St. dorost i napodruhé remízoval 1:1, tentokrát v Líšni, mladší si odvezli příděl

LÍŠEŇ B – TATRAN SD 1 : 1 /0:1/
Starší dorostenci dovezli bod z horké líšeňské půdy a nejspíš byla dělba bodů se soupeřem z východu Brna zasloužená. Po úvodním oťukávání sobě neznámých soupeřů se z otočky krásně trefil v 18. minutě Adam Havlíček. Domácí to trochu zaskočilo, Kohouti byli aktivnější a moc prostoru jim nedopřávali.

Škoda,že další šance nebyly z naší strany využity.Líšeň se snažila tlačit, měla postupem času víc míč na kopačkách, pojišťovací branka však od nás nepřišla. Těsně před přestávkou si naběhl před branku mezi stopery Líšně David Martini a trefil se jen těsně nad břevno. V druhé části domácí opět hrozili, vyrovnávací branka visela ve vzduchu. Obrana solidně dirigovaná Widderem a podpořena stejně tak velice dobrým výkonem Salajky v brance, srdnatě odolávala. Nakonec se dopustila jen jediné chyby, která tak zapříčinila onu dělbu bodů /PD/.
Branka Havlíček

LÍŠEŃ B – TATRAN MD 9 : 0 /6:0/
Bohužel i v dalším zápase se mladí přesvědčili, jak markantní rozdíl ve výkonnosti je mezi krajskou žákovskou soutěží a dorosteneckou divizí. Nedalo se jim ale nic vytknout, bereme-li v úvahu, že před zápasem se omluvila přesně polovina kádru /!!/ tj. deset hráčů, bohužel včetně gólmana a tak mezi tyče musel jeden z útočníků – Leoš Formánek. Kupodivu byl to on, kdo zabránil ještě větší a to dvouciferné porážce. Prázdniny jsou bohužel zabijákem mládežnického fotbalu a ne ve všech rodinách má přednost před jinými víkendovými akcemi. Naskočit tak musel každý, kdo opravdu byl v Brně, včetně hráčů, kteří doslova ještě včera leželi někde na pláži, či se toulali na jiných prázdninových akcích. Tak soupeř, půldruhého měsíce již pravidelně se připravující a s dostatečně početnou lavičkou, měl velmi usnadněnou úlohu. Do poločasu bylo vymalováno a zápas se dohrával. Patří ke cti Kohoutům, kteří museli utrpět tuto herní potupu, že to nezabalili, nebyli frustrovaní z výprasku a chtějí na sobě dále pracovat. Výsledky jistě přijdou /PD/.

Author: Tomáš Proch