kouřil dal druhý gól. Do konce poločasu jsme mohli vedení navýšit, ale naše dvě obrovské šance chytil domácí brankář. V úvodu druhého poločasu jsme se chtěli trošku zatáhnout a nechat tvořit domácí, ale tento záměr nám nevyšel, Kolín nás dostal pod tlak a v 58. minutě zaslouženě vyrovnal. Od této chvíle jsme nedokázali delší dobu udržet míč a domácí nás přehrávali, ale naštěstí do konce zápasu už branka nepadla. Za druhý bod navíc musíme poděkovat Pepovi Mačímu, který chytil tři penalty.

Sestava:                     Mačí

Štěpán    Kouřil   Kábrt   Haupt

Kraják   Čada   Novák  Krejčík

Brunclík  Štoček

Střídání:  60′ Jošt- Kraják

60′ Ličman- Krejčík

75′ Karanský- Brunclík