Muži „A“ i napodruhé brali jen bod, tentokrát tratili v Blížkovicích

Blížkovice – TATRAN A   2:2 (1:2)

Sestava: Uhlíř – Mezera(61.Varga), Tesařík, Nešpor, Škubica, Vodák(87.Pohanka), Proch, Žáček, Kajanovič, Pavliš,Božek(71.Hála)

Branky: 1. Velčický Jakub, 78. Svoboda Filip – 15. Vodák Vojtěch, 17. Pavliš Michal

Začali jsme hodně ospale, myšlenkami možná ještě na dlouhé cestě do Blížkovic, probudili nás domácí.

Hned v úvodní minutě zatahují po naší levé straně míč, střílený centr do vápna a před Škubicou na pravé straně osamocený hráč, který neměl problém dát do prázdné – 1:0. Probouzíme se a přebíráme iniciativu. Domácí svíráme na jejich polovině, vyrovnáváme záhy Vodákem, který napodobil blížkovické a oplatil jim stejnou mincí, doslova dotlačil střílený míč z naší pravé strany za brankovou čáru. Dvě minuty poté strháváme vedení na naši stranu Pavlišem a zdálo se, že v nastaveném tempu a stylu hry budeme pokračovat. Mrzí neproměněná šance Božka, který se řítil sám na domácího brankáře, před pokutovým územím byl sražen, sudí však nepochopitelně ukázal pouze žlutou kartu. Po půl hodině hry ubíráme na aktivitě, půle se jen „dohrává“.

Do druhé půle nastupujeme s vědomím, že domácí budou muset hrát dopředu, my se máme snažit držet míč, kombinovat. Nedaří se nám to. Místo jednoduchých nahrávek volíme často kličkování, ztrácíme míč složitými přihrávkami a to je voda na mlýn domácích. Centrovanými míči se snaží nacházet svoje útočníky a nějaký neodehraný míč zužitkovat. Naše obrana však funguje pozorně, moc prostoru domácím nedáváme. To se změní v 78. min., když nakopnutý míč propadá před naši šestnástku, zde si pro něj vybíhá Uhlíř, než jej však stačí odehrát, útočník domácí si jej rukou posunuje do strany a pak jde sám na opuštěnou kohoutovickou bránu – 2:2. Ruku viděli snad všichni, domácí se i po zápase přiznal, hlavní i pomezní se ale v tu chvíli zřejmě dívali jinam. Snažíme se o závěrečnou změnu skóre, hra se však tříští do častých faulů, zakopnutých míčů, poslední šanci má Pavliš, trefuje poue tyč… Dva body po dvou zápasech, ztráty přišly vždy v koncovkách utkání, draze vykoupené zkušenosti pro mladý mančaft Kohoutů.

Author: Tomáš Proch