Béčko podlehlo v přátelském utkání Novému Bydžovu.

Béčko podlehlo v přátelském utkání Novému Bydžovu.

V úterý se vydali do Chudonic k přátelskému utkání s Novým Bydžovem nejen hráči rezervního týmu, ale i nevytížení hráči áčka. 

 Zápas, který byl pro svůj přípravný charakter rozdělen do tří půlhodinových částí, se odehrál v duchu fair-play a pro oba tábory byl velmi přínosnou prověrkou. 

Vedení si týmy přehazovaly jako horký brambor, přičemž když se na světelné tabuli rozsvítila devadesátka, skončilo v rukou domácích.

Do vedení nás v úvodu dostal Karanský, jehož střílený centr si do vlastní sítě srazil jeden z bydžovských obránců. V druhém poločase si domácí zvýšeným pohybem vydobyli územní přehavu i vedení.  

Následoval fotbalový okamžik, na který svědci tohoto přátelského klání nejspíš jen tak nezapomenou. Úžasnou kolmici za obranu domácích zakončil Karanský až neuvěřitelně přesným lobem, který by svou nadýchaností snadno konkuroval krémové šlehačce věhlasné kavárny Slávie. Ještě dlouho jsem si tenhle střípek fotbalové geniality přehrával v paměti cestou domů. Jeden z mísntích fanoušků se dokonce nechal slyšet, že něco podobně krásného ve svém dlouhém fotbalovém životě ještě neviděl. 

Nic, co by se svou atraktivností blížilo oné brance, se již na hřišti neudálo. Domácí vstřelili dvě nešťastné branky a Klapkovo snížení již na body nestačilo.

Bydžov si tak připsal další cenné vítězství proti kratonožskému týmu.

Author: David Jošt