Vrchlabí B – Staré Buky 1:2 (0:1)

Den “Nika” Mucudise.
27.8.2016. Třetí letošní kolo odehráli Bukovští v novém sportovním areálu ve Vrchlabí, s tamním B týmem. Za úmorného vedra (až 33 st. C) se začátek prvého poločasu odehrával v taktickém pojetí z obou stran. Hra se především odehrávala ve středu hřiště, přičemž koncovky obou mužstev většinou končily před velkými vápny. K první vážnější střele se dostali domácí ve 14.min., ale tu zpoza velkého vápna zlikvidoval bez větších problému Michal Pelc v brance hostů. Jeho pozornost domácí opět zkoušeli, ale se stejným výsledkem o 2.min. později. Ve 22.min. si domácí již vytvořili větší šanci, když hráč centroval z pravé strany před Bukovskou branku, kdy míč prošel na malé vápno k volnému domácímu hráči, který však míč netrefil a ten skončil v zámezí. Poté začali Bukovští přebírat aktivitu ve hře a ve 29.min. se dostali do první a hned ložené šance. Makovský našel v náběhu Nikolase Mucudise, který šel sám na domácího brankáře, který však jeho střelu vystihl a tuto vyrazil mimo svou branku. Další pohlednou akci předvedli Bukovští ve 32.min., kdy Maňuch po levé straně zatáhl míč k brankové čáře, nacentroval zpět na Němečka, ten poslal centr před domácí branku na nabíhajícího Prokopa, který hlavou však poslal míč jen nad branku domácích. Ve 36.min. zabojoval před velkým vápnem Mucudis, přes obránce našel volného Prokopa, který byl sám před brankářem, ale jeho střelu parádním zákrokem domácí gólman vyrazil opět mimo. Snaha Bukovským se vyplatila ve 39.min. kdy Prokop vybojoval míč, našel nabíhajícího Nikolase Mucudise, ten obešel jednoho z bránících hráčů a parádně proti vyběhnuvšímu brankáři poslal míč k levé tyči a otevřel skóre 0:1. Do konce poločasu se poté ani jedno z mužstev k vážnějšímu zakončení nedostalo a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Do druhého poločasu nastoupili Bukovští s jednou změnou, když Jana Němečka vystřídal Tomáš Sedláček. Začátek druhé půle byl opět vyrovnaný. První šanci si však vytvořili už ve 47.min. domácí po zaváhání hostující obrany, kdy domácí hráč “sebral” před velkým vápnem na pravé straně míč Kuricovi, sám poté šel z úhlu na Pelce, ale ten jeho následnou střelu parádně vytáhl mimo pokutové území. Hosté se ukázali v 55.min. kdy Sedláček nacentroval po zemi na hranici malého vápna, kde Prokop míč stačil tečovat, ale ten jen prolétl vedle pravé tyče domácí branky. Od 60.min. se začali domácí tlačit k brance hostů a měli častěji míč na kopačkách. Už v 61.min. zahrozili po rychlé kombinaci z pravé strany, kdy nabíhající hráč z malého vápna po přesném centru hlavičkoval “jen” vysoko nad Bukovskou branku. Bukovští zareagovali na narůstající tlak v 67.min. střídáním, kdy Trunkáta vystřídal Moravec. V 73.min. opět domácí po pěkné akci z levé strany a následném centru přes obránce mohli korigovat, ale proti byl opět výborně chytající Pelc, kdy střelu vyrazil na rohový kop. V 74.min. opět kombinační rychlý útok domácích z levé strany, následoval přesný centr našel nabíhajícího hráče, jehož střela z hranice velkého vápna jen těsně minula břevno Pelcovi branky. Vzápětí došlo k dalšímu střídání, kdy Šošovička střídal Tošovského a další následovalo v 81.min., kdy Prokopa vystřídal Korec. Domácí stále více otvírali “zadní vrátka” čehož málem využil v 83.min. Moravec po vzájemné spolupráci s Šošovičkou, kdy se snažil přeloboval vyběhnutého domácího brankáře, ale těsně přestřelil i domácí branku. Vyčerpávající výkon na obou stranách byl již patrný na mnoha hráčích, které v úmorném vedru chytaly svalové potíže. Tvrdou ránu přinesl domácím v 86.min. opět Nikolas Mucudis, kdy Bukovský gólman rozehrál dlouhý výkop na pravou stranu až na polovinu domácích, zde na balón naběhl Mucudis, který obešel jednoho z dobíhajících domácích obránců a ve velkém vápně pak sám proti brankáři nezaváhal a přesnou střelou zvýšil skóre – 0:2. Když už pomalu hostující fanoušci a hráči mysleli na konec utkání, přišla 88.min. a faul Korce na domácího hráče v pokutovém území, kdy následnou “penaltu” domácí proměnili a snížili na 1:2. Dramatický konec zápasu s jednou minutou nastavení nakonec Bukovští již překonali bez zaváhání a tak se mohli po závěrečném hvizdu zaslouženě radovat ze zisku 3 bodů.
Závěrem: Další parádní výkon celého mužstva, kdy utkání v úmorném vedru “odjezdili po zadku” jak se říká, samozřejmě pochvalu zaslouží všichni i ti, co jsem zde neuváděl. Byl to kolektivní výkon a úspěch. A hlavně den Nikolase Mucudise, který dvěma parádními góly zařídil zisk všech bodů a současné 3.místo v tabulce. No díky, a teď doufejme, že nás štěstí neopustí v dalším kole, kdy zajíždíme na půdu sestoupivšího Žacléře. My tam budeme s Vámi a věříme, že budeme nejméně rovnocenným soupeřem.
Poslední vzájemná utkání s Žacléřem venku žádné nemáme, sestoupil z I.B třídy.