Derby = jedna velká ostuda

Ostuda, ostuda a ještě jednou ostuda, jinak se náš sobotní výkon při derby zhodnotit nedá.
Co se to děje? Nedokáži Vám odpovědět, kluci si nevěří, pokud nedáme první gól zápas ztrácíme, mužstvo, které dokázalo loni obracet zápasy s velkým přehledem najednou nestíhá.
V sobotu na trávník nastoupili machři s tím, že se soupeř porazí sám, výsledek znáte.
Je to jen v hlavách, je mi líto Vás fanoušků, kteří s námi prožíváte dobré i zlé a vidíte tým bez jiskry, je to jak koukat na balet, chybí důraz rychlost, dobré zpracování, to prostě bez tréninku nelze.
Obrana hoří, neproměňujeme šance, kluci nic neřeší s čistou hlavou, nervy a flustrace to je patrné na našich výkonech a v sobotu jsme tomu nasadili korunu, takhle se derby nehraje, to se musí jezdit po zadku.
Je mi líto funkcionářů, kteří by pro tým dýchali a musí vidět tohle.
Hodně musíme poděkovat Jardovi v bráně, který možná jako jediný snese přisnější měřítko, bez něj bychom těch gólů dostali ještě více.
V sobotu nás čeká poslední podzimní duel, zajíždíme na půdu posledních Těchlovic a buď si trošku napravíme reputaci, nebo si vypijeme podzimní kalich hořkosti až do dna.
Pojďme se však věnovat derby.
TJ Dolní Habartice – SK Markvartice 1:6 (0:4)
branky: Pospíšil Lukáš – Raba Petr 2x, Starosta Karel, Šlechta Karel, Hagara David, Kalivoda Martin
sestava D.H.: Beneš (46 Pudil) – Mysliveček Václav, Finkes Marek, Špaček Pavel, Gaži (65 Bambas) – Vencl, Finkes Miloslav Pospíšil, Fous (65 Klemera), Horvát Kamil (82 Lekner), Horvát Emil
trenér: Jiří Mikoláš
sestava Ma: Gregor – Strarosta, Polan, Göttlich, Zeman, Svoboda, Raba (85 Kalivoda), Gaher (75 Bosák), Svoboda Jan, Svoboda Tomáš, Křovina, Hagara (60 Šlechta)
trenér: Jaroslav Gottlich
Rozhodčí: Michek Petr, Beneš Karel, Šťastný Zdeněk
80 diváků
Úvodní šance duelu přišla hned po rozehrání kdy se k balónu dostal Petr Raba a jen těsně minul naší bránu.
Na druhé straně se snažil odpovedět Emil, i jeho rána šla mimo.
Velkou šanci měl opět Petr Raba, který postupoval sám na Jardu, ten ho však vychytal a další akci hostí jsme s námahou odvrátili.
Do vedení nás mohl poslat Lukaš, po přihrávce mířil z první na přední tyč, také golman hostí se však vyznamenal.
Svůj první gól mohl v našem dresu vstřelit Víťa Fous, krásně si naskočil na centr z leva, ale jeho hlavičku skvěle zneškodnil golman hostí.
Nedáš dostaneš se rázem potvrdilo, přišla hrubá chyba našeho kapitána, po lévé straně utekl opět Raba předložil balón Michalu Hagarovi a ten přehodil Jardu 0:1.
Tento moment nás mrzel dvakrát, protože se při střetu s autorem gólu zranil Jarda, poločas sice dochytal, ale bylo znát, že to nejde.
Druhý zásah přidali hosté po rohovém kopu, nikým nehídaný Karel Starosta za pomocí břevna poslal balón po druhé za Jardova záda 0:2.
Naději nám mohl vrátit Michal Vencl, jeho hlavička šla těsně vedle a záhy přišlo rozebrání na druhé straně a Petr Raba se nemýlil 0:3.
O čtyři minuty akce jako přes kopírák, opět balón až do kuchyně a Petr Raba dává na hrozivých 0:4.
Zmar našich kluků dokumentuje Lukáš, který se krásně probil do vápna hostí místo přihrávky do druhé vlny na volné spoluhráče svým centrem ohrozil lidi na nádraží čekající na místní motorový vlak.
V kabině bylo mytí hlav a ze začátku druhé půle to vypadalo v celku nadějně.
V 50 minutě, po akci Emil Lukáš druhý jmenovaný vykřesá jiskřičku naděje 1:4.
Druhou branku opět může přidat Lukáš, jeho rána jde těsně mimo, v další šanci volí Emil místo střely, která by znamenala gól přihrávku na obsazeného Pospíšila, stejně tal další závar ve vápně hostí brankou neskončil a kluci opět upadli do hlubokého útlumu, druhý poločas už tak atraktivní nebyl, Markvartice hráli to co potřebovali a naši kluci jako by na hřišti nebyli, a to ještě nebyl konec.
V 84 minutě se po centru z pravé strany prosadil hlavou Karel Šlechta 1:5.
Naší zkázu dokonal v 89 minutě šikovným přehozením nesmyslně vyběhnuvšího Martina, Martin Kalivoda 1:6.
Opět musím ocenit výkon sudích, odřídit derby bez jediné karty a bez výrazných komplimentů, to je prostě paráda, a muži v modrém byli skutečně ozdobou tohoto derby.

Author: Láďa