Po dobrém výkonu se opět radovali hosté.

Ve středu nás čekal doposud nejlepší soupeř přípravné fáze. Byť v porovnání s pražskou Olympií hraje Převýšov o soutěž níž, již dlouhé roky se pohybuje ve vrchní části tabulky a drží pohromadě kvalitní kádr.
Naopak kratonožský tým se po četném příchodu stále sehrává, což potvrzují i nevydařené výsledky ze všech dosavadních utkání.

V Nepolisech na trávník poprvé vyběhl Lukáš Kraják a včera příchozí Ličman, (Oba z Olympie) kteří odehráli po 45′.

Úvodní půlhodina se odehrávala převážně ve středu hřiště. Pohledné kombinace obou mužstev končily před vápny a přímé ohrožení branky na sebe nechalo dlouho čekat.
I když tomu trávník v Nepolisech nenahrával, týmy kombinovaly především pozemi a dlouhé nákopy nebo vzdušné souboje byly k vidění jen zřídka.
Snad úplně první gólová situaci černožlutých skončila brankou. Citlivý centr Štěpána z pravé strany si šikovně zalepil Krejčík, který přesným obstřelem na zadní tyč rozvlnil síť převýšovské branky. Hosté se taktéž dostali k několikerému zakončení, avšak většina pokusnů skončila vedle Maškovy svatyně.

Byli to opět kratonožáci, kteří mohli změnit výsledek na světelné tabuly. Pohledná kombinace u pravé lajny na ose Štěpán-Jošt-Čada-Jošt kdy poslendí jmenovaný připravil míč na malé vápno zakončujícímu Štočkovy, který byl však při zakončení stažen k zemi a ke střele se nakonec snad ani nedostal.
První poločas už toho divácky moc nenabídl a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Velmi šikovné střídání na straně Převýšova se nakonec stalo rozhodujícím. Především útočná trojice Kraják-Věchet-Labík, která si ve středu hřiště dělala v podstatě co chtěla. Pohledné kombinace zakončené v mnohých případech nebezpečnou střelou se začaly objevovat až s nepříjemnou pravidelností.
Jedna z nich se ujala hned na úvod druhé půle, kdy se ochromení kratonožáci dožadovali ofsidu, který však nebyl postranním sudím odmáván. Soupeř ve hře pohotově pokračoval a dostal se do zakončení ze vzdálenosti pokutového kopu.

Druhá branka přinesla nejen výsledkový zvrat, ale také okamžik z rubriky “borec na konec”. Jeden ze středních záložníků soupeře se opřel do míče asi deset metrů za vápnem a poté už jen společně s necelou stovkou fanoušků přihlížel nechytatelnému projektilu, který mířil přímo do pravého rohu kratonožské branky.

Na tři jedna ještě upravil střídající Lukáš Kraják, který si tak připsal další utkání proti svému bratrovi Ondrovi.

Ačkoliv mělo utkání od úvodního hvizdu jasného favorita, konečný obraz hry byl více méně vyrovnaný. V prvním poločase hrozili především sršni, druhá půle patřila jednoznačně hostům z Převýšova. Výsledek 1:3 je nakonec nejspíš zasloužený.

Hodnocení trenéra Pišty:

V prvním poločase jsme podali velmi dobrý výkon a byli jsme minimálně rovnocenným soupeřem. V polovině poločasu jsme se dostali do vedení, které jsme ještě mohli o jednu branku navýšit. Ve druhém poločase Převýšov vyrovnal a od té doby měl mírnou převahu, kterou dokázal využít k otočení skóre na konečných 3:1. Celý tým zaslouží velké poděkování za předvedený výkon, zejména v prvním poločase, který jsme odehráli dle našich představ a i přes další výsledkový nezdar dnes můžeme být maximálně spokojeni. Naše výkony se každým zápasem zlepšují.

Sestava FK Kratonohy:                                            Mašek

Štěpán    Kouřil     Kábrt      Novák

Jošt       Čada     Brunclík   Krejčík

Štoček   Kraják

Střídání :45′ Mačí – Mašek
                45′ Ličman – Štěpán
                45′ Strasser – Kraják
                60′ Vodička – Brunclík