Žacléř – Staré Buky 1:1 (0:1), pen. 0:2

“Žacléřští” v Bukovských službách zlomili Žacléř
3.9.2016. Čtvrté kolo nás zavedlo za příjemného počasí na hřiště do Žacléře, který sestoupil z I.B třídy a kam se vrátili tentokrát jako protihráči domácích Zdeněk Maňuch a Michal Plec. A jak jsme byli zvyklí, hned od úvodního hvizdu se Bukovští zakousli do svého soupeře. Už ve 2.min. se Prokop pokoušel ohrozit domácí branku, kdy chtěl přehodit domácího brankáře, který však míč, směřující do růžku jeho branky chytil. V 7.min. se už mohlo měnit skóre, když Prokop ve vápně sebral domácím míč, nacentroval na malé vápno, kde nabíhal po zranění navrátivší Pálinkáš, ale ten v záklonu míč nasměřoval nad domácí branku. Mladý domácí tým spoléhal především na rychlost svých hráčů a v 19.min. si vytvořili první šanci, když po útoku po pravé straně zaběhl domácí hráč za obranu a z velkého úhlu se pokusil ohrozit branku, přičemž střelu poslal jen do levé tyče Bukovské branky, od které se míč odrazil do zámezí. Ve 22.min. opět zahrozili Bukovští, kdy Trunkát před brankářem poslal hlavičkou míč na Maňucha, který však ve slibné pozici pálil pouze vedle levé tyče domácí branky. Bukovští i nadále byli nebezpečnějším týmem, ale “finální” přihrávka se jim stále nedařila. Množství zkažených přihrávek také na domácí straně bránilo ve vážnějším ohrožení Bukovské brány. V 31.min. přišla další velká šance Bukovských, když Prokop na velkém vápně, zády k bráně prodloužil hlavou centr na nabíhajícího Pálinkáše, ten však sám před domácím brankářem střelil míč do míst, kde stál, a ten míč vyráží mimo branku. Pak přišla 39.min. a odměna na snažení Bukovských, kdy Němeček parádně rozehrál přímý kop na nabíhajícího Zdeňka Maňucha, který si stihl obejít jednoho bránícího hráče a sám před brankářem nezaváhal a podél poslal míč do sítě – 0:1. Závěrem prvého poločasu se pak domácí dostali k ohrožení branky ve 41.min., kdy po chybné rozehrávce obrany před malým vápnem se míč dostal k domácímu hráči, ale ten pohotovou střelu poslal nad Bukovskou branku, a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Do druhého poločasu nastoupili Bukovští s jednou změnou, Tomáše Sedláčka vystřídal Jan Kuric ml. Obraz hry se na rozdíl od prvé půle změnil, domácí začali herně navyšovat svou aktivitu a Bukovští se snažili nedělat chyby v obraně a neumožnit domácím srovnat skóre. Poprvé vyzkoušeli domácí Bukovského brankáře v 51.min. střelou z hranice velkého vápna, kdy Pelc v bráně si se střelou bez problémů poradil. Další střelou tentokráte z přímého kopu cca 35m, vyzkoušeli domácí Pelce v Bukovské brance v 60.min., kdy s touto měl více práce a musel ji vytáhnout vedle levé tyče. V 66.min. domácí zakončovali rychlý útok po levé straně, kdy domácí hráč prošel podél brankové čáry za úroveň velkého vápna a pokoušel se centrovat nabíhajícím spoluhráčům před branku, kdy centrovaný míč stáhl pod sebe dobře stojící Pelc. Bukovští se za polovinou především potýkali s nepřesností svých přihrávek, ale především s rychlým presinkem domácích hráčů. V 79.min. se domácí dostali do vyložené šance po rychlém a kombinačním útoku po levé straně, kdy poslední nahrávka prošla na velké vápno k nabíhajícímu hráči, který pohotovou střelu poslal podél vyběhnuvšího Pelce, ale naštěstí pro Bukovské se míč stočil jen na levou tyč a odrazil se mimo branku. V 80.min. došlo na straně Bukovských k posílení obrany, když Davida Pálinkáše vystřídal Pavel Korec. Když se zdálo, že Bukovští svůj těsný náskok ubrání, přišla 87.min. , kdy po závaru před brankou střelu do otevřené brány vyrazil na pravou stranu dobře postavený Korec, ale na odražený míč ze skrumáže na velkém vápně a následné střele domácího hráče již nikdo nestačil zareagovat, ten prošel přes vše, co stálo v cestě a k velké radosti domácích bylo srovnáno – 1:1. V nastaveném čase poté domácí ještě při jedné akci odmítli skórovat, když opět musel zasahovat výborně chytající Michal Pelc. A tak po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího Říhy bylo skóre srovnané 1:1, a myslím vzhledem k průběhu celého zápasu zasloužené. V penaltovém rozstřelu poté ukázali Bukovští větší klid, když své kopy proměnil nejdříve Jirka Tošovský a poté i Lukáš Trunkát, naopak domácí první penaltu střelili mimo branku a druhou chytil Pelc, takže nakonec přeci jenom 2 body putují do Starých Buků.
Závěrem: Opět utkání dvou poločasů, které připomínalo svým průběhem předchozí utkání z Vrchlabí. Bylo to utkání dvou poločasů, kdy domácí nakonec zlomili, bývalí hráči domácích. Nejdříve svým gólem Zdenda Maňuch a poté svým výkonem během zápasu v brance a nakonec i chycenou penaltou v rozstřelu, brankář Míša Pelc. Takže opět gratulace a cenné 2 body jsou doma. Doufejme, že nějaký bod přivezeme i z derby v Poříčí, kde jsme v posledních dvou sezónách uspěli.
Poslední vzájemná utkání s Poříčím venku: 2014-2015 Poříčí-St.Buky 1:4, 2015-2016: Poříčí-St.Buky 0:1.