“Spíš než v Kratonohách jsem se viděl v Realu” přiznává nováček Kouřil

Vypadá zle a útočníci se mu pro svůj důraz raději vyhýbají. 
Přísný výraz a mnohá tetování jsou však jen závojem jinak milého hošíka, který vedle fotbalu miluje svého psa a dobrodružné vycházky do přírody se svou přítelkyní. 

Přes mládežnickou reprezentaci a druholigový Kolín se dostal až do kratonožských sršňů.
Ať se ti u nás daří, Michale!
 

Na úvod nám přibliž svou dosavadní fotbalovou kariéru.

Na první fotbalový trénink mě táta dovedl ve 4 letech na hřiště v Rychnově n. Kn. Pro své výony jsem si vysloužil přestup do SK Hradec Králové, kde jsem měl později možnost připsat si pár reprezentačních startů v kategorii U18. V devatenácti však přišlo téměř roční zranění, po kterém návrat nebyl vůbec jednoduchý.

Něčím jsem se musel začít živit, protože jenom fotbalem to nešlo. V jednadvaceti jsem proto odsunul fotbal na druhou kolej a odešel hostovat do Převýšova, který tehdy hrál ještě krajský přebor. Následovaly dva postupy až do ČFL a po téměř pěti letech jsem odešel hostovat do druholigového Kolína, kde jsem strávil rok a půl. Odtud jsem se přes Olympii a Vysoké Mýto dostal konečně až sem.

Když jsi začínal s fotbalem, snil jsi o tom, že jednou oblékneš černožlutý dres kratonožských sršňů?
 
Upřímně řečeno jsem se spíš viděl v Realu nebo Borussii Dortmund. To, že existují Kratonohy, jsem se dozvěděl až později. (smích)
Asi bych tomu neříkal sen, ale je pravda, že když jsem tady hrál letos na jaře za Vysoké Mýto, říkal jsem si, že by třeba jednou kvůli vzdálenosti od domova a pěknému prostředí bylo fajn dohrát tady fotbalovou kariéru. Jak již bystřejším čtenářům jistě došlo, mé úvahy se záhy vyplnily. 
Cítíš tlak a odpovědnost za své výkony po přestupu do ambiciózních Kratonoh?
 
Tlak asi ne. Budu se snažit dlouhodobě udržet kvalitní výkonnost a jistotu, do které se během přípravy snad dostanu. 
S formou se odstraní chyby a budu se snažit přidat i něco navíc. Proto odpovědnost vůči týmu ano, protože jako posila bych měl tým posílit.
 

K jakému hráči světových kvalit by ses připodobnil?. (Jmenuj a uveď konkrétní herní dovednosti.)

 
Nevím. Napadá mě Kompany, John Terry nebo David Luiz. 
Vyzdvihnul bych snad předvídavost, tvrdost v osobních soubojích a touhu si občas zaútočím (když to jde a mám na to sílu). 
Trenér Bohouš Pilný mě ze srandy předzdíval Beckenbauer. 🙂
 
Vezmeme-li v potaz zásadní jarní posílení černožlutého kádru,
kde se podle tvého názoru můžou sršni v tabulce pohybovat? 
 
Tým má kvalitu hrát do pátého místa.
 
Proč by měl fanoušek přijít na fotbal právě do Kratonoh?
 
Doufám, že kromě naší předvedené hry a boje o špičku tabulky fanoušky přiláká i plánovaný doprovodný program, který z každého fotbalového zápasu udělá kulturní akci pro celou rodinu.

Author: David Jošt