Se silnější Olympií jsme drželi krok

Necelá stovka věrných fanoušků kratonožského fotbalu byla při středečním odpoledni svědkem kvalitního souboje mezi fotbolově vyspělejšími hosty z Olympie a zarputilejšími hráči domácích Kratonoh.

Dnes již druholigová Olympie vstoupila do utkání s velikým nasazením a od úvodního hvizdu utkání dominovala. Držela míč na svých kopačkách a přečíslovala nás především ve středu hřiště.

Do koncovky jsme však soupěře pouštěli jen zřídka a tak se během první půl hodiny brankář Mačí příliš nezapotil. Podobně na tom byl i brankář hostí, na kterého za celou první půli nešla možná ani jedna střela.

Příšný trenér hostí nešetřil peprnými výrazy na své věřence, kterým nervozita zvazovala nohy. Vysvobozující se proto stala pro hostující až čtyřicátá minuta, kdy se po povedené akci na pravé straně hřiště dostal přízemní centr do vápna, kde se nejlépe zorientoval jeden z pražanů. Do poločasu se již nic zásadního nestalo.

Soupisky obou mužstev doznali do druhé půle velmi zásadních změn. Trenér Pišta vyzkoušel hned několik dorostenců, kteří si nakonec s velmi těžkou úlohou dokázali poradit.
Byť jsme i přes četná střídání dokázali držet s lépe připraveným soupeřem krok, kvalita se s přbývajícími minutami na světelné tabuly začala projevovat.

V sedmdesáté minutě vedlo nedorozumění v rozehrávce kratonožáků ke druhému gólu hostí. Branka je uklidnila a začali ještě lépe kombinovat a tlačit se do zakončení. O několik minut později dokonce nastřelili s dobré příležitoti tyč.

Do konce utkání už nám míč půjčovali jen sporadicky a tak si nakonec odvezli do nedaleké Prahy zasloužené vítězství 2:0, které však podle objektivného soudu trenérského dua Pišta/Moník mohlo být daleko větší.

Utkání se odehrálo v rámci fair-play a splnilo veškerá očekávání.

Ohlasy trenérů:

Za FK Kratonohy Václav Pišta: Přátelská utkání s takovýmto soupeřem jsou pro nás ta nejlepší škola. Byť jsme výsledkově nepřekvapili, předvedený výkon mne u srdce zahřál.
Zkusili jsme si nové rozestavení a zapojili všech třiadvacet hráčů. Šestice dorostenců se prezentovala nebojácným výkonem a někteří z nich si řekli o místo v širším kádru A mužstva.
Vyzdvihnul bych především výkon brankáře Javůrka, který si připsal své první čisté konto v kratonožské kariéře. (300,- poznámka pokladníka Strassera).

Sestava Kratonohy:                                                                 Mačí