„U19“ Stříbrná rozlučka za sezonou 2016/17

Během jarní části jsme souběžně bojovali ve dvou soutěžích. V té dlouhodobé (Východočeský přebor) jsme na úplný vrchol dosáhli, v té kratší (JUTAGRASS Pohár staršího dorostu) jsme zůstali těsně pod vrcholem.

Do finálového dne v Třebechovicích jsme se kvalifikovali postupem přes Českou Skalici a Vrchlabí.

Semifinále: MFK Trutnov – RSMK Cidlina

Výsledek: 3 : 0 (1 : 0)

Branky MFK: Tišler 2, Petr

Zde se jednalo o jednoznačnou záležitost našich kluků, kterým stačil výkon tradičně na spodní hranici jejich možností. Gólově se dvakrát prosadil novic z U17 Matěj Tišler, hezkou individuální akcí ho doplnil Tom Petr. Další spousta šancí zůstala neproměněna, 2 góly nám sebral pomezní rozhodčí.

Finále: MFK Trutnov – FC Slavia Hradec Králové

Výsledek: 0 : 1 (0 : 1)

Na tento souboj jsme měli o 2 hodiny kratší interval odpočinku, což nakonec možná i rozhodlo. První poločas byl z naší strany podprůměrný, kazili jsme spoustu jednoduchých věci a náš soupeř šel zaslouženě pěknou střelou z voleje do vedení. My se však o přestávce zdravě nabudili a druhých 40 minut bylo již o něčem jiném. Hradeckou Slavii jsme téměř nepustili z vlastní šestnáctky, ale gólově se ne a ne prosadit. A tak – kdo nedá gól, vyhrát nemůže, což v sobotu večer platilo (bohužel) pro náš celek.

Za předvedené sobotní výkony se ale stydět nemusíme, druhé místo v krajském poháru ostudou není, při více štěstí či kompletním kádru bychom měli šance jistě větší. Velké poděkování patří fanouškům a rodičům, kteří na třebechovické tribuně po celé finále neúnavně fandili a všem hráčům zařídili téměř ligovou atmosféru.

Třebechovického finálového dne se za MFK U19 zúčastnili tito hráči: Žák, Brádler, Petr, Macek, Hrnčíř, Ryšavý, Brejcha, Kraus, Antoš, Balcar, Kuhn, Landa, plus výpomoc z U17: Tišler, Dvořák a Zahálka.

Author: MV