Z Jiřetína bez bodu

Ve třetím jarním kole jsme zajížděli na půdu Jiřetína pod Jedlovou s cílem zavzpomínat na minulé jarní vystoupení, kdy sme si odvezli všechny body.
Realita včerejšího zápasu však byla úplně jiná domácí nás dvacet minut nepustili za půlku, kluci nemluvili, jako by byli na hřišti poprvé.
Od výprasku nás zachránil skvělý Jarda, stejně tak posledních dvacet minut první půle bylo v naší režii, kdy jsme mohli 4x skórovat. Bohužel.
Druhá půle už byla herně lepší a když jsme srovnali na 2:2 dostali jsme domácí pod tlak, ze kterého nás však zbytečně vytrhl Jarda a dost nahlas si koledoval o červenou.
Když jsme si branku na 3:2 dali téměř sami, přestali jsme na hřišti existovat. Jen jsme se dohadovali a domácí si zbytek zápasu s přehledem pohlídali. Takhle se o záchranu nebojuje.
Bohužel, aby toho nebylo málo tak týmy se kterými se bijeme o záchranu bodovaly na hřišti favoritů a postaraly se o velká překvapení nám se to bohužel nepovedlo a to v sobotu přijedou Březiny, které mají skóre z posledních dvou zápasů 25:0.
Slovan Jiřetín pod Jedlovou – TJ Dolní Habartice 3:2 (2:1)
branky: Pácha Radek 2x, Prokop František – Horvát Petr, Finkes Marek
sestava Jiř: Břeň – Šolín, Prokop (30 Bobelák), Materna, Zelinger L., Zelinger O., Winzig, Bláha (62 Volf), Zadina (74 Špička), Pácha, Fiala
trenér: Winzig
D.H.: Beneš – Bambas (55 Gaži) – Mysliveček, Finkes, Vencl – Pospíšil. Fous, Horvát K., Pudil (78 Lekner) – Horvát E., Horvát P.
trenér: Boháč
rozhodčí: Sejkora Pavel, Šefčík Ladislav, Šefčík Michal
diváků : 70
Kdy ž jsme nastoupili na hrací plochu tak to vypadalo, že jsme přijeli na půdu týmu, který bude hrát basketbal, výšková převaha domácích byla obrovská, proto jsme se chtěli vyvarovat rohovým kopům a faulům poblíž našeho vápna.
Bohužel stal se pravý opak.
Domácí nás zamkli na vlastní polovinu a z rohového kopu udeří již v 7 minutě utkání, kdy se do vzduchu pověsí František Prokop a dává na 1:1.
Tlak domácích pokračuje, nestíháme a Jarda má plné ruce práce jak se střelami ze střední vzdálenosti tak kombinací do kuchyně, i přes drtivý tlak v úvodu vedou domácí pouze 1:0.
Ve 31 minutě se poprvé dostaneme déle k míči a hned je vyrovnáno. Emil najde přesně Petra a ten upaluje sám na golmana, kterého s přehledem přelobuje 1:1.
Domácí odpověď je však blesková.
Po rohovém kopu se po závaru dostane k míči hráč na zemi a jen do něj kopne a ten bohužel zapadá za Jardova záda 2:1.
Někumu stačí ke štěstí málo, my nedokážeme proměnit ani ty největší tutovky.
V závěru poločasu se Petr dostane do druhého úniku, nterefí však bránu. Stejně tak Lukáš, který dostane balón, udělá kličku golmanovi, ale na zakončení mu nezbývají síly.
Petr pak napřáhne ze 30 metrů a jeho nádherný pokus zastaví spojnice břevna a tyče.
Stejně tak to na druhé starně pěkně zkusí domácí hráč a Jarda vyráží.
Přecházíme do tlaku, Petr opět ukáže svojí rychlost od brankové čáry najde Kamila a ten netrefí prázdnou bránu a po chvíli se tato akce opakuje, Kamil je zablokován.
Následuje Emilův roh na zadní tyč kde je Petr a ani on sám neví jaktože nevyrovnal.
Bohužel se nám nepodařilo skórovat a tak šli do kabin spokojenější domácí.
Druhá půle opět začne jejich tlakem, kluci však jsou už přeci jenom důraznější a do velké šance soupeře nepustí.
Druhý poločas již mnoho krásy ani šancí nepobral.
V jedné z nich se však ocitně Lukáš a jeho ránu se štěstím kryje výborný golman domácích.
V 62 minutě však propukáme ve velký jásot, Emilův roh šikovně pustí Michal Markovi a ten hlavou srovnává 2:2.
Utahujeme šrouby a jsme lepším týmem, bohužel z tlaku nás dostane Jarda, který zbytečně komunikuje s rozhodčím.
V 70 minutě však příjde fatální hrubka Petra, který chce situaci řešit fotbalově a tak se vydá podél čáry k naší bráně, dostane se pod tlak a nabije domácím do brejku dva a nikoho a balón končí v naší síti 3:2.
Po tomto gólu jsme přestali existovat a už se jenom hádáme a to je velká škoda, protože v Jiřetíně se dalo bodovat.
V závěru nás ještě několikrát podrží Jarda, ale směrem do předu nevymyslíme nic a tak prohráváme zápas, což nás hodně mrzí, kór když ostatní bodovali, záchranu však máme ve svých rukou, teď nás čeká doma doslova démon jara celek Březin, přijďte nás podpořit. Budeme to hodně potřebovat.

Author: Láďa