Fotbalový svátek v Kratonohách skončil zaslouženou výhrou.

Dlouho avizovaný vstup do sezóny přilákal do útrob kratonožského stadionu přes dvě stovky diváků, které se tentokrát nebavily pouze pohledným fotbalem, ale i pestrým doprovodným programem. Nejen fanoušci černožlutého fotbalu si tedy nakonec přišli na své, když se po výhře 3:1 radovali z prvních domácích bodů.

Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně a soupeře jsme do ničeho většího nepouštěli. Pohledné kombinace a několik gólových příležitostí v úvodu utkání byly logickým vyústěním jasné herní převahy domácích, kteří se však museli mít po dobu celého utkání na pozoru. Soupeř totiž hrozil nakopávanými míči za obranu, které měl pravda velmi nebezpečné. S většinou si však ve vzdušných soubojích poradil dnes vynikající Kouřil.

Obraz prvního poločasu byl téměř neměnný. Výkopy brankáře Mačího za sebe šikovně prodlužoval Štoček, za kterým si pro míč sbíhali křídelníci Kraják s Krejčíkem. Soupeř veškeré vyhrané balóny vracel na vysoké útočníky, přičemž záložnou řadu ze hry na dlouhé minuty úplně vynechával.

Zlomový okamžik prvního poločasu nastal ve třicáté minutě, kdy ztráty míče na polovině hřiště využil  Kraják, který dlouhým pasem za obranu vyzval Jošta ke skórování. Ten  podobnými pobídkami obvykle nepohrdá a jinak tomu nebylo ani v tomto případě. V cestě za úvodí brankou a tolik pomíjivým okamžikem slávy už mu stál jen hostující brankář, kterého poslal k druhé tyči.

Několik dalších brankových příležitostí jako střela Štočka z hranice pokutového kopu nebo hlavička Jošta se na gólový lístek utkání nezapsaly a tak se hráči odebrali do kabin za stavu 1:0.

Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi sebevědomě a na možné vyrovnání nepomýšlel snad ani největší pesimista černožlutých “Préza“. Uklidňující branka přišla v šedesáté minutě, kdy si Čadův centr z levé strany našel ve vápně Kouřil, který ho vnějším nártem usměrnil za záda čáslavského brankáře.

Jak už to tak ale ve fotbale bývá, s druhým gólem přišlo i obávané uspokojení. Po nenápadné akci na středu hřiště, kdy prodloužený aut na středu hřiště nakopl jeden z Čáslavských za nepřipravenou obranu sršňů. Rychlý útočník si v mini-souboji s Mačím poradil na výbornou a míč uklidil k pravé tyči kratonožské svatyně.

Nervozita po snížení však domácím nohy nesvázala a mohli tak pokračovat ve své kombinační hře. S koncem zápasu došlo k pochopitelnému otevření hostující obrany, která se tak stala do jisté míry prostupnou. Záložník Kraják, který měl ještě v osmdesáté minutě pořád dost sil, si v pohledné kombinaci s Karanským narazil balón a pravačkou poslal míč do čáslavské sítě. O vítězi tedy bylo rozhodnuto již pět minut před koncem, i když domácí stále neskládali zbraně.

Další brejkové situace do otevřené obrany soupeře však již změnu skóre nepřinesly a tak jsme byli v Kratonohách svědky zaslouženého vítězství 3:1.

Hodnocní trenéra Pišty: Dneska to nebyl zápas, ale bitva. na život a na smrt Všem hráčům patří veliké díky za předvedený výkon.

Sestava:                     Mačí