Až ve třetím utkání doma, bodovaly oba dorostenecké výběry naplno…

TK SD – Sp. PELHŘIMOV  5 : 0  /1:0/

TK MD – Sp. PELHŘIMOV  2 : 0  /0:0/

SD: Ve velkém dusnu před blížící se bouřkou předvedly oba celky solidní nasazení od prvních minut.
O první větší rozruch se v 23. min. postaral Ondra Hilscher, který ve vápně zcela odkrytou velkou část branky vysoko přestřelil. Soupeř se snažil držet s domácími krok a tak se na place stále něco dramatického dělo.

Jistou úlevu přinesla 34. minuta – Matěj Brabec otvírá skóre svou první brankou v sezóně. S hosty to neotřáslo a zlobili dál. Po návratu z přestávky však přišly chvíle špílmachra Havlíčka, který bude borce ze západu Vysočiny ještě dlouho strašit v představách. Po spolupráci s Krejčím zvyšuje Adam na 2:0 a za čtvrt hodiny dvěma slepenými góly ve dvou minutách rozhoduje zápas. Jeho parťák v útoku – Luky Krejčí pak pátou brankou v závěru, orámuje super podívanou s nevyzpytatelným soupeřem /PD/.
Branky: Havlíček 3, Brabec, Krejčí

MD: Mladší výběr se konečně k závěru prázdnin sešel v plném složení. Děravou obranu z předchozích mačů, již tentokrát vyztužil nejen gólman David Gec, ale i ostřílenější kozáci David Pavliš s Davidem Dittrichem. A že to konečně lépe sedlo, dokazuje fakt, že defenzíva po několika výprascích vydržela bez obdržené branky. Nebylo to ještě optimální, ale  beci se vyvarovali
hrubých chyb svých kolegů z prvních kol. Cítíme, že tentokrát se už musíme taky předvést. První šance přichází záhy – Pavliš, Smékal…chybí však klid v koncovce. Stejně jako u solidního průniku Hanzla v 9. minutě. Hosté zlobí dalekonosnou střelou ve
27. minutě, které zasvištěla jen těsně kolem tyčí. Jdeme ale do tlaku, je ale nadále neplodný. Když už se dostáváme do ohrožení branky, bojíme se vzít odvahu na sebe a někdy příliš zbytečně přihráváme na hůře postavené a obsazené spoluhráče. A tak na první soutěžní branku sezóny čekáme do 58. minuty, kdy Leoš Formánek s drzostí sobě vlastní pronikl levou stranou obrany soupeře a konečně pocítíme radost z gólu. Hosté doráží nadále, protože i oni ještě nevyhráli. Vysunují více svou hru, dále od branky si dovoluje i brankář. Toho v 78. minutě využívá opět Leoš Formánek a lobem téměř z poloviny hřiště trefuje zcela nehlídanou branku pelhřimovských. Je dobojováno a mladší výběr si konečně vychutná vítězný pocit v mistrovksém utkání /PD/.
Branky: Leoš Formánek 2.

Author: Petr Dostálek