Janské Lázně – Staré Buky 0:6 (0:4)

Skoro “profesorský” výkon.
20.8.2016. K dalšímu zápasu jsme zavítali na půdu Janských Lázní. Za pěkného počasí se čekalo, jak dopadne klání s tradičním soupeřem na menším hřišti, které nám moc nesedí. Opožděný úvod patřil oboustrannému “oťukávání” soupeře. K první akci se dostali domácí a to v 3.min., kdy po útoku z levé strany přišla střela na branku a vyražený míč od brankáře Pelce uklidil do bezpečí Týnek. To však byla na dlouhé minuty nejvážnější šance domácích. Bukovští se postupem času “oklepali” a začali ovládat hru. Už o minutu později Němeček našel nabíhajícího Maňucha, který vyzkoušel domácího brankáře – chytá. V 8.min. se napřáhl ke střele za velkým vápnem Týnek a vyzkoušel opět domácího gólmana – chytá. Ve 14.min. Bukovští opět zahrozili, Mucudis ml. našel nabíhajícího Prokopa, ale ten z pravé straně neprostřelil dobře vyběhnutého gólmana domácích. A snaha Bukovským se vyplatila ve 17.min., když Němeček zahrál rohový kop z pravé strany, ve skrumáži hlavičkoval Maňuch, ale trefil jen tyč domácí branky a odražený míč poté za domácího brankáře nakonec uklidil Nikolas Mucudis a otevřel skóre zápasu – 0:1. Ve 21.min. Bukovští vyprodukovali další parádní akci, když kombinací Mucudis – Kuric – Mucudis, nakonec opět aktivní Mucudis zakončil střelou, kterou stačil branař jen vyrazit, ale na dorážku stejného hráče již nemohl reagovat – 0:2. Ve 27.min. mohlo být pro domácí ještě hůř, když opět “nahrávač” Kuric našel nabíhajícího Mucudise, kterého tentokrát v ložené šanci brankář vychytal, když střela šla přímo do míst, kde stál. Domácí se sice snažili, ale veškerá aktivita končila buď mimo branku, nebo na dobře hrajících obranných řadách Bukovských, za zády s výborně chytajícím Pelcem. A tak další změna skóre na sebe nedala dlouho čekat. V 31.min. Němeček svým klasickým držením míče “nalákal” domácí hráče, míč nasměřoval k zezadu nabíhajícímu Aleši Týnkovi a ten tvrdou střelou nedal brankáři šanci – 0:3. “Účet” prvého poločasu nakonec v 34.min. uzavřel Zdeněk Maňuch, kdy jej v náběhu našel Prokop a následnou střelou opět podél brankáře rozvlnil domácí síť – 0:4. Poločasový ukazatel se tak zastavil na stavu 0:4. Jednoznačný průběh zápasu dával před druhým poločasem otázku, kde se zastaví brankové skóre. Do druhého poločasu Bukovštívystřídali Němečka za Kurice ml., a hned od začátku bylo jasné, že se zaměří spíše na udržení výsledku, bez zbytečného hnání se za výsledkem. Takže domácí se dostávali více do útočné poloviny. K prvnímu ohrožení se však v 51.min. dostali Bukovští, když rychlý útok zatáhl až k lajně Mucudis, přes obránce nacentroval před branku, kde stoprocentní šanci, na malém vápně zahodil Maňuch, když vysoko přestřelil. V 59.min. se musel v bráně hostů ukázat Pelc, když pěkným zákrokem musel vyrazit na roh tvrdou střelu z úhlu, po rychlé kombinaci domácích. V 60.min. Bukovští vystřídali Prokopa za Tomáše Sedláčka, no a v 74.min. Mucudise za Pavla Korce. V těchto fázích měli domácí častěji míč na svých kopačkách, ale především nepřesnost v nahrávkách v koncové fázi a stále dobře pracující obrana Bukovských znamenala, že se nedostali k vyloženému ohrožení branky. To se jim povedlo až v 77.min., když z přímého kopu domácí hráč technickou střelou obstřelil zeď, ale trefil jen levou tyč branky. A tak přišla 78.min. a opět nádherná akce Bukovských. Po chybné nahrávce vybojoval míč Kuric, zatáhl po pravé straně až k brankové čáře, přes obránce nacentroval před branku, kde míč “pustil” nabíhající Sedláček a ten prošel k zcela volnému Zdeňku Maňuchovi, který se již nemýlil a v poklidu nasměřoval míč za bezmocného domácího gólmana – 0:5. Hra se v této době přiostřila a byla často přerušována. I to však hrálo do karet Bukovským. Navíc v 83.min. přišla další pěkná akce, když Trunkát aktivním presinkem sebral domácím míč, našel Kurice st., ten nabíhajícího Jirku Makovského, který na 2x nakonec překonal samotného domácího brankáře – 0:5. Největší šance domácích přišla v samém závěru utkání, v 87.min., když po průniku a narážečce se za obranu dostal domácí hráč, v situaci 1 na 1 však nevyzrál na výborného Pelce v brance Buků, který střelu “vytáhl” na rohový kop. Následný roh prošel neatakován do zámezí a poté rozhodčí zápas ukončil.
Závěrem: Jak zhodnotit zápas? Kdo neviděl, neuvěří Jak jsem napsal v logu, byl to skoro profesorsky odvedený zápas, kdy naši nepustili domácí téměř k ničemu. Za to zasloužíte poděkování a určitě nikdo neprohloupil, kdo sem přijel povzbudit naše kluky. 3 body vezeme domů a teď se připravit na další těžký zápas s Vrchlabím B. Při stejně odvedené “práci” můžeme i zde odvézt nějaký bodík.
Poslední vzájemná utkání s Vrchlabím B venku: 2014-2015 Vrchlabí B-St.Buky 6:0, 2015-2016: Vrchlabí B-St.Buky 4:4 (p.2:3).