Se Spartou úspěšní pouze starší dorostenci, mladí se ještě trápí…

TK SD – FC SPARTA BRNO 1 : 0 / 0:0 /
—————————————–
    Ve vloženém kole uprostřed týdne Kohouti uvítali v dalším derby brněnské Sparťany.

Byla to bitva, jak už to v těchto střetnutích bývá. K první šanci se dostali hosté, ale Dan Salajka v brance představuje letos vysoký standart a nenechá se jen tak překvapit.

Snažíme se dostat Spartu pod tlak, ale finální přihrávky se nám nedaří. Naopak hrozí opětovně hosté a Salajka opět úspěšně hasí případné chyby. Ihned po příchodu z přestávky využíváme Tomem Widderem výhodu penalty a ujímáme se vedení. Vzápětí mohl zvýšit Ondra Pyšík, sám před gólmanem až moc dlouho váhal a z šance nic nebylo. Sparta se všemožně snažila nepříznivý stav zvrátit. S ubíhajícím časem začali i její borci být nervózní, takže to jeden slízl červenou kartou. Vzhledem k tomu, že se ani Kohouti v dalších šancích neprosadili, první tři body doma doslova ukopali /PD/.

Branka – Widder – penalta.
TK MD – FC SPARTA BRNO 0 : 5  / 0:2 /
——————————————
     Mladí bohužel nastupují v ne zcela kompletním složení a v těžším úvodním rozlosování, to nemají jednoduché. I v dalším zápase jsme se museli obejít bez lídra Pavliše, který je stále ještě v trestu a  bez brankáře. Tentokrát musel mezi tyče obětavý bek Lukáš Vojtek. Ostudu neudělal, ale proti zkušeným střelcům Sparty vyniknout tolik nemohl. Kluci o slabině vzadu věděli, ale chtěli své šance zvýšit nezměrnou bojovností. Sparta si vytvořila tlak od prvních minut a snažila se domácí přehrát technickou souhrou. Otevřít skóre jsme mohli ale my. Když se kluci nedostali na dostřel branky hostů, několikrát se pokusili o dlouhý lob a v jednom případě nechybělo mnoho, sparťanský gólman měl hodně práce. Přetížená obrana Kohoutů nuceně musela ale udělat nějakou chybu, na přestávku se šlo s ještě rozumným skóre 0:2. Druhá část vypadala z naší strany mnohem fotbalověji. Z dosavadních zápasů to byla nejlepší část. Po prostřídání v závěru zápasu, se hosté přece jen ještě několikrát prosadili, brzy prokoukli, na kterém místě jsme nejzranitelnější /PD/.

Author: Petr Dostálek