V přípravě zatím bez bodu

V přípravě zatím bez bodu

V neděli jsme se v Chudonicích utkali s týmem Nového Bydžova, který se přes své účinkování v nižší soutěži prezentuje velmi kvalitními a vyrovnanými výkony.

Loňskou sezónu skončil dokonce na krásném druhém místě, kdy nestačil pouze na suverénní Libčany. Před úvodním hvizdem proto bookmakeři očekávali vyrovnané utkání, byť kurzovou nabídkou mírně favorizovali hostující Kratonohy.  

Zápas se odehrával od úvodních minut v pořádném tempu a polojasné počasí s občasnými srážkami dodávalo tomuto regionálnímu duelu spíše anglický nádech. Zatímco černožlutí drželi míč na svých kopačkách a snažili se kombinovat, domácí Bydžov hrozil z nakopávaných balónů, které velmi obratně sklepával nedávno přestupivší Jilemnický. Podobné akce s postupem času přibývaly na četnosti a především nebezpečnosti.

Kratonožáci si však také vypracovali několik velmi zajímavých příležitostí, ve kterých by se střelci černožlutých kvalit jistě mýlit neměli. Vzpomenul bych například jemně nadýchaný centr Čady, který zakončující Štoček uklidil hlavou jen těsně vedle levé tyče soupeřovy branky. Průnik středem vápna, na jehož konci čelil Krejčík už jen bydžovskému brankáři, taktéž neskončil brankou. 

A jak už to tak ve fotbale bývá, slova se koncem prvního poločasu ujal soupeř.
Po ztrátě míče na polovině hřiště se dostal balon až za naší nezformovanou obranu, kde jeden z bydžovských velmi šikovně balón zalepil a poslal ho Mačímu k pravé tyči. Jelikož se právě ona gólová situace odehrála koncem prvního poločasu, do šaten se sršni odebrali za nepříznivého stavu. 

V druhé půli jsme dominovali a vytvářeli si velké množství brankových příležitostí. Z gólu se však radoval opět soupeř, když si na centr z pravé strany naskočil jeden z obránců a nedal brankáři Tádovi nejmenší šanci. 

Trápení v koncovce sršňů nebralo konce a napětí mezi hráči začínalo být patrné. Kombinovali jsme pohledně byť jen po vápno.
Když ani další únik Krejčíka a oblouček Štočka neskončily v bydžovské brance, vzal na sebe odpovědnost obránce Kouřil, který si při rohovém kopu naskočil na téměř milimetrový centr skvěle hrajícího Čady. 

Ačkoliv jsme ještě koncem utkání sahali po vyrovnání, ani další přípravný zápas pro nás neskončilo vítězně. 
Není čas smutnit, neb již tuto středu změříme síly s třetiligovým Převýšovem. 

Author: David Jošt