Dobrý vstup do nové sezóny

Pomalu nám skončily prázdniny a naši borci se sešli k prvnímu mistrovskému utkání této sezóny. Slovo „sešli“ berme jako velmi výstižné, protože někteří se viděli, možná vůbec poprvé, po již zmiňovaných prázdninách. Pokud jsem se informoval, jak že na tom jsou jiné týmy podobných kvalit, jako máme i my? Bylo mi odpovězeno, že již od prvního srpna naplno trénují. některé týmy měly navíc i týdenní soustředění, což nám se uskutečnit nepodařilo pro malý počet zájemců. Příští rok bychom to rádi pojali jiným způsobem a požádali hlavně Vás rodiče, aby tábory a jiné akce naplánovali maximálně do 12. srpna. Po té bychom rádi začali letní přípravu, která letos bohužel vůbec neproběhla. Naše štěstí bylo v rozlosování, kdy do úvodního zápasu nás čekal nováček v této soutěži Zvoleněves, tvořen hlavně mladšími hráči.

SK Slaný – Zvoleněves 12:0 ( Kramosil 3, Lukeš 4, Balla , Vacek 2, Kapusta, Procházka )

Do utkání jsme vstoupili vlažněji a pomalu se začali osmělovat útočnými akcemi, které dlouho ke gólu nevedly. Soupeř si vytvořil pouze několik náznaků, ale Fandu v naší brance moc nezaměstnal. Po té se v osmé minutě dokázal prosadit Ondřej pěkně umístěnou ranou k tyči. O minutu později se prosadil podruhé a zařídil tak dvoubrankové vedení, které nám přineslo více klidu a začali jsme diktovat tempo hry, tlačit se do zakončení. Dvakrát se ještě soupeřovým útočníkům podařilo dostat za naší obranu, ale Fanda nás dvěma perfektními zákroky podržel. Utkání jsme měli už ve své moci a postupně přidávali branky. První půle skončila 6:0.
Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, ale možná už bylo horší proměňování vyložených šancí. Naopak byly vidět pěkné kombinace na jeden dotek, kde si dobře rozuměli Ondřej, Ballda, Matěj a Keki s Pepínem, dvakrát se dokázal střelecky prosadit i Kryštof. Dařilo se nám prosazovat v soubojích jeden na jednoho, tam to bylo hodně patrné, jsem moc rád že si kluci věřili. Obrana hrála spolehlivě a velkou pochvalu má Maky, Luboš a také Kuba Németh je pro nás i do budoucna velkou posilou.

Nerad bych tuto výhru, ale nějak přeceňoval, protože soupeř nám toho dnes dovolil hodně a kluci měli na vše spoustu času. Každopádně na to, že společně odtrénovali sotva dvě hodiny to nebylo špatné. Nicméně v příštím zápase proti Slovanu, to nebude jednoduché a tam se teprve ukáže, určitě máme co dohánět.