Výhra, která se počítá

V 17 kole Okresního přeboru k nám zavítal celek Mikulášovic, kterému se na hřištích soupeřů vůbec nedaří, dostávají příděly, a těžko se scházejí.
My jsme se na to však nechtěli spoléhat, chtěli jsme hrát svojí hru a oplatit Mikulášovicím krutou porážku z jejich hřiště.
To se nám podařilo, i když zápas to jednoduchý rozhodně nebyl a o výhře jsme rozhodli až ve druhém poločase.Soupeři skládám kredit za bojovnost až do konce utkání za rozhodnutého stavu, stále se snažili zápas korigovat a to se hodně cenní.
Pro nás to jsou důležité 3 body v bojích o záchranu a pomalu se posouváme do klidných vod.
Vyhráno však zdaleka není. Musíme jít zápas od zápasu. Teď jedeme dvakrát ven a po těchto zápasech už bude téměř jisté zda se zachraníme, nebo zda se budeme o záchranu muset rvát až do posledního kola.
TJ Dolní Habartice – Spartak Mikulášovice 4:1 (2:1)
branky: Horvát Kamil 2x, Horvát Petr, Mysliveček Václav – Novák Lukáš
sestava D.H.: Pudil – Mysliveček, Finkes Marek, Špaček, Gaži (46 Bambas) – Pospíšil, Fous ( 72 Hofírek), Horvát Kamil, Vencl (46 Finkes Miloslav) – Horvát Petr, Lekner (59 Nergl)
trenér: Jirka Mikoláš
sestava Mik. – Muller – Soukup ml., Soukup st., Kolda, Mokrejš, Novák (70 Nehněvajsa), Král (46 Soukup Jan), Křehký (46 Miller), Dvořáček (70 Neruda), Šach (58 Wheis)
trenér: Petr Procházka
rozhodčí: Poschko Jaroslav, Jarisch Daniel, Schejbal Martin
100 diváků
Od úvodu máme mírnou převahu a už ve třetí minutě nastřelí Venca Mysliveček břevno.
V 6 minutě uvolní Lukáš mezi dva obránce Petra, ten však gólově nezakončí.
Další šanci má opět Petr, kdy se řítí sám na golmana hostí, branka z toho však opět není.
Pomalu se osmělují také hosté, jejich první šance skončí těsně nad naší bránou.
Ve 22 minutě však zahráváme přímý kop, k němu se postaví Venca Mysliveček a levačkou vykouzlí střelu, na kterou golman hostí nemá nárok 1:0.
Tento gól však hosty nezlomil a odpověď se dostaví okamžitě.
Po rozehrávce následuje rychlý protiútok, Pepa zachybuje, čehož hosté dokonale využijí a Lukáš Novák srovnává na 1:1.
Naší silnou zbraní jsou autová vhazování. Špačkův aut prodlouží Víťa hlavou na Petra, ten však míří pouze do náruče golmana.
Situace se opakuje o chvíli později, Pavel hází aut Michal Vencl prodlužuje na Gažiho, ten však opět najde pouze náruč hostujícího golmana.
Ve 40 minutě už jdeme zaslouženě do vedení a to hodně šťastně. Kamil trefí záda obránce a od něj se balón odráží přímo do šibenice hodně šťastný gól a vedeme 2:1.
Tímto výsledkem končí první poločas. Hraje se hodně tvrdě a při jednom ze soubojů si golman hostí poraní ruku a během druhé půle musí střídat.
První šanci druhého poločasu mají hosté. Přímý kop bravůrně vyráží Martin.
V 51 minutě udeříme po třetí. Lukáš posune balón na Petra, ten se ve schrumáži výborně zorientuje a dává nám dvoubrankový náskok 3:1.
Hosté se snaží, ale vyloženou šanci si nevypracují, hra hodně upadá.
Z nudy nás vytrhne parádní střela Kamila, kteru výborně vytáhne golman hostí.
O chvíli později to vyzkouší Lukáš z levé strany jen těsně vedle.
V dalším náznaku brejku nás zastavuje praporek pomezního.
V 69 minutě přichází smolný moment pro hostujícího golmana Kamil napřáhne ze třiceti metrů a balón projde golmanu hostí mezi nohama do sítě 4:1.
Záhy golman hostí opouští pro zranění hřiště.
Hosté se hodně snaží, jejich tutovku však opět zlikviduje Martin, na druhé straně ostrý pokus Petra též zlikviduje golman hostí.
Utkání už se dohrává, hosté bojují až do poslední minuty.
Kluci si však výhru vzít nenechají a tak si připisujeme do tabulky hodně potřebné tři body.

Author: Láďa