Kocbeře – Staré Buky 5:1 (3:0)

4.6.2016. K derby do Kocbeří zavítali Bukovští opět jen s 11. hráči, takže se čekalo, jak utkání dopadne. Na rozdíl od minulé sezóny bylo postavení mužstev v tabulce rozdílné, kdy o postup letos bojují domácí. A od úvodního hvizdu byli domácí hráči aktivnější a tlačili se k brance Buků. Už ve 4.min. po závaru domácí hráč střílí vyražený míč do prázdné branky, ale naštěstí pro Bukovské, v poslední chvíli se do střely postavil Nývlt a míč vyrazil mimo branku. V 7.min. se již domácí dočkali gólu, po hlavičce z malého vápna, ale pro ofside nebyl uznán. Aktivním domácím se hosté těžko vyrovnávali a v 10.min. musel opět Wonka v Bukovské brance zasahovat a vyrazit těžkou střelu na rohový kop. No a další šanci domácí spálili v 10.min., kdy závar v malém vápně dvakrát hasil skvělým zákrokem Wonka a poslední střelu poslal domácí hráč vedle pravé tyče. Postupem času se k šancím začali dostávat i hosté, kteří zpřesnili přihrávky a dostávali se na dostřel domácí branky. První akci měli v 19.min., když Prokop hlavičkou našel zpětně Němečka, který z otočky poslal míč těsně vedle levé tyče. Velkou šanci hosté zahodili ve 26.min., když Mucudis ml. našel z pravé strany volného Kurice, který však sám proti domácímu brankáři poslal míč jen do jeho náruče. Z následného protiútoku se potvrdilo přísloví nedáš – dostaneš. Rychlý útok po pravé straně zakončil domácí hráč střelou z 30m do protipohybu Wonky, přesně do levé “šibenice” branky hostů a otevřel skóre 1:0. I nadále se domácí tlačili k brance hostů a ve 32.min. musel Wonka opět vyrážet tvrdou střelu domácího hráče z hranice velkého vápna. Ve 34.min. se už domácí radovali podruhé, když po útoku z levé strany a slabém centru, si na nahrávku naběhl volný hráč a k pravé tyči neblokován obstřelil Wonku v bráně 2:0. S koncem poločasu domácí zvolnili, čehož se hosté pokoušeli využít ke korigování výsledku. Ve 42.min. se Bukovským povedl útok, když Němeček našel z levé strany na velkém vápně Kurice, ale jeho střela mířila jen do brankáře. Další možnost ke skórování odmítl Prokop, opět po centru aktivního Němečka, ale jeho střela opět našla jen místo, kde stál domácí brankář. No a v 45.min., když se již zdálo, že žádný gól nepadne přišel rychlý útok domácích po pravé straně, centr na velké vápno, kde nabíhající domácí hráč jen přizvedl míč a přeloboval vybíhajícího Wonku a stanovil konečný účet prvého poločasu 3:0. Do druhého poločasu vkročili lépe Bukovští a v 50.min. korigovali skóre po parádní akci, kdy Kuric našel uličkou mezi 3 hráči nabíhajícího Jana Prokopa, který již neměl problém k pravé tyči překonat domácího brankáře a snížit na 3:1. Aktivní hosté poté v 53.min. předvedli podobný útok, kdy tentokrát Makovský našel nabíhajícího Kurice, ale jeho koncovka skončila jen vedle levé tyče. Poté se již domácí probudili a začali praktikovat aktivní hru z prvého poločasu. V 55.min. hlavička domácího hráče jen těsně minula pravou tyč Wonkovi branky po centru z levé strany. Velkou šanci pak domácí zahodili v 62.min. když po rychlém útoku a centru z levé strany na hranici pokutového kopu se před Wonkou ocitl samotný hráč, ale svou střelu nedokázal usměrnit kam potřeboval a skončila těsně vedle pravé tyče. Od 65.min. museli Bukovští hrát o 10.-ti hráčích, když musel pro zranění odstoupit Makovský. Hned o minutku později domácí střílí z hranice velkého vápna a Wonka tvrdou střelu vyráží mimo branku. Domácí s pohodou na kopačkách dál ovládali hru a v 66.min. hostům zatrnulo, když Wonku, který kontroloval míč do zámezí, doběhl domácí hráč, přes něj nacentroval míč před branku a ten se jen proběhl před brankovou čarou a nikdo jej naštěstí nedorazil. Další rána pro Bukovské přišla v 68.min., kdy se po tvrdém zákroku zranil Mucudis ml., kterého musel vystřídat trenér a otec na lavičce – Mucudis st. Zbytek zápasu se již odehrával jen především na polovině Bukovských. Další gól tedy nedal na sebe dlouhou čekat a v 74.min. po slabém odkopu obrany s přehledem domácí hráč obstřelil Wonku a zvýšil na 4:1. Konečnou tečku skóre a celého zápasu učinili domácí v 82.min. po rychlém brejku z levé strany a následném centru, kdy se v malém vápně ocitl samotný hráč, pro kterého již nebyl problém stanovit konečné skóre 5:1. Myslím, že po závěrečném hvizdu hlavního arbitra si Bukovští oddechli, že už je konec zápasu.
Závěrem: No další přetrpěné utkání, kdy nám domácí ukázali, jak se má hrát fotbal. No nedá se nic dělat a myslím, že většina již vyhlíží konec sezóny. V dalším zápase přivítáme na domácí půdě sestupující Lánov a doufejme, že přetrhneme šňůru 3 proher v řadě.
Poslední vzájemné zápasy doma s Lánovem: sezóna 2014-2015 St.Buky-Lánov A 7:2. Sezóna 2013-2014 St.Buky-Lánov 6:0.