Áčko poprvé vítězí, body veze z Mikulovic

TATRAN Kohoutovice A – Mikulovice 1:2 (0:2)

Střelci: 55. Brveník Jan – 23. Hála Marek, 41. Žáček František

Sestava: Uhlíř –  Pohanka, Tesařík, Nešpor, Rumler((74.Varga,(88.Procházka)), Pavliš, Božek, Proch, Žáček(42.Rumler), Hála(80.Růna), Vodák

Začátek utkání nám moc nevychází, jsme zbytečně nervózní, nedaří se nám dostat domácí, kteří dosud získali pouze bod, pod tlak, který by vyústil v nějaké naše šance. S přibývajícími minutami se ale přece jen dokážeme více prosazovat a vytváříme si šance, které, bohužel, nevyužíváme.

Radovat se můžeme až po jednom ze závarů před domácí brankou ve 23. min., když se míč dostává na hranici šestnástky k nekrytému Hálovi, ten pohotově střílí, míč se k němu odráží, druhý jeho střelecký pokus je ale již úspěšný a jdeme do vedení. Naše hra i nadále postrádá určitou lehkost a nápaditost, přesto dokážeme před přestávkou skóre navýšit Žáčkem, do kabin jdeme s příjemným dvoubrankovým vedením.

Do druhého poločasu jdeme s vírou, že nedopustíme nějaká dramata, která se nám udála v předchozích třech utkáních. Opak je však pravdou. V 55.min. nedokáže trojice našich hráčů odebrat míč domácímu útočníkovi, ten jej posílá do malého vápna, kde si jej Nešpor nešťastně sráží za záda Uhlíře – sníženo na 1:2. Domácím branka pochopitelně vlila novou sílu do žil, jejich snaha nicméně spočívala ve spoustě nakopávaných míčů směrem k naší brance, se kterými si naše defenzíva dokázala poradit. A když už se mikulovičtí přece jen dostali k zakončení, blýsknul se bravurním reflexním zákrokem Uhlíř. My jsme také hrozili, šance Vodáka, Božka, Hály, Vogta ale nevedly k uklidňující brance, stejně jako Prochem orazítkovaná spojnice a následné efektní nůžky Pavliše. V  nervózním závěru byl ještě střídán střídající Varga, utrpěl krvavé zranění nosní přepážky. S výsledkem můžeme být spokojeni, výkon rozpačitý…

Author: Tomáš Proch