Ohlédnutí předsedy FO za ukončeným soutěžním ročníkem

MUŽI „A“:  Po velkých změnách v kádru mužů během zimní přestávky jsme s napětím očekávali, jak si povedou v soutěžních zápasech. Již úvodní duel s Újezdem u Brna našim hráčům vyšel, slavili jsme výhru 4:2.

V dalším zápase se nám podařilo otočit nepříznivý průběh utkání v Jevišovicích a brankami v samém závěru utkání jsme vyhráli 2:1. Do třetice se podařilo přehrát na domácím hřišti Blížkovice a v tabulce se tým posunul na 3. příčku. V dalším zápase v Medlánkách se podařilo značně omlazenému kádru uhrát remízu 1:1, mimochodem, v tomto utkání bylo na soupisce hned 8 dorostenců a věkový průměr mužstva činil 19,7 roku. Následoval opět vítězný zápas v Pohořelicích (2:0), poté jsme hostili lídra tabulky z Rajhradic. V tomto utkání jsme předvedli kolaps v závěru zápasu a to, co se povedlo nám v Jevišovicích, jsme tentokrát dovolili my hostům, obrat na 1:2 a první jarní porážka. V dalším utkání jsme přivezli bod ze hřiště Šatova, poté přišel propadák v derby s Tuřany (2:6). Hned následující zápas jsme si ale vše vynahradili a vyloupili hřiště Křenovic 5:1. V posledním utkání si naši chlapci poradili doma s H. Kounicemi a výhrou 5:1 uzavřeli svoje letošní účinkování na 4. příčce se ziskem 42 bodů s celkovým skóre 52:35. Nejlepším střelcem je Erik Božek, autor 12 branek, následuje Cupák V. s 12 zásahy, Koubek se 7, pětkrát se trefili Proch a Vránek, 4 branky má „na svědomí“ Pavliš, třikrát se trefila jarní posila Jankulár, stejně jako Votoupal. Nejvíc minut odehrál Žáček (1883), Proch (1840), Vránek (1761), Procházka 1614) a Pohanka (1388).

Muži „B“ skončili sezónu na 10. místě, věřme, že s příchodem dorostenců vzroste konkurence v jejich kádru.
Z kabiny dorostu
Naši dorostenci odehráli svoji premiérovou sezónu v divizi a nevedli si vůbec špatně. Starší dorost obsadil 7. příčku, která by měla znamenat jistotu záchranu soutěže, posunu na lepší příčky brání špatné výsledky na hřištích soupeřů. Z 6 jarních venkovních zápasů jsme uhráli pouhé 2 remízy, ve Žďáru nad Sázavou a v Břeclavi. Zato doma sbíráme výhry, body na Tatranu nechali hráči Havlíčkova Brodu, Vrchoviny a Otrokovic, Třebíče i Boskovic, jediná domácí ztráta se zrodila při porážce od Humpolce. Mladší dorostenci si vedou obdobně jako starší kolegové, doma 4x vyhráli, z venku přivezli pouhé 3 remízy. V tabulce skončili 10. se ziskem 31 bodů.

Z kabiny starších žáků
Na začátku jara jsme čekali, že starší žáci A budou nahánět čelo tabulky, leč opak byl pravdou. Rosičtí i blanenští pravidelně vítězili, naši hráči z prvních 6 utkání uhráli pouhé 4 body za výhru nad posledními Řečkovicemi a remízu v Medlánkách. Poté sice uhráli 3 vítězství po sobě, ale na lepší než 5. příčku to již nestačilo. Starší žáci B na jaře bojovali v úzké sestavě o střed tabulky, nakonec získali 4 výhry a remízu s lídrem tabulky z Bohunic. V konečném součtu skončili sezónu na 7. místě se ziskem 28 bodů.

Z kabiny mladších žáků
Mladší žáci A po podzimu útočili na vítězství v soutěži, nakonec doplatili na ztráty na hřištích soupeřů, když prohráli v Rájci a v Medlánkách, s celky z čela tabulky nestačili na vítězné Drnovice, s 2. Blanskem doma jen remizovali. Konečná 3. příčka je přesto úspěchem. Mladší žáci B svoji premiérovou žákovskou sezónu zakončili na 4. příčce, když v jarních odvetách získali 6x vyhráli a 2x remizovali.

Z kabiny přípravek
U přípravek není důležitý výsledek, ale radost ze hry, proto se při hodnocení přípravek zaměřme na vstřelené góly, vždyť právě ty tuto radost přinášejí. STP A vstřelila v uplynulé sezóně v 18 zápasech 202 branek (průměr 11,2 na zápas) a byla v celé soutěži nejúspěšnější. STP B odehrála také 18 utkání a zaznamenala 114 gólů (6,3 na zápas). STP C v odehraných 22 zápasech nastřílela 79 branek (3,6 na zápas). MLP A skončila sezónu se 121 brankami ve 22 zápasech (5,5 na zápas). MLP B odehrála 23 zápasů a vsítila 106 gólů (4,6 na zápas). MLP C sehrála 10 utkání a zaznamenala v nich 87 branek (8,7 na zápas). Minipřípravka odehrála 22 zápasů a zaznamenala 196 branek (8,9 na zápas). Celkem tedy naši přípravkáři nastříleli svým soupeřům 905 gólů, a to jen v městských soutěžích, další desítky branek zaznamenali v krajské soutěži.

Rozvoj areálu
Výbor FO ve spolupráci s předsedou spolku panem Zorníkem po složitých jednáních dosáhl prvního viditelného úspěchu. Zastupitelstvo města Brna schválilo odkup pozemků pod budoucím tréninkovým hřištěm a nyní nás čeká schvalování na zastupitelstvu městské části. O průběhu a výsledcích jednání se můžete informovat u kteréhokoli člena výboru.
Závěrem
Čekají nás prázdniny, přeji tedy všem hráčům i trenérům zasloužený odpočinek a úspěšný vstup do přípravy na novou sezónu. Muži a dorostenci zahájí přípravu v polovině července na umělé trávě na Chalabalově, žáci a přípravky začátkem srpna na Tatranu. Na výbor FO čeká úkol v podobě doplnění hráčských kádrů, dojde i na částečné proměny v realizačních týmech. Naším cílem je pokračovat v koncepční práci s mládeží a udržet početnou členskou základnu, kterou na Tatranu máme.

Pěkné prázdniny přeje
Svatopluk Kreidl, předseda FO

Author: Tomáš Proch