Naše hrozná obrana a vynikající výkon domácího golmana

Po dvou prohrách s Jiřetínem, v Březinách a po dvoubodové výhře nad Dolní Poustevnou tu máme zase komplet report ze zápasu v Mikulášovicích bohužel nebude vůbec veselý.
Domácím se příliš nedaří a tak jsme cítili šanci, že bychom mohli urvat i tři body bohužel už na srazu nastal obrovský problém, kdy z různých důvodů na zápas nemohla dorazit pětice našich klíčových hráčů ( Jarda Beneš, Mára Finkes, Venca Mysliveček, Tomáš Bambas, Michal Klemera), a v utkání se to nakonec ukázalo být rozhodujícím faktorem.
Šanci dostali měně vytěžující hráči a bohužel to bylo znát, zápas nevyšel v obraně Pepíčkovi nestíhal tempo a ani hra s novým stoperem mu nešla, ale odehrál u nás hodně dobrých zápasů, tak má právo vybrat si také den blbec.
I v této sestavě jsme byly lepším týmem. Snad 70 minut jsme nepustili soupeře za půlku a nebýt vynikajícího golmana domácích a naší neschopnosti proměnit tutové šance mohl být výsledek klidně opačný, domácí hráli na brejky a ty jim skvěle vycházely, dá se řící, že co brejk to gól.
Bohužel i takové zápasy bývají, my se musíme otřepat hrajeme teď dvakrát doma a já věřím, že v plné síle dokážeme urvat nějaké body, nejlépe 6.
Pojďme se však vydat po stopách sobotního duelu.
Spartak Mikulášovice – TJ Dolní Habartice 7:3 (4:0)
branky: Vichterey Milan 3x, Soukup Jan2x, Šach Otomar 2x – Horvát Emil 2x, Pospíšil Lukáš
sestava Mik: Müller – Dvořáček, Kočka, Křehký, Konfršt,Vichterey, Novák, Neruda, Soukup, Šach, Kestner
trenér: Procházka
sestava D.H.: Pudil – Špaček, Gaži, Finkes Miloslav, Vencl – Pospíšil, Horvát Kamil, Fous, Lekner – Horvát Emil, Hofírek
trenér: Jirka Mikoláš
rozhodčí: Jirsák Jaroslav, Kalvach Jaroslav, Dostál Miroslav
Do první šance se dostali domácí, ránu ze střední vzdálenosti však Martin kryl.
Naší první střelu na bránu vyslal Emil, golman domácích jí taky zlikvidoval z následného rohu se dostal k balónu Víťa Fous, místo přihrávky na Emila však kličkou do středu zkusil zakončit sám, bohužel přestřelil a z následného brejku přišel trest. Pepíček si nevšiml, že hrajeme ofsajd systém, zústal stát a vznikl z toho brejk na jehož konci přehodil golmana Pudila Jan Soukup 1:0.
To bylo z domácí strany na dlouho vše, a začal náš kolotoč.
Nejprve krásnou ránu Kamila skvěle vyrazil golman domácích, do další šance se řítil Kamil, nabil Emilovi, který střílel z prostoru penalty, opět nevyzrál na golmana domácích, další tutovku zazdil Kamil, který se dostal po rychlé souhře k zakončení v tvaří tvář golmanovi však neuspěl.
Náš tlak sílil, z dálky to zkusil Míla Finkes opět do náruče golmana, chvíli na to napřáhne Kamil, ale míří nad.
Největší šanci má Emil, který se dostal k balónu uvnitř pokutového území ale jeho ránu opět likviduje golman, který ji vyráží na břevno, místo stavu 5:1 pro nás, stále vedou domácí.
Na rohový kop Emila si posléze naskočí Vencl, jeho hlavičku opět likviduje golman domácích stejně tak i bezprostřední dorážku.
A pak příjdou čtyři otřesné minuty.
Soupeř podnikne opět brejk po naší levé straně, následuje nádherná přihrávka do druhé vlny, kterou parádně proměnil Milan Vichterey 2:0.
Ve 43 minutě situace jako přes kopírák opět brejk po levé straně přihrávka do vápna a je to 3:0.
Ještě neskončí radost domácích diváků a je tu další brejk po levé straně a znovu přihrávka do vápna, kterou zužitkuje Otomar Šach, jak se však on sám mohl prosadit proti čtveřici našich obránců to skutečně nevím 4:0.
V kabině nabádáme kluky ať to vzadu zavřou a zkusí trošku zmírnit skóre bohužel hned ve 49 minutě přijde další rychlý brejk a Milan Vichterey přehodí s přehledem nesmyslně vyběhnuvšího Martina 5:0.
Snažíme se dát gól, soupeř se ale dostává do velkých šancí, naštěstí v několika brejcích míří mimo bránu. Bohužel v 59 mintě po dalším brejku doráží balón Jan Soukup do odkryté brány 6:0.
Začínáme se bát 10 gólů.
V 60 minutě prohloubí naší krizi Emil, který po faulu na Ondru rozehrává pokutový kop, jak to dopadlo? Golmam domácích skvěle chytá.
V 63 minutě konečně odčarujeme kouzlo domácího golmana, přímý volný kop promění Emil a dává první náš úspěch 6:1.
V 76 minutě si vezme balón Lukáš obehraje čtyři hráče a prostřelí golmana domácích 6:2. Šanci na korekci má Michal Vencl, jeho hlavu vytáhne dalším tygřím skokem domácí golman.
Po chvíli míří Kamil těsně nad.
Bohužel hned o minutu později přichází další brejk a Jan Soukup zvyšuje na 7:2.
Těčku za utkáním udělá Pavel Špaček, který parádně vysune Emila a ten bodlem alespoň trochu zmírní naší bolest a uzavírá skóre zápasu na konečných 7:3.
Je to velká škoda, domácí byli hratelným soupeřem, být v plné síle neprohráli bychom.
Takové zápasy bohužel jsou a budou, soupeři gratulujeme k výhře a musíme se rychle oklepat, čeká nás ještě spousta zápasů.

Author: Láďa