MFK Chrudim – MFK Trutnov

Výsledek: 6 : 4 (1 : 0, 3 : 1, 2 : 2)

Branky: Stefanidis, Pavlík, Rada, Metlický

Trutnov: Brhel, Okrouhlický, Dvořák, Metlický, Leier, Fešar, Pavlík, Rada, Stefanidis, Jelínek, Machačka, Švestka

K prvnímu přátelskému utkání jsme zajeli na půdu Chrudimi, což je soupeř z naší skupiny. Sestava nebyla ideální a kompletní, navíc někteří hráči se objevili na fotbale vůbec poprvé a bylo to znát. První třetinu utkání jsme se vesměs jen bránili a nutno říci, že velmi dobře a tak jsme dostali jen jednu branku po dvou dorážkách soupeře. Ke konci třetiny jsme se začali i osmělovat dopředu, ale Pavlík trefil jen tyč a Švestkův pokus byl zablokován na roh. Druhá třetina už vypadala mnohem lépe dopředu, ale na rozdíl od té první jsme začali propadat v obraně, což velmi kvalitní soupeř potrestal – 2:0. Poté však vystihl chybnou rozehrávku soupeře Rada, předložil míč Stefanidisovi, který obehrál brankáře a do prázdné skóroval. O 2 minuty později jsme mohli vyrovnat, ale Tomáš Okrouhlický byl překvapen, že má před sebou jen prázdnou bránu a tak jí netrefil. Hned z protiútoku jsme nejprve dostali gól z rohu, když nejmenší hráč na hřišti zůstal trestuhodně neobsazen a o chvíli později se povedenou střelou prosadili domácí počtvrté – 4:1. Závěrečná třetina byla zcela v naší režii, ale dát branku byl pro naše střelce nadlidský úkol, a tak se opět prosadili domácí, kteří měli evidentně více sil. Od stavu 6:1 jsme zahájili přeci jen stíhací jízdu a snížili až na konečných 6:4 a zadělali jsme na drama. Šance na vyrovnání jsme měli, ale výhra domácích je naprosto zasloužená. U našich chlapců byl vidět tréninkový deficit a celkový přístup mě od začátku sezóny zklamal.