“Piquemu se podobám ve vzdušných soubojích” věří nově příchozí Kábrt

Když se po návratu ze sparťanského dorostu vrátil do Hradce a nastupoval pouze v týmu tamní rezervy, odsunul fotbal na druhou kolej a v Kratonohy už ani nedoufal. Momentálně nastupuje v černožlutých barvách poměrně pravidelně a rád by se v nabytém týmu do základní sestavy dostal natrvalo.

Ať se ti u nás daří, Hanzi!

Na úvod nám přibliž svou dosavadní fotbalovou kariéru.Na úvod nám přibliž svou dosavadní fotbalovou kariéru.

K fotbalu jsem se dostal v podstatě náhodou, když mi bylo pět.Kvůli malé kapacitě plic mi doktoři doporučili začít sportovat. Přes přípravku a žáky v Náchodě jsem se dostal do hradeckého FC, odkud jsem po dvou letech putoval na zkoušku do dorostu pražské Sparty.Po třech letech v rudém jsem se opět vrátil do Hradce, kde už ze mě tak nadšení nebyli. Za čtyři roky v b-týmu a krátké zastávce ve Lhotě pod Libčany jsem se dostal zpět do rodného Náchoda, odkud jsem v létě přestoupil k sršňům.
Když jsi začínal s fotbalem, snil jsi o tom, že jednou oblékneš černožlutý dres kratonožských sršňů?
Když jsem začínal, mé sny nebyly o fotbale. Ty přišly až s přestupem na Letnou. Najednou jsem se viděl v nejvyšší soutěži a možná i někde za hranicemi. S přibývajícím věkem jsem se vracel nohama na zem a loni v Náchodě už mě ani nenapadlo, že bych mohl obléknout dres takhle kvalitního týmu.

Cítíš tlak a odpovědnost za své výkony po přestupu do ambiciózních Kratonoh?

Tlak určitě ne. Odpovědnost za výkony určitě ano. Rád bych se popral o místo v základní sestavě a podílel se na co nejlepších výsledcích černožlutého týmu! 

K jakému hráči světových kvalit by ses připodobnil?. (Jmenuj a uveď konkrétní herní dovednosti.)

Úplně připodobnit se nemůžu k žádnému takovému hráči. Líbí se mi třeba Gerard Pique (nejen kvůli manželce Shakiře). Nebo třeba  Thiago Silva. Nás tři zdobí výborné čtení hry, kvalita a timing ve vzdušných soubojích a klidná rozehrávka. (smích)

Vezmeme-li v potaz zásadní jarní posílení černožlutého kádru,kde se podle tvého názoru můžou sršni v tabulce pohybovat? 

Posledních pár let jsem se pohyboval v sestupových vodách. Tentokrát bych si chtěl zahrát o postup.
Proč by měl fanoušek přijít na fotbal právě do Kratonoh?
Fanoušek by měl přijít hlavně kvůli předváděnému fotbalu. Nudit se nebudou ani rodiny s dětmi, na které v útulném areálu čeká spousta dobrodružných aktivit.

Author: David Jošt