Bohuslavice – Staré Buky 3:2 (3:0)

Nasazení domácích a “nejen” zaváhání Bukovské obrany znamená překvapivě další ztrátu.
22.10.2016. Své 11. mistrovské kolo zajeli Bukovští odehrát na půdu posledního celku tabulky, Bohuslavic. Kdo by však očekával jednoznačné utkání ze strany favorizovaných Starých Buků, byl nakonec zklamán. Než se natěšení fanoušci z Buků stačili pořádně rozkoukat, přišla 2.min., akce domácích po pravé straně, když domácí hráč obešel Šošovičku a nacentroval na penaltu, kde zaběhl osamocený hráč domácích a z první, přesně k levé tyči otevřel skóre 1:0. Natěšení domácí začali opravdu zápas mnohem lépe a už ve 4.min. se musel vytáhnout Pelc v Bukovské brance proti střele bývalého “Bukovského” špílmachra, Aleše Viláma. Pomalu se rozehrávající Bukovští poprvé zahrozili v 8.min., když Pálinkáš vybojoval míč na levé straně, nacentroval před bránu, ale před dobíhajícím Mucudisem “polapil” míč domácí gólman. Ve 12.min. rozehrál pěknou akci po pravé straně Trunkát, nahrál přesně Mucudisovi, který z úhlu pálil míč pouze do břevna domácí branky. Pomalu se rozehrávajícím hostů činily největší potíže nepřesné přihrávky a hlavně presing domácích, kteří se v maximálním počtu okamžitě vraceli na svou polovinu. Přesto se Bukovští k šanci dostali v 16.min., když na Kuricův centr si na penaltě naskočil Prokop, ale hlavičku poslal jen vedle pravé tyče. Ve 20.min. poté Němeček rozehrál přímý kop, na který si naběhl na levé straně Pálinkáš, ale jeho hlavičku k levé tyči opět pěkným zákrokem zlikvidoval na dvakrát domácí brankář. Pak ale přišel další tvrdý úder od domácích ve 23.min., když opět centr z pravé strany prošel až na hranici pokutového kopu, kde osamocený domácí hráč pohodlně nasměřoval míč k pravé tyči kolem bezmocného Pelce a zvýšil na 2:0. Zaskočení Bukovští hráči se nemohli dostat do tempa a naopak domácí byli nebezpečnějším týmem. Ve 32.min. po přímém kopu domácích se musel pořádně natáhnout Pelc a vyrazit tvrdou střelu. Ve 34.min. se k ohrožení branky domácích dostal Prokop z levé strany, po přihrávce Trunkáta, ale jeho střelu k levé tyči domácí brankář chytil. Pak však přišly chvíle pro domácí, kteří předváděnou hrou, brali “Bukovským” vítr z plachet. Už ve 35.min. zahrozili, když po rychlé akci z levé strany domácí hráč pěkně “uličkou” na velké vápno poslal míč na nabíhajícího spoluhráče, který jen těsně střílí nad Bukovskou branku. Další rychlý, kombinační útok předvedli domácí ve 40.min., když ze své poloviny poslali přesný centr na nabíhajícího spoluhráče, který se sám řítil na Pelce, kterého si chtěl v pokutovém území z levé strany obhodit, ale byl Bukovským brankářem faulován. Nařízený pokutový kop domácí hráč proměnil a zvýšil vedení domácích na 3:0. Poslední vážnější akci měli Bukovští a to ve 44.min., když Pálinkáš z levé strany našel přihrávkou ve středu vápna Němečka, ten si míč sice zpracoval a chtěl vystřelit, ale byl atakován domácím hráčem, takže domácí brankář neměl problém míč chytit. Následně hlavní sudí ukončil první poločas, ve kterém byli překvapivě lepším a kompaktnějším týmem domácí. A tak se čekalo s čím Bukovští příjdou do druhého poločasu. První změna byla znát hned na začátku, když za Mucudise nastoupil Zdeněk Maňuch. A hned od úvodního hvizdu bylo patrné, že se Bukovští budou snažit o změnu skóre. Ve 49.min. se poprvé ukázal Maňuch, když hlavičkou k pravé tyči vyzkoušel domácícho brankáře, ten se však překvapit nenechal. Na druhé straně se ukázal Mucudis ve službách domácích, když po rychlém útoku do otevřené obrany nakonec pálil z velkého vápna jen nad branku. Zvýšená aktivita na straně Bukovských přinesla v 53.min. ohrožení domácí branky, když z levé strany nacentroval Němeček, na centr si naběhl Kuric, ale střelu ve slibné pozici poslal jen vedle pravé tyče. V dalších minutách předváděli Bukovští “svou” hru a tlačili se k domácí brance. Určitě k tomu přispěli i domácí, kteří začali především bránit svůj náskok. V 61.min. se konečně Bukovští dočkali, když Kuric našel na vápně Jana Prokopa, který střelu poslal “biliárem” od pravé tyče do branky domácích – 3:1. I dále se Bukovští snažili “dobýt” domácí branku, ale překonat domácí val bylo těžké. V 67.min. po střele Maňucha zazvonila u domácí branky tyč. V 68.min. Bukovští vystřídali, za Pálinkáše nastoupil Sedláček. V 74.min. se po čase dostali k zakončení i domácí, když rychlý útok po pravé straně s následnou střelou domácího hráče musel Pelc vyrazit na roh. K dalšímu střídání v Bukovských řadách došlo v 75.min., když hřiště opustil Kuric a nastoupil Moravec. No a hned o minutku později, v 76.min. přišlo další snížení, když na rohový kop Němečka si naskočil Zdenda Maňuch a přesně “zavěsil” – 3:2. S přibývajícím časem se sice stále Bukovští snažili o překonání domácí obrany, ale jejich obětavý výkon nedával moc příležitostí k zakončení. Na druhé straně se musel v 79.min. pořádně natáhnout Pelc po přímém kopu domácích. Poslední možnou šanci ke skórování měl v 86.min. Maňuch, když se po pěkné kombinaci ocitl sám před brankářem domácích, ale střelu poslal jen přímo do brankáře. Do konce utkání pak již nikdo na obou stranách branku neohrozil a tak si domácí připsali výhru 3:2.
Závěrem: Co dodat k utkání, výsledek hovoří za vše. První poločas se našim vůbec nepovedl a fandové místy jen nevěřícně koukali na hřiště, co se s jejich týmem stalo. Druhý poločas, to již bylo to naše staré mužstvo, ale víc než na snížení to nestačilo, a to i díky nasazení domácího týmu. Je na čase se poučit z chyb a připravit se na další utkání, kdy zajíždíme na půdu nováčka – Kuksu. My tam budeme opět s vámi a věříme, že již nepodceníme svého soupeře.