Starší dorost po školáckých chybách prohrál

STARŠÍ DOROST – 19.8.2017

Týniště – TJ Červený Kostelec/Česká Skalice

2 : 1

Branka: Vojta Bílý

Sestava: Středa – Dlauhaweský, Pfiffer, Dostál, Lítko, Mikeš, Kubeček, Mudroch, Bílý, Pácalt

Střídal: Drapač

Připraven: Šutaj

Velmi nízká účast na trénincích, velmi omezený počet hráčův kádru nás provází celou letní část přípravy! Odchod několika hráčů (Matějovic na Zábrodí, Málek a Poláček do Náchoda, přejeme, ať se jim daří) zúžily naše možnosti na minimum. Nezbývá, než využívat kluky z mladšího dorostu a ti mají většinou již jeden zápas v nohách!

Co se týká přípravných zápasů, nevedli si kluci špatně. První zápas jsme sehráli v nedaleké cizině a s pomocí dvou mužů dokázali uhrát remízu 1:1 proti mužům Kudowy. V dalším přípravném utkání jsme utrpěli porážku s ml. dorostem Náchoda (bude hrát druhou ligu) 3:5 po zlepšeném výkonu ve druhém poločase. Poslední přípravný zápas jsme sehráli s mužstvem Junior Praha a dokázali zvítězit málo kdy dosaženým výsledkem 12:1!

Tolik k přípravě.

Co se týká prvního mistrovského zápasu, moc nám nevyšel. Den před utkáním onemocněl klíčový hráč Matěj Tipelt a tím byla narušena koncepce obrané činnosti. Přes tento hendikep kluci pracovali dle svých možností a herních kvalit. V začátku utkání jme nedokázali využít dvou stoprocentních příležitostí a nechali domácí mladíky nadechnout. Naopak po školácké chybě při jednoduchém centru dovolili soupeři skórovat. Za stavu 1:1 se odcházelo do šaten.

Příkaz zněl jasně. Vyvarovat se dětských chyb a pokračovat v aktivní hře na polovině soupeře. Dařilo se z poloviny. V útočné fázi jsme byli aktivní, bohužel bez efektu. V defenzívě jsme se opět dopustili školácké chyby a byli potrestáni. Přesto nelze kluky zatratit, ale je potřeba pořádně potrénovat!

Velmi dobrý výkon odvedl brankář Pavel Středa, ať v brance, tak i jak „stoper“

Další utkání sehraje naše souklubí v neděli 27.8. ve 14.30 se souklubím Hořice-Javorka.

Trenér Jiří Koubek

Vedoucí Pavel Barták

 

Share on Facebook

Author: V.T.M.