Staré Buky-Poříčí 3:0 (2:0)

“Derby vyznělo pro Staré Buky”
Staré Buky-Poříčí u Trutnova 3:0 (2:0)

29.4.2017. Hlavní program dne oslav na hřišti ve Starých Bukách obstaralo před parádní diváckou kulisou derby mezi domácím týmem a týmem z Poříčí u Trutnova. Hned od úvodního hvizdu domácí “vlétli” do utkání s nasazením a převzali iniciativu na své kopačky. Už v 10.min. si vytvořili jasnou gólovou šanci, když Prokop z pravé strany, na úrovni velkého vápna, přenesl míč na druhou stranu k Pálinkášovi, ten na malém vápně z první poslal na střed nabíhajícímu Romanu Wimmerovi a ten ve slibné pozici poslal svou střelu přesně do brankáře hostů. Úvodní tlak domácích přinesl “ovoce” ve 14.min., když Brutovský poslal do náběhu Jana Prokopa, který na hranici velkého vápna stáhl míč na nohu a podél vyběhnutého brankáře hostů, k pravé tyči otevřel skóre – 1:0. Hosté poprvé zahrozili v 18.min., když po rychlém útoku po pravé straně hráč hostů centroval na druhou stranu a míč prošel po malém vápně kolem hráčů, přičemž končené slovo měl Pelc v domácí brance a míč odkopl. I nadále se domácí tlačili k brance hostů a měli míč převážně na svých kopačkách, ale ta “poslední střela” končila mimo branku hostů, nebo jí domácí obrana odvrátila. Z domácího tlaku se hosté dostali v 40.min. k ojedinělé šanci, když centrovaný míč propadl domácí obranou a těsně před dobíhajícím hráčem hostů musel Pelc míč vyrážet mimo branku. V 44.min. pak přišla další zasloužená chvíle domácích. Rychlý Pálinkáš se protáhl kolem domácí obrany a poslední brzdu, ale nepovolenou udělal brankář hostů a na hranici penalty Davida “sundal”. Následný pokutový kop bez problémů proměnil Matěj Brutovský – 2:0. Následně byl první poločas ukončen a k radosti domácích fandů se šlo do kabin za stavu 2:0. Do druhého poločasu nastoupili domácí se změnou v kádru, když za Ivo Kábrta nastoupil Aleš Týnek. Vlastní obraz hry se však nezměnil. Bukovští drželi míč na kopačkách a hosté spoléhali na rychlé “brejky”. V 54.min. se do první šance dostali domácí, když Mucudis nacentroval z pravé strany přesně na Prokopa, ten však sám před brankářem tentokráte neuspěl a jeho střelu brankář pohotovým zákrokem vyrazil. V 56.min. došlo k dalšímu střídání v domácím týmu, za skandování odešel Prokop a nastoupil Zdeněk Maňuch. Ten se předvedl v 63.min., když přesnou přihrávkou poslal do šance Brutovského, ale ten ve slibné pozici nedokázal překonat dobře chytajícího brankáře hostů. V 66.min. další střídání domácích, za Makovského nastoupil Lukáš Trunkát. Další parádní akce na domácí straně přišla v 69.min., Brutovský ve středu pole poslal parádní ulicí do náběhu z levé strany Davida Pálinkáše, který sám proti brankáři podél něho k pravé tyči zvýšil skóre na 3:0. V 75.min. došlo ke dvojímu střídání domácích, kdy Mucudise vystřídal Aleš Tryzna a Víta Šošovičku vystřídal Jan Moravec. V závěrečných minutách domácí zvolnili, což dalo šanci hostům, kteří se pokoušeli o změnu nepříznivého stavu. Toto však razantně odmítl Michal Pelc v domácí “svatyni”. Nejdříve v 80.min. nohou vyrazil centr před nabíhajícím hráčem, pak 83.min. opět parádním zákrokem vychytal hráče hostů, který zpracoval centr za obranu domácích a “řítil” se na Pelce sám, no a v poslední minutě opět jistým zákrokem zabránil hostům v zakončení samostatného hráče v malém vápně. Pak už jen zazněl poslední hvizd hlavního rozhodčího a mohly vypuknout oslavy v domácích řadách.
Závěrem: Před “plnými ochozy” opět Bukovští ukázali, co je hrát pro diváka. Kolektivní výkon vedl k pro někoho “povinnému” vítězství, přičemž musím ocenit snahu hostů, kteří se do poslední minuty snažili dát gól. Prostě utkání, které se na těžkém terénu muselo divákům líbit. Takže teď se připravit na další zápas s nebezpečnou Rtyni v Podkrkonoší, abychom si nepokazili sérii 7. neprohraných zápasů v řadě. Ještě jednou velké díky za předvedený výkon a v sobotu budeme zase s Vámi.
Poslední domácí zápasy: sezóna 2015-16: St.Buky-Rtyně v Podkrkonoší 3:5, 2014-15: St.Buky- Rtyně v Podkrkonoší 5:2.