Úvod jarní části soutěže se podařil

V rámci 13 kola nebo chcete -li prvního jarního kola zajížděli naši kluci na půdu nováčka z Rybniště s cílem opustit nelichotivou poslední příčku.
První zápasy jak na podzim tak na jaře jsou hodně těžké. Nedá se odhadnout síla soupeře, posily a musíte reagovat na průběh zápasu.
Velké poděkování patří Mílovi Finkesovi, který ukončil svou hráčskou kariéru. Za vše co pro náš tým udělala mu děkujeme a přejeme hodně úspěchů v životě.
Kluci však tento duel zvládli i díky Petrovi, který se nám vrátil z Benešova nad Ploučnicí a hned z toho byl hattrick. Poděkování si zaslouží však všichni hráči. Důležité body jsou doma a před silným dvouduelem s Dobkovicemi a následně v Jiřetíně, mají doslova cenu zlata.
Pojďme se již podívat na průběh včerejšího duelu, který pro vás mapoval reportér a trenér v jedné osobě Jirka Mikoláš.
Tatran Rybniště – TJ Dolní Habartice 0:4 (0:2)
branky: Horvát Petr 3x, Horvát Emil
sestava Ryb: Švihořík – Damnitz, Chládek, Dinžík, Fiala, Kubín (k) (60 Slezák), Novák, Růžička (70 Ledvinka), Kremina, Devátý, Krištof
trenér: Josef Kučera
sestav D.H.: Beneš – Špaček, Mysliveček (K), Finkes Marek, Vencl – Pudil (70 Lekner), Fous (80 Nergl), Horvát Kamil, Pospíšil – Horvát Petr, Horvát Emil
trenér: Jirka Mikoláš
rozhodčí: Poschko Jaroslav, Havran Jan, Pilecký Martin
60 diváků
V úvodu utkání jsme mírně aktivnějším týmem. V 7 minutě hezky prostrčí Emil balón na Víťu, domácí golman je však rychlejší.
V 10 minutě měl obrovskou šanci Petr Horvát, který je úplně sám před domácím brankařem zakončil však slabě do jeho náruče.
Jak zazdít tutovku předvedli Kamil s Emilem. Kamil zatáhne balón předloží Emilovi, který sám na vápně místo gólové střely hledá zpět Kamila, ten nastřelí pouze domácího hráče, hra se rychle otáčí a do obrovské šance se řítí domácí naštěstí vše vyřeší Jarda s Pavlem.
Od 20 minuty přebírají iniciativu domácí a hrozí především střelbou ze střední vzdálenosti, deset minut nás nepustili za půlku a my jen odkopávali míče, naštěstí se do velké šance nedostali.
První gólový moment se zrodil ve 40 minutě hry.
Pavel Špaček vyvezl balón za půlku kde přeloboval domácího obránce, za něj si naběhl Martin Pudil, zatáhl balón až na brankovou čáru, následuje krásná křižná přihrávka na Petra Horváta, ten přešel přes dva obránce a poslal nás do vedení 0:1.
Ke druhému gólu ve 44 minutě vede dobrá práce Marka, který vybojuje balón na půlící čáře, přihrál Emilovi, ten poslal krásný míč za obranu kam vletěl Petr a sám upaluje na brankaře hostí a ukazuje, že rychlost ani um střílet góly nezapomněl 0:2.
Do druhé půle vstupujeme s tím, že domácí budou chtít zápas zdramatizovat, ale kupodivu se tak nestalo a hrajeme my.
V 52 minutě zahrává Emil přímý kop, přehodí zeď domácích, za ní naběhne Michal Vencl, hlavou však míří pouze do náruče golmana.
Rozhodnutí přichází v 52 minutě.
Lukáš Pospíšil vybojuje na půlce balón, přiběhl k vápnu a přesným centrem našel nohu Emila a jdeme do tříbrankového trháku 0:3.
Svůj první gól v našem dresu mohl vsítit Víťa obešel obránce a sám před brankařem už jakoby neměl sílu na zakončení a posílá mu balón do náruče.
Domácí toho ve druhé půli příliš nepředvedli, a tak si dovolujeme dostat balón do jejich brány ještě jednou.
V 81 minutě si po centru Emila za půlku naběhne Petr a opět peláší k bráně domácích, stíhali ho dva obránci a tak chtěl nahrát volnému Kamilovi, trefil však obránce, míč se k němu vrátil a tak ho poslal do sítě po čvrté 0:4.
V posledních 10 minutách už se zápas pouze dohrával a tak vezeme domů hodně cenné tři body.

Author: Láďa