Nádherné tři body nad jarní štikou

V 15 kole fotbalového okresího přeboru jsme na domácí půdě přivítali suveréna jarní části soutěže celek Březin.
Před zápasem panovala obava, aby Březinští neuštědřily našim klukům debakl. Přeci jenom 25 branek ve dvou zápasech budí respekt.
Na hřišti se však odehrával úplně jiný scénář.
Kluci bojovali, makali jeden za druhého, výborně zachytal Martin a to vše vedlo k nádherné tříbodové výhře nad velkým favoritem.
Takhle se bojuje o záchranu, ale je to pouze vyhraná bitva, chceme však jít zápas od zápasu a dokázat, že fotbal hrát umíme.
Kaňkou utkání je zranění Jakuba Šimka, kterého musela odvézt záchranná služba.
TJ Dolní Habartice – SK Březiny 2:1 (2:0)
branky Horvát Petr 2x – Šindelář Daniel
sestava D.H.: Pudil – Mysliveček (K), Finkes, Špaček, Bambas (60 Gaži) – Lekner (56 Vencl), Pospíšil, Horvát Kamil, Fous (70 Hofírek) – Horvát Petr ,Horvát Emil
trenér: Jirka Mikoláš
sestava Břez: Mráz – Horčička, Bezchleba, Onik, Cestr, Šindelář, (K) Rajman (35 Ferko), Líbal, Šimek, Beneš, Kalaš (32 Gina)
trenér: Kyral Tomáš
rozhodčí: Hýbl Josef, Kalvach Jaroslav, Šefčík Michal
diváků: 70
Úvod utkání byl oboustranně útočný, přece jenom jsme měli malinko více ze hry. Březinští byly možná překvapeni naším bojovným nástupem a nám se podařilo konečně vsítit první branku.
V 11 minutě vyšle Emil dlouhý balón, který hostující obránce hlavou přizvedne přímo do běhu Petrovi, následuje klička brankaři a vedeme 1:0.
Nádhera, nadále nás zdobí bojovnost, březinští mají sice častěji balón na vlastních kopačkách, ale do vyložené šance se nedostanou.
Hra je vyrovnaná, bojuje se o každý metr prostoru, o co jsou březinští fotbalovější o to my jsme bojovnější a ve 28 minutě přichází náš druhý úder.
Emil obtěžován obráncem dokázal balón protlačit na Petra a ten jde znovu sám na golmana a vedeme 2:0.
Březinští hrozí především střelbou ze střední vzdálenosti, ale ty s přehledem likviduje Martin.
Obrovská šance hostí však přeci jenom přichází, hostující hráč se řítí sám na Martina, ten ho dokáže ustát, balón se však dostane do druhé vlny a zlo odráží na poslední chvíli naše obrana.
Zvýšit náskok můžeme po Lukášově úniku, který výborně najde zpětnou přihrávkou Petra a ten z otočky míří těsně vedle.
hosté mají k dispozici několik standartek, ale ty ke gólu nevedly a tak po první půli vedeme 2:0.
S pokorou nastupujeme do druhého poločasu, ve kterém jsou březinští přeci jenom lepším týmem. Nás však zdobí velká bojovnost.
Hosté čím dál tí častěji otvírají obranu, což je možnost k našim brejkům, žádný však nevede ke gólovému zakončení za to nás drží Martin, hosté zahrávají několik zajímavých stadartek a dokazují, že je umí kopat.
Čím dále více střel a míčů míří na naší bránu, my však odoláváme a to až do 86 minuty.
To nádherný centr z pravé strany přetaví v kontaktní gól Daniel Šindelář 2:1.
Hosté se chytnou stébla naděje a závěr utkání patří jim. Vyrovnat se jim však nepodaří a ta si připisujeme skutečně neuvěřitelné tři body, které však bude potřeba potvrdit příští týden proti Dolí Poustevně.
V 88 minutě však přichází hodně nešťastný moment pro hostujícího Jakuba Šimka, kterého s podezřením a zlomeninu žeber odváži sanitka. Přejeme Kubovi brzké uzdrvení a Březinským hodně štěstí v cestě za postupem.

Author: Láďa