Nervózní duel se šťastným koncem

V dalším kole Okresního přeboru nás čekal hodně důležitý záchranářský duel na hřišti poslední Dolní Poustevny.
Moc jsme chtěli potvrdit krásné domácí body proti Březinám, čekal nás však naprosto jiný soupeř, i odlišný styl fotbalu.
Problém však nastal již při srazu, kdy nám z různých důvodů chyběli čtyři hráči a tak musel vypomoci i matador Luboš Nergl, který sehrál v utkání klíčovou roli.
Hrál se hodně tvrdý duel, fotbalovou krásu tento souboj rozhodně nepobral, byl to spíše boj, místy hodně ostrý a vyhrocený, ale to už v takových utkání bývá.
Výborně zachytal Martin, a kluci dodrželi taktiku ubránit nejlepší hráče soupeře.
Těžká role pro rozhodčí, kteří si však s tímto duelem poradili více než dobře, a nenechali ho vybočit z fotbalových norem.
Těžko říci, který z týmů byl lepší, oba týmy neproměnily vyložené šance, a zápas byl až do konce otevřený.
Bohužel u některých kluků mi chyběla bojovnost, jako by je zápas ani nebavil.
Důležité jsou však tři body a jak se k nim došlo už je asi úplně jedno.
Pojďmě již po stopách včerejšího duelu.
FK Dolní Poustevna – TJ Dolní Habartice 1:2 (1:1)
branky: Svačina Jan – Nergl Luboš, Vencl Michal
sestava D.P.: Šolin – Soukup st. K, Hrdlička, Koleňák, Soukup ml., Galbavý, Šafránek, Svačina, Hájek, Suk, Mitternacht
sestava D.H.: Pudil – Mysliveček K, Finkes, Gaži, ŠpačekPospíšil, Vencl, Horvát Kamil, Fous – Horvát Petr, Nergl
rozhodčí: Beneš Karel, Šťastný Zdeněk, Hýbl Josef
diváků: 80 (i od nás) :))))
Úvod zápasu byl přeci jenom více v režii domácích a k tomu jim napomohla naše nekoncentrovanost.
To již ve druhé munutě jsme si vzadu udělali den otevřených dveří a do samostatného úniku se řítí ostrostřelec Hájek, a za Martinem se rozezvonila tyč.
V obraně si nebyli příliš jisti ani domácí a do sólo úniku se dostal Kamil, domácí golman, který nepostrádal výšku včas výborně zásahl i díky tomu, že Kamil místo přízemní střely na zadní tyč volil tvrdé zakončení pod břevno.
Do vedení nás mohl dostat o chvíli později Michal Vencl po cetru z levé strany však halfvolejem překopl z malého vápna prázdnou bránu.
Náznaky šancí měl i soupeř, ale byla na něm hodně vidět nervozita z důležitého utkání.
První gól však přišel z ničeho. Martin od brány rychle vyhodil balón na Pepu, ten se však utopil ve vlastních kličkách a Jan Svačina, z 25 metrů poslal balón za Martinova záda, který se nestačil vrátit 1:0.
Odpovědět mohl Petr, jeho rána však opět letěla do horní části branky, a golman domácích neměl problém.
Ve 38 minutě je však již srovnáno.
Petr místo střely najde ideálně Luboše Nergla, který placírkou po zemi ukazuje, jak se mají překonávat vysocí golmani 1:1.
V prvním poločase se již nic neudálo a tak obě mužstva mířila do kabin za nerozhodného stavu.
Druhá půle začne náporem domácích a Martin v bráně začíná čarovat.
Na akci domácích z kraje druhé půle by však nestačil ani on, rychlý kontr po levé straně, přihrávka na zadní tyč, kde je úplně osamocen domácí hráč, z malého vápna stejně jako v první půli Michal přestřeluje prázdnou bránu.
Toto varování však nebereme vážně, a po kontru tentokrát z druhé strany mají domácí obrovskou šanci, kdy osamocený hráč stojí na malém vápně sám proti Martinovi , ten jeho tutovku reflexivně vytáhne na roh.
Když o chvilku později se podobná akce opakuje a balón mířící do prázné brány na poslední chvíli vykopne z prázdné brány Pavel Špaček, zvyšujeme ostře hlas na hru naší obrany a nutno dodat – zabralo to.
Utkání se však po té zbytečně vyhrotí a k vidění jsou ostré zákroky, které musí rozhodčí řešit žlutými kartami.
Ke konci utkání domácí více otevřou hru a přichází naše šance.
Nejprve jde sám na golmana Petr, trefí však pouze jeho nohy.
Záhy se do stejné situace řítí Kamil, ten však zase netrefí bránu a když o chvíli na to hlavičkuje Michal těsně mimo vypadá vše na penaltový rozstřel.
Přichází však pro nás šťastná 86 minuta, kdy se připomene Luboš Nergl, dostane přihrávku do pravé strany a pošle centr před bránu, kde skáče Michal Vencl a hlavou překonává golmana domácích 1:2.
Jsme si vědomi toho, že posledních 5 minut bude těžkých, nabádáme kluky ke hře zezadu s maximální aktivitou na naší půlce a nutno dodat, že jsme si duel v závěru pohlídali, rána z dálky nemohla Martina ohrozit a zápas dohráváme dle vzoru velkých týmů u rohového praporku na půlce soupeře.
Po závěrečném hvizdu propukáme v jásot a jdeme poděkovat našim věrným fandům. kteří za námi jeli takovou dálku, tak jsme jim snad udělali alespoň trochu radosti.
Další bitva je vyhraná, boj však pokračuje a nás čekají v sobotu v dalším zápase na domácí půdě Mikulášovice.

Author: Láďa